Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Життя після пива
Погляд
Понеділок, 27 червня 2011, 21:35      Ромни, Сумська область

Влітку наше місто обростає новими тимчасовими спорудами поблизу магазинів, де всі бажаючі можуть випити прохолодні напої. Зрозуміло, що у спеку таким напоєм найчастіше є пиво.

Але проблемою є інше – такі торгові палатки не завжди облаштовуються туалетами, а тому «страждають» сусідні будівлі, або дерева, або будь-що, чим можна скористатися для природних потреб. Зрозуміло, що для власників палаток на першому місці стоїть питання гарного заробітку, а не дотримання правил та норм, що і призводить до повного їх нехтування. Та й при цьому це веде за собою додаткові витрати, що аж ніяк не приваблює підприємців. Не рідко власниками тих чи інших торгових точок є відомі і заможні жителі міста, проте вони не переймаються такими дрібницями, як зручність умов праці для продавців, тим більше не дбатимуть вони і про комфорт клієнтів – аби купували товар. А те, що поблизу місця продажу алкоголю пройти можна із тільки заткнутим носом, аби очі не сльозилися від «аромату», їх не обходить. Таких місцин у Ромнах безліч, і навіть важко підрахувати їх приблизну кількість.

 

У відділі гігієни харчування нам повідомили про те, що цього літа таких палаток у Ромнах як  ніколи багато. Лікар відділу гігієни харчування  Юлія Корж запевнила, що санстанція не узгоджує розташування палаток, оскільки вони є малими архітектурними формами. «СЕС із переліку служб, які раніше узгоджували розташування МАФів, виключили», - каже лікар. Розміщуються ці МАФи за порухом руки членів виконкому або міської ради. Саме вони вирішують, кому давати дозвіл, а кому ні.  Як суб’єкти господарювання, власники торгових точок повинні надати заяву, виписку з реєстру юридичних осіб, акт на право власності на земельну ділянку або договір оренди. «Подання інших документів заборонено», - пані Юлія зачитала постанову Кабінету міністрів, у котрій регулюється порядок розташування малих архітектурних форм. «Санстанція узгоджує список продукції, яку будуть реалізовувати. Але цього року до нас звернулася лише одна особа за таким дозволом. У кінці місяця ми плануємо провести рейд спільно із відділом торгівлі, працівниками міліції та архітектури. Зараз вирішуємо, у який саме день це провести», - сказала Юлія Олександрівна. Виходить, що всі палатки, котрі діють  на території міста, проводять свою діяльність без отримання відповідних дозволів. Але ще цікавішим є те, що санстанція зараз не може без попередження прийти і накласти штраф на порушника: за 10 днів до перевірки об’єкт необхідно повідомити про запланований візит…

Ми також поцікавилися, чи планують у перелік тих, хто братиме участь у рейді, включити представників ЗМІ, але жінка зізналася, що це не передбачається, проте пообіцяла повідомити про результати перевірок.

 

Головний архітектор міста Юрій Литвиненко озвучив своє бачення даної ситуації: «При наданні дозволів на розміщення малих архітектурних форм висновки на відповідність нормам даємо не лише ми, а й санстанція, пожежники та інші служби, у чию компетенцію це входить. Задача архітекторів – узгодити безпосередньо форму МАФу. Хоча ми вже давно не видавали нікому таких дозволів: до нас не зверталися із цього приводу. Тобто є питання самовільного розміщення торгових палаток. Проблема ще й у тому, що зараз триває реорганізація інстанцій, в компетенцію котрих входить контроль за дотриманням тих чи інших правил, і це призводить до нехтування законами. Проте хочу наголосити, що якщо палатка розташована без дозволу, то це прирівнюється до самовільного захвату землі і може тягнути за собою кримінальну відповідальність. А от щодо палаток, котрі знаходяться у приватній власності на приватизованій земельній ділянці, ми дозволи не даємо, цим опікується санітарна служба».

 

Іванна Соловей

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Вид на місто
Вид на місто