Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Тандем-пресс 4 листопада День працівників залізничного транспорту України
4 листопада День працівників залізничного транспорту України
Тандем-пресс
Неділя, 11 листопада 2012, 20:15      Ромни, Сумська область
4 листопада залізничники міста Ромни святкують своє професійне свято. Днем залізничника цю дату визначили три роки тому, за ініціативою Львівської залізниці. Адже саме 4 листопада 1861 року, ще за часів Австро-Угорської імперії, на територію сучасної України – до Львова – прибув перший потяг, який називався «Ярослав». У нинішньому розумінні  «Ярослав» був потягом міжнародного сполучення. Він з’єднував Відень, Краків, Перемишль  і  Львів. 

За коментарем я звернулась до керівника станції м. Ромни, та більш говіркими були жіночки з диспетчерського пункту, котрі з радістю мене зустріли та розповіли про нашу станцію та чим вона живе. Приємно було слухати людей, котрі є професіоналами своєї справи і пам’ятають кожну дрібничку історії становлення станції.

Отже, за словами Калашнік Світлани Богданівни, оператора при черговому станції, раніше День залізничника святкували в першу неділю серпня. І лише три роки тому залізничники України отримали своє професійне свято саме того дня, який ознаменувався важливою подією в історії української залізниці.

Поки що не всі роменські трудівники залізних магістралей звикли відзначати своє професійне свято 4 листопада. Хоча мій візит приємно здивував та підняв настрій. А ось погода і робочий день (і, до речі, наступний теж) - якраз навпаки. Деякі знайшли гідний вихід і відзначають дві дати - в серпні, і в листопаді.

Історія будівництва залізничного вокзалу та станції Ромни бере свій початок 8 лютого 1872 року, коли міським головою того часу на засіданні міської думи було поставлено питання щодо будівництва вокзалу до Ландваро-Роменської залізниці, розповів мені начальник станції Ромни Калашнік Валерій Анатолійович, який з 2003 року очолює станцію.

У квітні 1872 року розпочалось будівництво вокзалу Ландваро-Роменської залізниці, пізніше перейменованої в Лібаво-Роменську. А через два роки і два місяці після цього, 4 липня 1874 року прийшов до Ромен перший пасажирський поїзд, уквітчаний прапорами і з великим торжеством, і радістю зустрічали його роменці. З цього часу почався рух по всій побудованій від Ромен до Лібави залізничній колії, яке продовжується і по теперішній час.

«Залізниця важлива ланка транспортної інфраструктури країни, яка має стратегічне значення. Від технічного стану та ефективної експлуатації залізничних шляхів залежить безперебійне сполучення між регіонами України та зарубіжжя, а також надійна доставка пасажирів та вантажів, укріплення економіки», - говорить Світлана Богданівна.

Нині станція Ромни знаходиться на дільниці Кременчук-Бахмач, є дільничною та віднесена до 2 класу. Колійний розвиток складається з 6 приймально-відправних колій, 1 сортувально-відправної та 11 навантажувально-вивантажувальних колій. На станції знаходяться інші структурні підрозділи залізниці, такі, як локомотивне депо, Роменська дистанція колії, пункт технічного огляду вагонів, з-д «Буддеталь». Також до станції примикають під'їзні колії ДП «Роменський лісгосп», 2 колії ДП ДАК Хліб України, Роменський комбінат хлібопродуктів, ТОВ «Союз Метал Плюс». Станція обслуговує підприємства міста Ромен, Роменського, Недригайлівського та Липово-Долинського районів.

На теперішній час, повз станцію курсує 5 пар приміських поїздів та 5 пар поїздів дальнього сполучення. За 10 місяців 2012 року перевезено пасажирів у дальньому сполученні 46615 чоловік, у  приміському сполученні 31074 чоловіки, а також 24425 осіб пільгової категорії, повідомила мені Сліпініна Тетяна, старший квитковий касир залізничного вокзалу.

У 2002 році на станції Ромни проведено реконструкцію будівлі вокзалу, товарної контори, привокзальної площі, 2 пасажирських платформ, технічної бібліотеки, збудовано нове багажне приміщення, проведено централізацію всіх стрілочних переводів та сигналів. Службові приміщення товарної та квиткових кас, чергового по станції, чергового по вокзалу обладнані сучасною комп'ютерною технікою.

Найцінніший капітал станції безумовно - її роботящі та сумлінні люди, які віддали значну частину свого життя залізниці. А це такі, як начальник вокзалу Голоднікова Ольга Ростиславівна, чергові по станції Шевченко Ірина Григорівна,  Дахно Микола Петрович, котрий 38 років віддав роботі на залізниці, та багато інших, котрі заслуговують на шану.

Як зауважила Ірина Григорівна, прикро, що у такий святковий день вітають, ті, котрі причетні до свята. Постійно читаючи в ЗМІ про проведені урочистості для освітян міста, працівників соціальної сфери, підприємців, роменські залізничники чомусь залишаються осторонь. «Хоча наша робота, найвідповідальніша, і у випадку аварії тягне за собою навіть кримінальну відповідальність, ніж робота вчителя чи працівника соцсфери», - говорить Шевченко Ірина.

«Загалом колектив станції - дружна команда професіоналів з багаторічним стажем та молодих спеціалістів, які успішно справляються з усіма наміченими планами та готові до виконання нових поставлених перед ними завдань», - говорить начальник станції Ромни.

«Всі професії потрібні, всі професії важливі…», тому не забуваймо, що комфортний та безпечний переїзд залізничним транспортом, насамперед, залежить від зовсім непомітних людей, яких ми ніколи не бачимо. Але на них покладена щоденна місія - безпечної роботи залізниці.

 

Анна Марченко

 

 

 

 

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Вітання
Вітання