Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Рибний день
Новини міста
П'ятниця, 09 липня 2010, 08:04      Ромни, Сумська область

Одним із затятих роменських рибалок є Віталій МартиненкоДруга неділя липня (11 липня)  – справжнє свято для всіх, хто полюбляє взяти вудочку і присвятити час спілкуванню з природою. Рибалки – особлива категорія людей, адже далеко не у всіх вистачить терпіння непорушно сидіти на одному місці та спостерігати за поплавком у надії, що все ж таки хтось на нього клюне.

Одним із затятих роменських рибалок є Віталій Мартиненко. Він поєднує своє спокійне хобі із роботою старшого слідчого Роменської прокуратури. Напередодні свята він поділився тим, чим насамперед для нього є риболовля.

 

-         Віталію Івановичу, коли почалося Ваше захоплення риболовлею?

Я ще з дитинства любитель рибалки: спочатку ходив з батьком, а потім вже остаточно затягнуло. Ловлю рибу тільки вудочкою, не визнаю ні снастей, ні сіток. Багато тих, хто прагне піймати велику кількість риби, користується електровудкою. А вона дуже небезпечна для жителів водойм. Якщо і не вбиває рибу, то паралізує, вона вже не буде нереститись. Та й малькам електровудка шкодить.

 

- Де Ви рибалите?

Кожні вихідні їду на ставок у Роменському районі або Недригайлівському. Благо, в нас їх вдосталь – понад 100. Мені подобається зібратися з друзями, зварити ухи, поспілкуватися, пожарити щойно впійману рибку. Незалежно від кількості улову, я все одно отримую задоволення.

 

-         Пригадайте Ваш найбільший улов.

Найбільша піймана мною риба – короп, вагою 4,800 кг. Це було у вересні 2007 року. Якщо попадається риба, легша за 500 г, я її відпускаю: шкода забирати таку дрібноту. І ще я не ловлю рибу під час нересту. Не бувало ще такого, щоб я повернувся додому без улову. Наприклад, минулої суботи піймав трьох коропів.

 

-         Як до Вашого захоплення ставиться дружина?

Вона знає, що рибалка для мене – справжній відпочинок. Це можна порівняти із капітальним ремонтом двигуна у машині. Чимось схожим є для мене риболовля. Весь улов я чищу та мию сам, а дружина – смажить чи варить уху. На мою думку, це не жіноча робота – чистити рибу. Мої обидві дочки теж проявляють інтерес до риболовлі, раніше я їх часто брав із собою. Заради рибалки доводиться прокидатися о 3 годині, тому сном жертвую. Але щоразу від самого процесу ловлі отримую набагато більше позитивного заряду, ніж від сну.

 

-         Чи дошкуляють нашій рибі браконьєри?

На жаль, є багато браконьєрів, для яких немає жодних моральних принципів. Щоправда, завдяки Вадиму Стеценку, державному інспектору Сумидержрибоохорони, нечесним рибалкам доводиться несолодко. Він вже давно зарекомендував себе принциповим спеціалістом. Доводить цей факт і те, що він має найкращі показники роботи по Сумській області. Він не дає спокою жодному браконьєру.

 

-         Якою наживкою Ви користуєтеся?

Наживка залежить від сезону риболовлі. Наприклад, навесні краще іде риба на опаришів, влітку – на перловку та черв’яків. Восени ж найкращий лов на кукурудзу. Крім пори року, ще й від ставка багато що залежить.

Коли приїжджаю на ставок, не сиджу на одному місці з вудочкою, а шукаю найкраще місце. Це схоже на поводження із жінкою – щоб вона почала симпатизувати, треба до неї знайти правильний підхід. Так і з рибою.

 

-         Розкажіть, яка риба водиться у Роменських ставках?

Треба зазначити, що на ставках можна рибалити тільки з дозволу орендаря. А риба є різна: лин, короп, карась, щука. В одному ставку я точно знаю, що є судак, але не доводилося його піймати поки що.

 

-         Які стосунки в основному складаються між рибалками на ставку?

Справжні рибалки, навіть якщо не знайомі між собою, є дружніми, не заздрять успіху іншого. Адже риби у ставку вистачить на всіх. Можна просто сидіти поруч і наловити її вдосталь.

 

Іванна Соловей

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Масляня
Масляня