Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Сесія сміття
Новини міста
Неділя, 05 вересня 2010, 17:59      Ромни, Сумська область

Нещодавно наші місцеві обранці в черговий раз зібралися на засідання сесії міської ради. Спочатку оголосили депутатські запити. Анатолій Холявко озвучив звернення до нього мешканців будинків № 88 і 94 по вул. Коржівська про закриття автомийки, що знаходиться поблизу цих будинків, котра працює всупереч  приписам санстанції.

Віктор Іващенко поцікавився законністю розміщення палатки з пивом біля магазину «Топольок».

 

Хто возитиме сміття

Серед інших питань доволі актуально звучало оголошення конкурсу на визначення виконавців з надання послуг по вивезенню сміття. Заступник міського голови з питань міського господарства Юрій Литвиненко доповів, що останнім часом значно змінилися вимоги до облаштування полігону для сміття. Техніка, яку зараз використовує ПП «Еліпс», швидко приходить у непридатний стан через погану якість під’їзних доріг.

Після його виступу свій рятувальний круг нашому місту захотів кинути претендент на участь у конкурсі Віталій Жиленко. Він повідомив, що до нього звернулося керівництво нашого міста з пропозицією взяти участь у конкурсі на визначення виконавця послуг. Підприємства Віталія Миколайовича будують різні полігони на території області. Щодо нашого полігону, то там рівень сміття на 4 м перевищує рівень сусіднього поля. «Я можу зробити дорогу до полігону за власний рахунок. Це близько 1 млн. 200 тис. грн. Але при умові, що ми з вами заключимо договір не менше, ніж на 4 роки», - висунув свою вимогу гість із області. «Ми будемо експлуатувати вашу техніку (отриману по проекту ТАСІС – авт.), однак її треба буде застрахувати. Якщо рівень орендної плати за використання техніки залишиться на рівні 0,1%, то тариф не варто міняти», - поінформував пан Жиленко.

 

Якщо не комунальне, то і не приватне

Андрій Жарий зі знанням справи сказав: «Навіщо нам залучати когось звідкись? У нас все є. Можна вкласти 1,2 млн. грн., але я не почув, що це благодійна акція. Він за 4 роки відіб’є вкладені гроші. Давайте створимо комунальне підприємство. Адже приватне підприємство може підвищувати тарифи, а комунальне можна буде контролювати». Взагалі, він, як бізнесмен, повинен краще розуміти, що будь-хто, вкладаючи кудись кошти, думає про власну вигоду. Але у даному випадку, Ромни могло б отримати якісний полігон, залишити тарифи на сьогоднішньому рівні й оптимально використовувати наявну техніку.

Микола Зінченко сказав: «Зараз техніка від ТАСІСу є красивою іграшкою, вона навіть у наші двори заїхати не може. Треба дати підприємству змогу попрацювати, розробити умови конкурсу. А якщо чекати комунального підприємства, то рівень сміття буде не 4, а 10 м».

В’ячеслав Губарь намалював страшну перспективу: «Якщо ми зараз проголосуємо, то комунальне підприємство ми ніколи не побачимо».

Міський голова Павло Помаран вніс певну ясність: «Для створення комунального підприємства треба вкласти кошти, яких немає у бюджеті. Так само, як і немає інших джерел фінансування». На доповнення до його слів начальник ГУМГу Михайло Кочерга сказав: «На створення комунального підприємства треба не менше 110 тис. грн. Назвіть джерела, звідки можна взяти такі кошти».

 

Ні собі, ні людям?

Віталій Жиленко резюмував: «Є економіка, і якщо не розуміти суті питання, то й виникає така дискусія. Скорочення певних сьогоднішніх витрат вестиме до прибутків. Це робота на перспективу». Павло Іванович перед процедурою голосування зазначив: «Ті, хто проголосують проти, нічого гарного для громади не зроблять, як не зробили і за все своє життя». У підсумку, із 29 присутніх у залі депутатів «за» висловилося 18 при мінімально потрібних 24, тому рішення не набрало достатньої кількості голосів. Зате навело на певні роздуми. Судячи із байдужості до даного питання окремих обранців, вони ним переймаються значно менше за не-роменця Віталія Жиленка.

Не прийняли рішення і щодо передачі в тимчасове використання техніки ПП «Еліпс» ТОВ «ПМК-Ресурс».

 

32 дорівнює 102

Директор коледжу КНЕУ Ніна Рудь поцікавилася законністю розміщення поблизу навчального закладу кіоску на автобусній зупинці, де продають тютюнові вироби. За її словами, там наміряли 102 м від навчального закладу. «Як архітектура могла дати дозвіл? І як міряли відстань?». Тут опоненти почали сперечатися, хто наміряв довше. Представник архітектури наполягав на 102 метрах, а викладач коледжу Микола Самойлик переконував, що там метрів лише 32. І поцікавився, чому мер приймає такі твердження на віру. На що Павло Помаран вказав на відповідні служби. Мовляв, саме вони і повинні перейматися даним питанням.

 

Фінальним акордом сесії став виступ Сергія Гаврася. Він довго сидів спокійно, тож коли йому нарешті дали слово, у звичній для нього надмірно емоційній формі озвучив «сенсаційну заяву». «Я уже знаю, як пройдуть вибори у Ромнах 31 жовтня, ці імена вже відомі. А дата виборів буде лише формальністю,  - сказав Сергій Петрович. На цьому робота сесії завершилася.

 

Іванна Соловей

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Океан Ельзи
Океан Ельзи