Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Ромни Данкор Не всі овочі однаково корисні
Не всі овочі однаково корисні
Ромни Данкор
Четвер, 18 червня 2009, 07:31      Ромни, Сумська область

Зараз на розкладках магазинів і ринків є величезна кількість свіжих овочів і фруктів.

Хоча сезон їх дозрівання наступає пізніше, вибрати сьогодні можна будь-що. В основному вони дозрівають через завищений вміст нітратів, які можуть спровокувати отруєння. На що варто звертати увагу?

 

 

В.о. заввіділення гігієни харчування Роменської СЕС Ганна Сердюк розповіла: «Наша лабораторія проводить дослідження по вмісту нітратів у продуктах. Треба сказати, що нітрати містяться у всіх овочах, але в різній кількості. Якщо рівень їх вмісту допустимий, жодних побічних явищ не виникне, організм нормально сприйме свіжу зелень, фрукти чи овочі. Ми постійно проводимо перевірку рослинної продукції на базарі, одного разу виявили завищений вміст нітратів у капусті, всю партію вилучили з продажу. Запевняю, що кожну нову партію свіжих фруктів і овочів ми обов’язково перевіряємо. На щастя, у цьому році не було ще жодного випадку отруєння неякісними продуктами». 

 

 

Різні овочі містять неоднакову кількість нітратів. Овочеві культури (зелень: салат, петрушка, кріп тощо) можуть містити до 200-300 мг % нітратів. Коренеплоди – менше. Наприклад, червоний буряк містить 140 мг % нітратів, морква – 103 мг %. Порівняно мало накопичують нітратів томати і картопля. Ранні овочі містять нітратів більше, ніж пізні. Фрукти та ягоди накопичують нітратів дуже мало (менше 10 мг %).

 

 

Чим небезпечні нітрати для Вашого організму? Нітрати добре всмоктуються в шлунково-кишковому тракті, швидко попадають в кров і розносяться по всьому організму, саме тому при надходженні в організм людини нітратів в дозах, які перевищують допустимі, виникає клінічна картина гострого або хронічного нітратного отруєння. Безпечною для дорослої людини дозою нітратів є 150—200 мг на добу, гранично допустимою — 500 мг, токсичною може бути доза більша за 600 мг.

 

 

Іванна Соловей

 

 

Фото

 

 

Такі апетитні. Але чи безпечні?

 

 

До речі

 


Накопичення нітратів в овочах мг/кг сирої маси

Високий (до 5000) рівень

Середній (600—300)

Низький (80—100)

Салат, шпинат, кріп, буряк, кінза, листова капуста, редис, зелена цибуля, селера  

Кольорова капуста, кабачки, гарбуз, ріпак, редька, бруква, хрін, білокачанна капуста, морква, огірки.

Горох, щавель, квасоля, картопля, помідори, цибуля ріпчаста, дині, кавуни, фрукти, ягоди.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Сейм
Сейм