Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Тандем-пресс «Знати право, служити праву, захищати право»
«Знати право, служити праву, захищати право»
Тандем-пресс
Понеділок, 22 жовтня 2012, 20:48      Ромни, Сумська область
Професійне свято людей, все життя яких повинно підпорядковуватись  гаслу «Знати право, служити праву, захищати право», відзначається щорічно 8 жовтня. 

Для українського суспільства професія юриста дуже важлива, адже саме зараз, коли відбувається процес розвитку правової держави в Україні, перш за все, на правознавче співтовариство покладаються надії і завдання затвердження принципу верховенства права, удосконалення українського законодавства, посилення правових гарантій захисту різних верств населення і підвищення правосвідомості та правової культури українців.

День юриста став офіційно визнаним професійним святом 10 років тому відповідно до Указу Президента України від 16.09.97 р. № 1022/97. Це свято професії і професіоналів.

Слово «юрист» походить від латинського «juris» - право. У тлумачному словнику В.І. Даля його значення розкривається як «законник, правник, правознавець». У цивілізованому світі кожна людина наділена правами від народження, але про те, які це права і головне - яке право, і коли потрібно застосувати, знають лише фахівці. Сьогодні багато наївно вважають, що досвідчені в області права. Адже в магазинах і на розкладках безперешкодно можна придбати відповідну літературу. Текст нормативного акта можна визубрити напам'ять, а зразок договору або процесуального документа (наприклад, позовної заяви) - без праці узяти з брошури або знайти в Інтернет-ресурсах.

Проте фахівець - це не той, хто, вміючи читати, подужав тексти законів, а той, хто правильно може їх застосувати! Адже саме юрист допоможе розібратися в хитросплетіннях законів, указів, постанов, інструкцій та інших офіційних актів.

У такий святковий день я завітала у нашу Роменську міжрайонну прокуратуру та звернулась за коментарем до прокурора Винника Олексія Володимировича, старшого радника юстиції,  як же все-таки стають юристами та нелегкий, тернистий шлях професії.

-         Олексій Володимирович, розкажіть де навчалися, працювали та яким чином стали на шлях юриспруденції?

-         У 1990 році закінчив Харківський юридичний інститут ім. Ф.Є.Дзержинського за спеціальністю «правознавство» та відразу ж був направлений на роботу стажером у прокуратуру м. Ромни. Фактично на протязі 22 років працював на різних посадах у прокуратурі м. Ромни, Роменського району та Роменській міжрайонній прокуратурі, свого часу очолюючи кожну із них.

-         Бути юристом – це Ваше покликання, мрія з дитинства чи вже дорослий усвідомлений вибір?

-         Бажання стати юристом виникло під час проходження військової служби в лавах Радянської Армії, тому я вважаю, що це був уже усвідомлений вибір.

-         Чи змінилося Ваше уявлення про правову систему, коли вперше приступили до роботи?

-         Теорія завжди відрізняється від практики, закони, шляхи їх застосування та суспільство постійно змінюються, не є винятком і система прокурорського нагляду.

-         За роки Вашої клопіткої праці були резонансні, «кричущі» справи?

-         Звичайно, були й такі. Особливо пригадую «буремні» 90-ті роки минулого сторіччя відразу після розпаду Радянського Союзу, коли з розвалом економіки та із зародженням нових економічних відносин у суспільстві вибилися назовні всякі бандитські «рекетирські» угрупування. Декілька таких організованих злочинних груп було виявлено та притягнуто до кримінальної відповідальності і в м. Ромни. Здебільшого це все ж таки  повсякденна рутинна робота, злочини проти особи, економічні злочини, інше.

-         Чи були погрози Вам та Вашим близьким?

-         Основна маса осіб, що притягується до кримінальної відповідальності вважає себе не винними у скоєнні того, чи іншого злочину. Особливу емоційну незгоду викликає «несправедливо» призначене, на думку засудженого міра покарання, що інколи тягне за собою погрози в бік судді чи прокурора. Такі випадки були і на моїй практиці.

-         Чи піддавались спокусам під час роботи?

-         Спокуси бувають в житті кожної людини, і мабуть, головне в тому, як людина може цьому протистояти.

-         Настрій впливає на прийняті Вами рішення?

-         Професія юриста, як своєрідний вид соціальної діяльності, виділяється серед інших цілим рядом специфічних властивостей, зумовлених тією роллю, яку відіграють право і законність у житті суспільства. Охорона прав і законних інтересів громадян, безкомпромісна боротьба з правопорушеннями, висококваліфіковане розв'язання різноманітних юридичних проблем - є змістом повсякденної діяльності юристів і разом з тим являється їх професійним обов'язком. Тому настрою, чи іншим емоційним впливам у прийнятті рішень не місце .

-         Чи доводилося Вам переживати внутрішню боротьбу між необхідністю дотримуватися Букви Закону і відчуття справедливості?

-         Відповідно до чинного законодавства прокурор при вирішенні конкретних спорів повинен керуватися Конституцією і законами України. Разом з тим, нерідко виникають ситуації, коли та чи інша норма закону застаріла або суперечить Конституції. У таких випадках відбувається внутрішня боротьба: вирішити питання згідно із законом, або по справедливості. Сказати однозначно, що я в усіх випадках приймав справедливі рішення всупереч закону або законне — всупереч справедливості, не можна. Але, на даний момент, мені не соромно за жодне мною прийняте рішення.

-         Чи переживали Ви почуття вини за винесені рішення?

-         Внутрішня боротьба в мене, як у прокурора постійно відбувається, оскільки покладена величезна відповідальність. То перед тим, як прийняти те, чи інше рішення, триває нескінченний процес зважування й аналізу. Проте, як тільки я, як прокурор прийняв те, чи інше рішення, будь-якого сумніву в його законності, як правило, не виникає.

-         Чим пишаєтеся за роки роботи?

-         Пишаюсь тим, що за довгі роки роботи виховав та зберіг колектив професіоналів, який ніколи в системі прокуратури Сумської області не «пас» задніх, пишаюсь тим, що син повторює мій життєвий професійний шлях, працює слідчим в органах прокуратури, пишаюсь тим, що завжди є можливість допомогти людям.

-         Плани на майбутнє?

-         З 19 листопада 2012 року вступає в дію новий Кримінальний процесуальний кодекс України, який є своєрідною «революцією» в забезпеченні кримінального провадження, досудовому розслідуванні та судовому провадженні. Тому моє завдання та завдання всього колективу Роменської міжрайонної прокуратури на найближче майбутнє забезпечити безумовне додержання цього закону на піднаглядній території.

-         Поради студентам юридичних факультетів?

-         Студенти-юристи, на вас покладаються високі надії. Обрання вами професії юриста ставить перед вами високі вимоги до ваших особистих якостей. По-перше, ви маєте усвідомлювати, що свою місію ви виконуєте будучи наділеними високою довірою суспільства і держави, а тому ваша висока порядність, чесність, безкорисливість, об'єктивність, вдумливий підхід до кожної деталі справи, постійне прагнення до самовдосконалення повинні бути невід'ємними рисами вашої натури.

-         Побажання в День свята Вашим колегам?

-         Шановні колеги! Вітаю вас З Днем Юриста! Бажаю міцного здоров’я, особистого щастя, добра та плідної праці по зміцненню законності і правопорядку.

Анна Марченко

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop68
konotop68