Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Новини міста Не за сухий закон, а за закон
Не за сухий закон, а за закон
Новини міста
Четвер, 30 вересня 2010, 15:31      Ромни, Сумська область

Керівник громадської організації «Новий світ» Вікторія Мурич одним із напрямків своєї роботи визначає пропаганду здорового способу життя серед підростаючого покоління. Після проведення Дня міста вона поділилася з нами своїм  неоднозначним враженням від ходу його проведення.

-         Вікторіє, давай почнемо з приємних моментів свята. Адже вони теж мали місце, чи не так?

Звичайно, були. Наприклад, з метою популяризації народних звичаїв проводилася акція «Кипи, кипи, борщику», організована спільно будинком культури та кафе-їдальнею «Парус», за що треба висловити їм велику подяку. Працівники цього закладу харчування безкоштовно пригощали всіх бажаючих борщем. Всього було зварено близько 50 літрів цієї страви.

-         А що ж тебе обурило?

На жаль, у місті фактично ніхто не дотримується закону щодо заборони розпиття спиртних напоїв у громадських місцях. Протягом дня на вулицях міста стояло безліч палаток, біля яких розміщувалися столики, де всі випивали.

Засмутила мене ситуація, яка виникла на оргкомітеті по організації заходу. Хтось із присутніх поцікавився, чи можна продавати медовуху. Один із заступників міського голови дозволив, зазначивши, що саме таким  і має бути свято – з медовухою. А інший заступник зауважив, що не повинно бути жодних перевірок у цей день від податкової. Я не буду називати імен цих заступників, але дуже прикро, що спочатку від молоді вимагають ініціатив щодо заходів, а потім самі ігнорують закони. Вийшло, що свято міста перетворилося на масову пиятику. Спочатку говорять про патріотизм та культуру, а ввечері «завершають». Хочу нагадати, що Україна займає перше місце в світі по дитячому алкоголізму.

-         За дотриманням законів повинні стежити правоохоронці. А щодо дітей, то в першу чергу відповідальність за них лежить на батьках.

Звичайно. Шкода, але міліція всі наші намагання якось зрушити поступове спивання жителів нашого міста не підтримує. Наприклад, ми влітку зверталися до начальника міліції із запитом про проведення рейду по виявленню точок самогоноваріння. Перед цим нами було виявлено 60 точок, де протягом багатьох років не лише виготовлявся, а й продавався самогон. Тодішній начальник міліції С. Просоленко написав, що «проводилася перевірка осіб згідно наданих списків». Але підтвердилося тільки 8 адрес. Деякі громадяни «за місцем реєстрації були відсутні, встановити їх місце проживання не представилось можливим». А на деяких громадян наклали штраф – 51 грн. І все. Прикро, що громадськість проявляє ініціативу, а влада мовчить.

-         Який вихід пропонуєш ти? Адже міліція не в змозі встежити за кожним жителем міста. І багато нарікань можна почути з приводу того, які місця належать до громадських.

Потрібно, щоб місцева влада запускала важелі впливу. Якщо запровадити штрафи, то можна поповнювати місцевий бюджет. Я не проти спиртного, зовсім ні. Річ не в цьому. Просто є закон, і він один для всіх. У Сумах прийняли на місцевому рівні шикарний закон. Під час масових заходів там заборонили розпиття спиртних напоїв взагалі. Окрім визначення місць, де пити і палити заборонено, вони ще й виступили проти пиятики на загальноміських святах.

Таку ж пиятику ми спостерігали і на День незалежності. Але що ж це за незалежність, якщо люди залежні від алкоголю і не уявляють свято без нього? Це ж наша свідомість і ментальність, і я впевнена, що можна влаштувати гарне, грандіозне свято без спиртного. Я ще раз повторю, що я не за сухий закон. Але коли молоді батьки п’ють горілку на площі, а поруч мала дитина, то зрозуміло, які погляди сформуються у неї в майбутньому щодо відпочинку. А в Україні уже гине 40 тисяч підлітків від дитячого алкоголізму.

Я переконана, що через кишеню люди краще розуміють, ніж через читання моралі. Це особистий вибір кожного – пити чи не пити, палити чи не палити. Але закону потрібно дотримуватися. Вдома – будь ласка, пийте. А на площі – це вже зовсім інше. Ось на останньому святі при правильному підході можна було чудово поповнити місцеву казну за допомогою штрафів. Варто покарати принаймні кількох людей, як ставлення до цього змінитися у багатьох. І тоді можна буде обирати: або порушувати закон і платити за це, або дотримуватися його.

Тетяна Івасин

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

2
2