Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Новини міста Тиждень місцевої демократії
Тиждень місцевої демократії
Новини міста
Вівторок, 19 жовтня 2010, 21:11      Ромни, Сумська область

Міський голова на початку тижня зібрав представників мас-медіа, щоб розповісти про європейський тиждень місцевої демократії. Головним завданням цього системного заходу є розповсюдження інформації про самоврядування і доведення до населення, що їх участь в житті міста є дуже важливою.

Не так багато часу відділяє нас від дати місцевих виборів, про що теж розповів Павло Помаран. Цього року у виборах міського голови будуть змагатися 6 кандидатів: нинішній очільник міста Павло Помаран, тимчасово безробітний Ігор Гаврась (син відомого Сергія Гаврася), черговий із воєнкоммата Сергій Гонтар, депутат міської ради Андрій Жарий, житель Харкова Георгій Швидко та Микола Калашник, який вже встиг свого часу посидіти в кріслі Роменського мера.

Павло Іванович розповів, що зараз він проводить зустрічі з громадою, на яких вислухує як критичні запитання, так і побажання. «Головне – не агітація, а інформація про потреби людей та їх задоволення».

На запитання журналіста щодо того, як проходитиме кампанія на цих виборах і чи можливе застосування «чорного піару», пан Помаран запевнив, що всі методи будуть регламентовані законами: «Я не думаю, що є потреба використовувати чорний піар, адже люди все розуміють. І як можна покладатися на людину, яка обмовляє опонента? Головне – у кожного кандидата запитати: а що ти зробив для громади? Незалежно від посади. І тоді все стане очевидним».

«Кампанія цього року трохи незвична, адже є змішана система. На рівні міста всі претенденти повинні висуватися від партії, хоча й не обов’язково бути її членом. Сьогодні є партійна націленість: якщо хтось хоче працювати у владі, повинен виконувати програмні установки партії. Це командний підхід. Цього разу на виборах буде боротьба і особистостей, і партій».

 

-         Зараз жваво обговорюється зміна Конституції, згідно з якою більше повноважень отримує президент, а парламент дещо їх втрачає. Чи призведе це до реформ у місцевому самоврядуванні у депутатському корпусі?

Згідно нинішнього законодавства, у Роменській місцевій раді може бути від 32 до 46 обранців, тобто зараз у нас максимальна кількість. Однак, кількість – не завжди якість. Щодо змін, то передбачається адміністративна реформа на місцях. Наприклад, будуть збільшені повноваження місцевого самоврядування. Зараз є ситуація, коли нам делегували повноваження, але фінансування дають лише на 60% від потреби. Адміністративна реформа буде комплексною, тобто торкнеться не лише депутатів.

 

-         При міській раді діють дорадчі ради. Як Ви ставитеся до їхньої роботи?

Я радий, що ми оживили цю діяльність. Хотілося б, щоб ця робота надалі проходила більш системно й активніше.

 

Іванна Соловей

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

17
17