Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Ромни Данкор Розтягнули задоволення
Розтягнули задоволення
Ромни Данкор
Четвер, 09 липня 2009, 07:20      Ромни, Сумська область

Остання сесія міської ради пройшла у дещо незвичному ракурсі.

 

По-перше, депутати проявили чудеса красномовства і розглядали одне питання дві години при відведеному регламенті у 30 хв. По-друге, навіть після такого тривалого обговорення жодного рішення не прийняли. По-третє, сам порядо денний затверджували 50 хвилин. Ну і на додачу, як контрольний постріл, сесія тривала два пленарних засідання.

 

 

День перший. Початок

 

На перше з них з’явилося 34 депутати. Сесія, яка не почалася суперечкою Коцупія – не сесія. Цього разу він просив, щоб депутатський запит В. Губаря про стан справ у питанні продажу недобудованого приміщення по вул. Коржівській, 82-Б поставили одразу після земельних питань. Хоча йому заперечив Микола Зінченко, що суд запланований на 30 червня, а до нього розглядати це питання немає сенсу, адже нічого вирішити не вдасться.

 

Іван  Кавчак озвучив депутатський запит про те, що жителям поблизу парку відпочинку вночі доводиться не солодко спати, а слухати голосну музику. Його запит направили на розгляд у відділ культури. Через 50 хвилин  напруженої роботи наших обранців нарешті затвердили порядок денний і перейшли до розгляду питань.

 

Школу залишили в мережі

 

Першим поставили питання про зміни в мережі загальноосвітніх закладів, яке доповідала Зінаїда Горбик. Перш за все вона сказала, що на потреби освіти не вистачає 1 млн. 900 тис. грн. Причина – мала наповнюваність класів. По області середня кількість учнів становить 25, у Ромнах – лише 21. На одного учня у 3 школі в рік доводиться витрачати 5 тис. грн. в рік. Загальна кількість школярів – 117, а після випуску 17 одинадцятикласників у школі залишиться 110 дітей.  На переконання начальника відділу освіти 3 школу треба ліквідувати, саме це дасть підвищену якість освіти. Також треба гуртки, які розташовуються у кількох приміщеннях, перевести у цю будівлю, щоб оптимізувати мережу.

 

Депутати поцікавились, яка доля чекатиме дітей та вчителів із 3 школі у разі її закриття. Крім того, вони заперечили проти переведення гуртків із кількох приміщень в одне. Це призведе лише до вивільнення трьох приміщень, але користі це не принесе. Мовляв, найлегше от так – шашкою і з плеча. Але це не вихід. Пролунала думка про те, що закриття цієї школи насправді не дасть реальної економії, бо приміщення зостанеться в освітній мережі і все одно його опалюватимуть. Більша економія вийде, якщо закрити центр соціальних служб, про що колись уже велася мова (на нього бюджет тратить 120 тис. грн. щороку). Ірина Головач висловилася за зміну адміністрації школи. Рішення комісії полягало у збереженні школи в мережі. Цю пропозицію поставили на голосування, під час якого  депутати не проявляли рішучості. Потім вирішили вилучити пункт про необхідність зміни керівництва і це рішення підтримала більшість присутніх у залі. Микола Гусєв від партії комуністів сказав, що відчуває тиск під час розгляду цього питання. саме тому він голосуватиме проти. Це схоже на позицію дорослого, який несе відповідальність за свої вчинки. Так само поводяться малі діти, коли батьки змушують їх мити руки перед їжею. Якби малеча мала право голосу, товариш Гусєв мав би в їх особі численний електорат.

 

День другий. Фінал

 

Після перерви депутати на знайшли в собі сили зібратися у сесійній залі і довелося збирати їх іншого дня. Ця затія виявилася приреченою на провал. Прийшло лише 22 обранця. Через 45 хвилин чекання вони «методом брунькування» довели кількість до 24, що дозволило розпочати роботу. Депутати не були налаштовані на розгляд земельних питань, жодне з яких не набирало достатньої кількості голосів. Зате підтримали питання про оренду нерухомого майна та про ставки єдиного податку.

 

Далі говорили про договори про найм нежитлових приміщень фірмою «Еліпс», яка надає послуги по водопостачанню. Директор підприємства Армен Агаханян вніс пропозицію про зменшення тарифу для населення за рахунок зниження вартості плати за оренду. Але треба в договорі записати термін – кінець 2020 року.  Комісія, яка розглядала це питання, запропонувала іншу дату – кінець 2010. На їх переконання, цього строку вистачить для того, щоб побачити рівень економії. Більшість депутатів мають дивну позицію – є можливість суттєво тарифи, але вони все одно ставлять палки в колеса. Навряд чи це позитивно вплине на рівень довіри населення до них. Чомусь здається, що для депутатів найважливішим повинні бути гаманці населення з відчутною економією витрат. А вони думають лише про власну вигоду. Під час голосування 1 депутат висловився проти, 6 утрималося і цього вистачило для того, щоб рішення не пройшло. Питання – навіщо робити два пленарних дні роботи, якщо жодних рішень не підтримувати?

 

Іванна Соловей

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

"Наші"