Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Розмова з мером
Ромни Данкор
Вівторок, 07 липня 2009, 10:00      Ромни, Сумська область

Остання прес-конференція міського голови на меті мала проінформувати про стан справ у місті у різних сферах.

 

 

Є проблеми

 


Загальне враження було таким: проблеми у нас все-таки є. Хоча раніше багатьох із них мер не озвучував. Почав свій виступ Павло Іванович з позиції щодо змін до Конституції. Проблемна законодавча база створює нестабільну ситуацію у державі в цілому. Також впливає і наближення президентських виборів. Концепція економіки полягає у забезпеченні прав і свобод громадян. Саме тому велика увага приділяється малому та середньому бізнесу. Похвалився Помаран збільшенням випуску товарів: «У першому півріччі 83 млн. грн. від виробленої продукції, минулого року мали лише 78 млн. грн. Підприємства вкладають кошти у енергозберігаючі технології, що свідчить про перспективи розвитку». В той же час зізнався Павло Помаран у тому, що місто не має важелів впливу на підприємства-банкрути. «Держава призначає керуючого, який і розпоряджається. Від нас нічого не залежить».

 


- Плануємо завершити роботи по розробці нового генерального плану міста. Заважає тут обмежене фінансування та неврегульоване законодавство, - каже мер Павло Помаран

 


На слабку економіку на думку міського голови впливають такі фактори, як невизначене законодавство по земельним аукціонам, невідпрацьований порядок затвердження тарифів та тривале скорочення працівників на крупних підприємствах. Іншим неприємним моментом з точки зору економічної доцільності стала заборона грального бізнесу. «Ніхто не заперечує, що він шкодить людям, але він давав надходження до бюджету», - говорить Павло Іванович.

 


«Нам делегували повноваження, але не спосіб їх виконання»

 


Висловив незадоволення міський голова ставленням уряду до делегованих повноважень. Склалася ситуація, що самі повноваження на місця передали, а як їх виконувати – не ясно. «Забезпечення наших потреб відбувається лише на 62%. Складається враження, що центральна влада не допомагає, а навпаки – заважає місцевому самоврядуванню».

 


Далі представники преси мали змогу задати питання, що їх цікавлять. Щоправда не завжди вдавалося почути очікувану відповідь. Розповів мер про ситуацію з школою №3. «Це питання ще вирішується. В любому випадку приміщення залишиться у структурі освіти, а вчителі будуть забезпечені роботою. На сесії ми розглянемо це питання».

 


Також він пояснив стан з очисткою річки. Між іншим, цим питанням опікується Микола Лаврик, голова обласної адміністрації. На роботи по очистці річки вже витратили 5 млн. грн. І зараз ведуть переговори про визначення, хто в першу чергу повинен опікуватися водоймою – міський бюджет чи державний.

 


Іванна Соловей

 

По темі

 

Ромни мають найвищий по області рівень охоплення дошкільною освітою. Обласний показник становить 69%, а у нас – 83%. Але поряд з цим назріла серйозна проблема зі зменшенням кількості учнів. У 2000 р. учнів було 6500, у 2009 – 4406. І наповнюваність класів у нас менша, ніж по області: 21 у Ромнах проти 25 в середньому по області.

 

Ще по темі

 

Ямковий ремонт ведеться за рахунок транспортного податку. Його сума є набагато меншою, ніж потрібно. Вплинуло на рівень надходжень і подовження терміну проходження ДТО. Разом з подовженням строку розтяглася і оплата. Зате нарешті звернули увагу на дороги на периферії. Транспортний податок сплачують за місцем реєстрації автомобіля. Але коли машина їздить по нашим дорогам, а прибуток іде в інше місто, це не правильно (з виступу мера на прес-конференції).

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Made in Ukraine
Made in Ukraine