Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Погляд З нагоди наближення свята
З нагоди наближення свята
Погляд
Понеділок, 05 вересня 2011, 13:28      Ромни, Сумська область

Сергій Біляєв та його заступники17 вересня – професійне свято тих, хто своїм покликанням обрав обов’язок рятувати інших від надзвичайних ситуацій будь-якого характеру. Саме з нагоди наближення свята начальник ІІ Спеціального регіонального центру швидкого  реагування МНС України Сергій Біляєв та його заступники зустрілися із представниками місцевих медіа.

Пан Біляєв відмітив, що роль рятувальника у суспільстві зростає. «Зонами відповідальності нашого Роменського загону є Сумська, Полтавська, Донецька, Луганська, Дніпропетровська та Херсонська області, - говорить Сергій Васильович. Центр виконує весь спектр аварійно-рятувальних робіт. До складу центру входять рятувальники, хіміки, кінологи, інженери тощо». Собаки із кінологічних розрахунків тепер можуть брати участь у міжнародних пошуково-рятувальних операціях у складі міжнародних організацій рятувальних собак. Кінологічний центр відповідає міжнародним правилам і вимогам щодо даного виду діяльності. Окрему увагу пан Біляєв приділив піротехнікам ІІ СРЦШР, які майже щодня піддають своє життя ризику.

 

-         Ви щойно підбили певні підсумки своєї роботи. А які перспективи стоять перед центром швидкого реагування?

Є плани розширення нашого підрозділу до 1200 чоловік. Сьогодні в Україні існує лише три подібних центри: у Ромнах, Києві та Дрогобичі. Ще кілька років тому їх було 21. Розширення обумовлене тим, що кількість надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, на жаль, зростає, і тих людей, які сьогодні працюють у нас, вже не вистачає.

У 2012 році на базі нашого центру пройде чемпіонат світу кінологів, де ми представлятимемо всю Україну. Ми вже готуємося до цього заходу, адже це вперше на території України пройде подія такого масштабу.

 

-         Які досягнення є у ваших підлеглих у сфері дозвілля – духового оркестру, бойових мистецтв?

Михайло Бондаренко, заступник начальника центру по роботі з персоналом: «Розвиток особистості – основний елемент, яким повинен володіти рятувальник. Ми намагаємося всіх найкращих людей міста у мистецьких, спортивних галузях залучити до нас на роботу. Для наших підлеглих створюємо всі умови для фізичного та духовного розвитку. Наші працівники поєднують заняття спортом із професією рятувальників, мають високі досягнення.

Велику увагу приділяємо і підростаючому поколінню, зокрема, вихованцям школи-інтернату. Наприклад, на подіях з нагоди нашого професійного свята вони на рівні із духовим оркестром покажуть свою музичну майстерність. Ми не хочемо, щоб наших дітей виховувала вулиця. І тут маємо на увазі не лише наших власних дітей, а все молоде покоління міста. Саме тому робота ведеться постійно у різних сферах вже протягом понад 15 років».

 

-         З нагоди свята кого із ветеранів загону та із молодих спеціалістів можете відмітити особливо?

Михайло Бондаренко: «Ми постійно підтримуємо зв'язок із колишніми працівниками. Валентин Карташов, Микола Майфат, Валентина Слєпініна, Ольга Єрьоменко, Ніна Трепаль багато років свого життя віддали роботі в центрі і досі підтримують зв'язок та допомагають нам, беруть участь у житті центру. Серед молодих: Володимир Мартиненко, Олег Пташок, Ігор Сподинейко. Словом, назвати можна всіх поіменно, адже працюють всі».

 

-         Віднедавна Сергій Васильович та Михайло Євгенович мають ще один поважний статус – депутатів міської ради. Чи відчуваєте ви тепер більше відповідальності, чи побільшало звернень до вас?

Сергій Васильович: «Можу сміливо сказати, що ми допомагали людям ще до того, як стали депутатами. Хоча, дійсно, депутатський мандат зобов’язує більше уваги приділяти громаді. При чому часто звертаються навіть з такими проханнями, де ми безсилі допомогти».

Михайло Євгенович: «Із депутатським мандатом додалося громадське навантаження, але я не можу сказати, що це тягар. На жаль, часто проблеми виникають з вини самих же людей, коли вони будь-яку відповідальність із себе перекладають на інших. Наприклад, нас просять прибрати сміття. Ми, звісно, можемо це зробити, але ж через тиждень сміття з’явиться знову. Якщо ми не станемо вимогливими не лише до сусіда чи мера міста, а й до себе самих, проблеми залишаться. Безперечно, все залежить також і від соціально-економічної ситуації в місті. Сміливо можу сказати, що нам у кінці нашої депутатської каденції не буде соромно за свою роботу».

 

Тетяна Єліна

 

Погода. Ромни

Календар