Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Погляд Засідання колегії
Засідання колегії
Погляд
Четвер, 05 травня 2011, 20:41      Ромни, Сумська область

У районній адміністрації пройшло засідання колегії, на якому говорили, зокрема, про виконання програми соціально-економічного розвитку і місцевих бюджетів за І квартал 2011 року.

 

І хвалили, і сварили

Заступник голови Роменської РДА Олександр Обідейко доповів, що вже вироблено продукції на суму 72,3 млн. грн. Сільськогосподарські підприємства планують 95 тисяч гектар землі засіяти під урожай. Від соціальних угод було отримано 3,7 млн. грн. «Найкраще спрацювали Анастасівська, Глинська, Зарудянська, Перехрестівська, Смілянська та Хмелівська сільські ради, - відзначив Олександр Олександрович. Саме вони найбільше поповнювали бюджет та укладали угоди для віднаходження нових джерел фінансування».

Непросте становище у районі із пасажирськими перевезеннями. Наразі існує 20 маршрутів, котрі охоплюють 97 населених пунктів, тобто лише 67% від їх загальної кількості.

Начальник фінансового управління Марина Анісімова повідомила, що бюджет вдалося виконати на 102,4%. І хоча у загальній сумі надходжень 24,3 млн. грн. власні доходи склали лише 6,5 мільйонів, виконання стало можливим завдяки субвенціям від області та держави і через доходи від продажу землі. Відзначила доповідачка зниження числа працюючих на підприємствах, що призвело до  зменшення отриманих податків від доходів фізичних осіб. Вказала Марина Вікторівна на сільські ради, котрі свої бюджети не виконали, однак віднаходили засоби для стимулюючих виплат: Андріяшівська, Рогинська, Миколаївська та Басівська сільські ради.

 

Виправдання не доречні?

Голова фермерського господарства Іван Кривозуб слушно відмітив, що влада болісно реагує, коли виникають борги перед нею і якось дуже швидко забуває про власні зобов’язання по виплатам. Наприклад, зараз у фермерських господарств забрали всі дотації: на молоко, зерно, ВРХ. Його підтримували присутні у залі колеги, але пана Обідейка це не пройняло.

Далі голова Андріяшівської сільської ради Інна Дибчинська доводила доцільність перебування у дошкільному закладі, де виховується 99 дітей, 33 працівників. Не зрозуміло, як таку кількість педагогічних працівників було погоджено із відділом освіти? На запитання щодо прийнятих заходів по економії бюджетних коштів пані Дибчинська назвала такий «дієвий» крок, як відправлення педагогів у відпустки без збереження заробітних плат. Чому не можна було скоротити кількість штатних одиниць – чи їй знаючі люди не розповіли, чи вона сама не змогла здогадатися.  Їй та іншим сільським головам із невиконаним бюджетом дали тижневий термін на усунення грубих порушень. Після чого можуть початися вже бесіди із контролюючими органами.

 

«Безпроблемна» частина освіти

Наступним питанням розглядали стан дотримання санітарного законодавства у школах та дитсадках району. Начальник відділу освіти Людмила Шкурат як могла, розхвалювала можливості навчальних закладів району і запевнила у цілковитій відсутності проблем у цій сфері. Тобто мова йшла про укомплектованість шкіл плитами, холодильним обладнанням та якісними продуктами у шкільних їдальнях.

Далі виступав представник санстанції Леонід Омелаєнко. Він розповів, що кожна 4-а перевірка закінчується штрафом за порушення санітарних норм. Чи не видається вам певна суперечливість у доповідях? То ж як насправді – все добре чи не все – так і лишилося нез’ясованим. Трохи дивно було чути, що, виявляється, високий рівень захворюваності органів дихання у дітей є результатом недогляду з боку… вчителів. На думку пана із санстанції, батьки, імунітет  і загартовування тут не відіграють жодної ролі?

Дещо смішним видалася інформація і про те, що наша СЕС проводить лише планові перевірки, про які повідомляють за 10 днів до проведення. Уявляю, що можна було б виявити, якби нанести незапланований візит. Безперечно, стосується це не лише шкільних їдалень, а і магазинів та кафе у селах, на що і вказали доповідачу. Наголосили  представнику санстанції і на відсутності реагування на скарги від населення щодо неякісних продуктів.

 

Іванна Соловей

 

Погода. Ромни

Календар