Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Новини міста Ромни сказали: «Ні – податковому тиску»
Ромни сказали: «Ні – податковому тиску»
Новини міста
Субота, 30 жовтня 2010, 06:56      Ромни, Сумська область

Наше місто унікальне в багатьох аспектах. Зокрема, на рівні області Ромни мають найбільшу частку наповнення бюджету за рахунок представників малого та середнього бізнесу – близько 27%.

Представник управління економіки Юлія Янчук  на засіданні круглого столу з представниками малого та середнього бізнесу сказала: «Зараз збільшилося навантаження через підвищення податкового тиску. Деякі зміни до податкового кодексу враховані, хоча він ще не прийнятий. Ставки ринкового збору у Ромнах є найнижчими в області».

Міський очільник Павло Помаран запевнив, що малий та середній бізнес має велике значення по наповненню міської казни. За 9 місяців поточного року наше місто виконало бюджет по прибутковій частині на 102%. Хоча «зараз політика держави направлена на крупний бізнес», - зазначив Павло Іванович.

Начальник управління пенсійного фонду Алла Біленко розповіла, що зміни в законодавство щодо внесків у пенсійний фонд були підписані ще в липні. І запевнила, що ПФ ні на кого не чинить тиску, і не має упередженого ставлення. А ще, виявляється, тих коштів, які збирає пенсійний фонд по місту, вистачає лише на половину виплат пенсій: із необхідних 12 млн. надходження щомісяця забезпечують  лише 7 млн. грн.

Голова профспілки підприємців «Наша воля» Владислав Яременко поцікавився, що робити підприємцю, якщо він був у відпустці  і не здійснював своєї діяльності – чи повинен він сплачувати внески. Представник податкової інспекції Олександр Яковенко заявив чітко: «Ні», і в такому випадку внески все одно повинні надходити. Тоді прозвучало питання: «Що робити, якщо просто немає можливості платити?».

Алла Григорівна підсумувала: «Є закон, якого всі повинні дотримуватись. На місцевому рівні вони не приймаються». Підприємець Валентина Заєць поцікавилася, чому 19 жовтня на зустрічі біля пенсійного фонду його керівник заявила, що платити внески не обов’язково. Алла Григорівна пояснила, що 2 дні назад були одні норми закону, а тепер прийшли роз’яснення і платити треба всім.

Голова галузевої ради підприємців  Олександр Коробка зазначив, що змінити пенсійне законодавство вже не вдасться, тож треба впливати на податковий кодекс, поки ще не пізно.

Наталія Хорошаєва, як приватний підприємець зі стажем, вже підрахувала, що за новим податковим кодексом у більшості приватників не вистачатиме коштів навіть на те, щоб сплатити всі податки, не кажучи про те, щоб заплатити працівникам зарплату. Валерій Богута теж її підтримав, мовляв, якщо приймуть такий проект, то завтра на вулиці вийдуть не лише підприємці, а і їхні наймані працівники, котрим перестануть платити зарплату.

Мер Павло Помаран заспокоїв: «Нещодавно студенти виступали проти запровадження платних послуг у вишах, і на сесію це питання не винесли. Так само було і з проектом про мови. Тож влада вас чує і не нехтує думкою громадськості».

Владислав Яременко розповів про те, що своє колективне звернення вже направили до народних депутатів України Ксенії Ляпіної та В’ячеслава Кириленка. «Зараз не всі можуть платити податки, бо займаються не повноцінним бізнесом, а лише знайшли спосіб для виживання, - сказав пан Яременко. - Цій владі ми не потрібні як прошарок. Ми вимагаємо зупинити дію закону щодо обов’язкового пенсійного страхування, відкликати проект податкового кодексу і погодити його з підприємцями. Якщо наші вимоги не виконають, ми будемо проводити акцію масової непокори, а якщо навіть це не допоможе, то ми припинимо свою діяльність. Наповнення бюджету повинно бути не за рахунок збільшених податків, а за рахунок стимуляції відкриття нових робочих місць, створення інвестиційно та економічно привабливого клімату. Дайте підприємцям можливість дихати і ми віддячимо збільшенням робочих місць, а отже і збільшенням платежів до бюджету».

Дискусія вийшла більш ніж плідною, адже не лише всі присутні підприємці проявили одностайність у позиції, а ще й заручилися підтримкою місцевої влади, котра хоч і не приймає закони на місцях, все ж повинна підтримувати свою громадськість.

В результаті було прийняте одноголосне рішення про направлення складених вимог до Верховної Ради, Кабінету Міністрів та президента України.

 

Єва Стороженко

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Результати
Результати