Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Ромни Данкор Мер їздив до президента
Мер їздив до президента
Ромни Данкор
Четвер, 09 липня 2009, 07:29      Ромни, Сумська область

Міський голова Павло  Помаран минулого вівторка зустрічався з президентом України у Вінниці. Там Віктор Ющенко зібрав голів обласних та районних центрів.

 

Метою зустрічі було зробити владу більш наближеною до людей, публічні послуги повинні бути прозорішими та бути більш якісними. У Вінницькій міській раді створили інформаційний центр «Прозорий офіс». Він має європейський рівень стандартів, там є 30 робочих місць з числа представників служб МВС, МНС, СЕС, податкової та соціальних служб. Обов’язковою умовою роботи офісу є вирішення всіх питань за один день. Проблему довгих черг вирішили у європейський спосіб – ввели талончики, де зазначений час та кабінет прийому. Відвідувачеві треба лише прийти у призначений час.

 

 

«У нас теж скоро почне працювати подібний центр, - каже Павло Помаран. І навіть швидше ніж в обласному центрі. Працюватиме він за принципом – не люди для влади, а влада для людей. Президент переймається проблемами малих міст та його мешканців». За переконанням президента органи місцевого самоврядування потребують ширших повноважень і меншого втручання з центру. Зайшла мова і про необхідність змін до конституції.

 

Журналісти після короткого виступу мера мали змогу задати питання.

 

- Зараз всі прибутки окремого регіону спочатку направляються у Київ, а потім їх розподіляють між усіма областями. Такий принцип відносин з центральною владою вже застарів і він себе не виправдовує. Адже виходить, що ми отримуємо менші прибутки ніж реально заробляємо. Чи не пора змінювати цей підхід?

 

До питання розподілення коштів треба підходити системно і збалансовано. Регіони мають різну зорієнтованість, треба щоб усі мали достатнє фінансування і не обов’язково їх розподіляти у Києві. Також транспортний податок не повинен направлятися у центр. Складається ситуація, що машини використовують наші дороги, а плата за це іде у Київ. А на місцях їх би використовували за призначенням. Той же стан справ з розташуваннями підприємств. Територіально воно знаходиться у нас, а податки сплачує за юридичною адресою. На жаль, у таких випадках часто діє не здоровий глузд, а політичні та корпоративні інтереси.

 

Вчорашня сесія теж показала, що наші обранці лобіюють лише свої власні інтереси. Є можливість знизити тарифи, але замість цього депутати ставлять нереальні умови, через які неможливо прийняти рішення про зниження тарифу. Тобто особисті амбіції завадили вирішенню питання. Мовляв, ми за зниження тарифів, але з такими умовами, які виконати неможливо. Та й на сесію ходять лише тоді, коли там іде мова про ті проблеми, у яких є їх власна зацікавленість. Як не крути, а вирішення особистих і політичних інтересів не може співпадати з інтересами громади.

 

- У якому настрої був президент. Він був засмучений ситуацією в країні чи з позитивним настроєм?

 

Я сидів далеко від нього і не можу  сказати напевно у якому він настрої. Мені здалося, що він впевнений, він знає, навіщо впроваджувати ці центри по обласним містам. Він показує як це треба робити і що саме потрібно. Ющенко стоїть на засадах європейської інтеграції України. І я з ним стосовно цього згоден.

 

Іванна Соловей

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

14
14