Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Новини міста Без тротуарів і міліції, зате з ярмарком
Без тротуарів і міліції, зате з ярмарком
Новини міста
Середа, 01 вересня 2010, 00:00      Ромни, Сумська область

Найближчим часом тротуари так і не дочекаються нового покриттяМіський голова поділився із роменськими журналістами підсумками життя міста за 7 місяців поточного року. Спочатку він окреслив стан виконання міського бюджету: «Нещодавно проходила обласна конференція, на якій  я звітував про результати діяльності за півроку. Деякі показники на фоні області є досить оптимістичними.

Наприклад, випуск промислової продукції збільшився у 2,1 рази порівняно з минулим роком. А план реалізації продукції зріс на 38%. Активізація діяльності малих підприємств та створення нових робочих місць дало змогу виконати надходження до бюджету за півроку. Між іншим, за цим показником ми є першими в області», - не без гордості сказав мер.

Середня заробітна плата по місту складає 1500 грн. За півроку маємо показники стабілізації цін як на ринку, так і в магазинах. За словами міського голови, ціни у Ромнах є одними з найнижчих в області.

Павло Іванович випромінював позитив: «Тенденція: виконати дохідну частину бюджету до кінця року, є стала динаміка розвитку. Сподіваємося, що фінансовий рік закінчимо з позитивом, хоча є такі фактори, як підвищення цін на газ та зерно».

 

Не плюсами єдиними

 

Вказав пан Помаран і на ряд негативів: «Сесія обласної ради виділила 500 тис грн. на добудову школи №1, планували до 1 вересня завершити будівництво, але нафтовики не перерахували цих коштів, тому питання добудови відтерміновано».

Заговорив Павло Іванович про стан із ремонтом доріг: «На виділені кошти було проведено частковий ремонт доріг по вулицям Полтавська, Сумська, Щорса, Прокопенка, Коржівська, Соборна, Маяковського. Зараз ремонтуємо Конотопську. До дня міста плануємо завершити роботи на вулицях Щучки, Мазепи, Дудіна, Чапаєва. Тут проведуть ямковий ремонт».

«На нещодавній позачерговій сесії піднімали питання про визначення тимчасового виконавця послуг по вивозу сміття, але деякі депутати блокують розвиток комунальної галузі, тому жодне рішення не пройшло і ми будемо його виносити на наступну сесію, - відзначив пан Помаран. Нагадаю ще раз, чому ПП «Еліпс» відмовилося виконувати ці послуги (щоправда, попри свою відмову зараз саме це підприємство продовжує вивозити сміття із міста – авт.). У них немає коштів на виконання цих послуг.

На день міста окрім звичних святкових заходів запланований ще й ярмарок. «18 вересня, у суботу, вперше за багато років ми проведемо Іллінський ярмарок. Колись це було багатолюдне і визначне дійство, ми плануємо його відновити. Цього року він матиме обласний рівень».

 

Те, що цікавило

 

-         Павле Івановичу, попри роз’яснення щодо стану із перевезеннями пільговиків, у багатьох автобусах досі висять таблички про те, що тут є два пільгових місця. Проясніть, будь ласка, ситуацію.

Є рішення виконкому про графік перевезення пільгових категорій (повна вартість проїзду для пільговиків у години-пік – авт.), він повинен виконуватися. Власники маршрутів на минулому виконкому просили відмінити цей графік, але члени виконавчого комітету схилилися на бік пенсіонерів. Однак перевізники ігнорують цей графік і таким чином порушують закон. Зараз діє бригада, котра перевіряє дотримання графіку. У випадку виявлення порушників будемо припиняти угоду з ними. Ми ж розуміємо, що у перевізників є проблема – держава не відшкодовує їм затрати на перевезення пільговиків. Ми запропонували їм піднімати тарифи, але власники маршрутів не хочуть цього. Щодо проблеми із відшкодуванням коштів із державного бюджету, то складна ситуація існує по всій країні. Перевізники вимагають свого – їм держава обіцяла відшкодувати, а зараз не дає жодних коштів. Я би все таки хотів, щоб всі себе у даній ситуації вели толерантно і не створювали напругу.

 

-         Ви розказали про фінансування ремонтних робіт на дорогах. А яка ситуація із ремонтом тротуарів? Адже часто їх стан є критичним.

На жаль, ремонт тротуарів не можливо забезпечити внутрішніми коштами. У Ромнах за рік збирається 1 млн. 700 тис. грн. транспортного податку, 50% від цієї суми ми перераховуємо у державний та обласний бюджети, однак звідти не отримуємо нічого. Із тих коштів, що лишаються нам, треба виділити гроші на обслуговування доріг, вивіз сміття та їх ремонт. В першу чергу треба робити ремонт тих доріг, які суміщені зі шляхами державного значення. У нас їх загальна протяжність  18 км. При навантаженні фур, котрі курсують нашим містом, жодна дорога без капремонту не витримає. Якби нам виділяли щось із тих коштів, які ми віддаємо до державного бюджету, але ж нам не дали жодної копійки. Великою проблемою є відсутність об’їзної дороги. Ми зробили тротуари тільки дуже частково: минулого року відремонтували доріжку біля коледжу КНЕУ. Хоча дійсно, їх не ремонтували вже дуже давно.

 

-         Цього літа дискотека з парку перемістилася на берег Сули, там продають алкоголь, а контролюючих органів немає. Це законно?

(Під час цього питання П. Помаран висловив щире здивування таким фактом). Я знаю, що з вулиці Крупська поступила скарга на голосну музику, але це було лише один раз. Продаж алкоголю – це вже інше питання. Щодо того, чи це була перенесена дискотека з парку – я з’ясую. А про патрулювання, то воно не здійснюється ані в парку, ані на березі річки. Зараз немає начальника міліції, та й міліції, здається, немає.

 

Іванна Соловей

 

фото

Найближчим часом тротуари так і не дочекаються нового покриття

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Мітинг
Мітинг