Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Знову про 3 школу
Ромни Данкор
Четвер, 18 червня 2009, 07:12      Ромни, Сумська область
Щороку над загальноосвітньою школою № 3 нависає загроза закриття, реорганізації, реформування чи інших пертурбацій. Нещодавно під час засідання щодо стану та перспектив розвитку закладів освіти найбільше уваги знову приділили саме цьому питанню.  

 

Нагадаю, ще два роки тому постало питання про недоцільність існування даного закладу освіти. Аргументували це тим, що на утримання приміщення витрачають значну частку бюджету, а класи заповнені не на 100%. Тим більше, що це школа І-ІІ ступенів. Але тоді окремі депутати почали обурюватися цим фактом і школа працює досі. Уявіть собі стан вчителів, які усвідомлюють: дітей батьки не віддають сюди саме через загрозу закриття. Історія повторюється з року в рік.

 

 

Директор ЗОШ №3 Ніна Тертишник, доведена постійним напруженням до відчаю, заявила: «Якщо проблема полягає тільки в адміністрації, я готова написати заяву». Павло Помаран поцікавився, чому у нас зі зменшенням загальної кількості учнів у місті педколектив залишився той самий. Йому пояснили, що раніше у вчителів було по півтори, дві ставки, а зараз їх графік став більш розвантаженим. Директор СЗОШ № 2 Лідія  Скрипка знову підняла питання встановлення теплових лічильників, що треба  було зробити ще кілька років тому. А зекономлені гроші направили б на інші проблеми галузі. І додала, що база 3 школи повинна зберегтися в освіті. Директор ЗОШ №4 Лариса Спичка теж висловила невдоволення  ставленням міської влади до проблем освіти. Наприклад, зараз ремонт шкіл повністю ліг на плечі батьків, хай би і влада допомагала. Юрій Невроха (ЗОШ №11) та Наталія Діхнич (ЗОШ №5) цілком об’єктивно відмітили: місцеве керівництво чинить безгосподарно щодо освітянських проблем. Наприклад, своєчасне встановлення лічильників обліку тепла дало б економію 1 млн. грн. в рік. Та й щодо 3 школи керівництво проявляє непослідовність: спочатку їдальню тут розбирали, а тепер її відбудовують знову.

 

Взагалі, складалося враження, що в першу чергу лобіюють інтереси тих шкіл, дирекція яких ближча до влади та депутатів. Принаймні, це помітно по покращенню стану окремих шкіл. Ставлення депутатів до 3 школи теж дивує. Спочатку деякі з них горою стояли за неї, а тепер озвучують пропозицію заміни директора. Хоча претензій до її роботи ніхто не висловлював. Чому така непослідовність? Може, знову вся справа у лобіюванні конкретних інтересів?  

 

Окремі керівники дитячих садків не проявили солідарності зі школами і сказали, що при малій кількості учнів школу треба закривати. Адже саме так свого часу зробили з нерентабельними садками. Дивно було це чути. Зараз дитсадки переповнені і скоро ці дітки підуть до шкіл. Їм що, і далі вчитися у переповнених класах, де замість 20 дітей знаходиться 30-35? Цей підхід зовсім не педагогічний.

 

Незважаючи на довготривалу полеміку консенсусу так і не досягли.  Переважна більшість виступаючих погоджувалася, що не можна вдаватися до радикальних кроків ,треба думати і про учнів, і про вчителів, і про саме приміщення.

 

 

Іванна Соловей

 

 

По темі

Начальник відділу освіти Зінаїда Горбик озвучила показники, з якими наші школи закінчили навчальний рік. Наші учні регулярно беруть участь у всеукраїнських конкурсах. 34 школярі з 1 школи стали призерами всеукраїнських олімпіад (це найбільша кількість учасників з міста), по 17 призерів підготували школи № 2 і 7. А найбільшу кількість призерів олімпіад підготували у 5 школі. Зазначила вона про динаміку зменшення кількості учнів по школам. Якщо у 2000 році в Ромнах було 6372 учні, то у 2009 їх лише 4406.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Ленін
Ленін