Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Ромни Данкор Іспити для собак-рятувальників
Іспити для собак-рятувальників
Ромни Данкор
Понеділок, 15 червня 2009, 08:20      Ромни, Сумська область
24 травня. На території кінологічного центру САРЗу  в цей день зібралось багато гостей, лунає музика, бігають задоволені дітлахи. Та й як же не радіти, якщо дозволено погладити всіх собачок,  «попросити в них лапку», та подивитись в їхні  розумні очі. Сьогодні тут будуть підведені підсумки іспитів, які проводились за міжнародними правилами IRO, для собак-рятувальників.  

А починалось все 22 травня. На майданчику кіно логічного центру вишикувались кінологи з п’яти міст України разом зі своїми вірними чотирилапими супутниками. До Ромен прибули кінологи з Харкова, Павлограда, Київа та Черкас. З вступним словом до присутніх звернувся Начальник Спеціального аварійно-рятувального загону МНС, полковник служби цивільного захисту Сергій Бєляєв. Він привітав всіх учасників іспитів, побажав ім успіхів та перемог. Здібності собак-рятувальників оцінювало Міжнародне су дійство, до складу якого увійшли: Ірнея Терновик із Словенії, Андреас Хаук із Австрії, Беньковський Костянтин-президент Української Федерації спорта з собаками, очолив су дійство Ярослав Седлак з Чехії. Кожен з судій також привітав учасників іспитів і побажав успіхів у випробуваннях.

 

 

В цей же день кінологи  разом  зі своїми  вірними улюбленцями(у випробуваннях брали участь 18 собак) розпочали боротьбу за право брати участь у міжнародних пошукових роботах., а для цього необхідно виявити всі свої уміння. Собаки проходили випробування на слухняність (виконання команди «стояти», «до мене», «поруч» та багато інших), на спритність (виконуються завдання на спец майданчику з обладнанням), пошук потерпілих у природному середовищі (за певний час необхідно знайти людину в лісі), пошук потерпілих у техногенній зоні (пошук людей в розвалинах будинку), вміння ходити по сліду. Випробування тривали майже три дні, і ні  дощ рясний та холодний, ні сильний, поривчастий  вітер не були вихованцям кінологів перешкодою, адже вони звикли працювати в таких умовах.. Було дуже цікаво спостерігати не лише за діями собак, а й за їхніми наставниками. Як щиро раділи вони успіхам  своїх  вихованців і як засмучувались, якщо траплялись помилки. Я мала змогу поспілкуватись з деякими кінологами, які знаходились на майданчику: з Кальченко Марією (м.Київ), з  Оленою Тютюник(м.Харків), з Володимиром Францевим (м.Київ), з Юрієм Панасенком (м.Ромни), з Кравцем Анатолієм(м.Черкаси). Всі вони з  захопленням розповідали про своїх вихованців, про їх звички, досягнення,  і жодного слова про труднощі, які виникають при вихованні рятувальних собак. Переді мною  були  люди, які фанатично віддані своїй справі, люблять та розуміють своїх вихованців, роблять значний внесок у розвиток кіно логічного  руху.

 

 

 

І ось 24 травня. День видався теплим та сонячним. Судді зібрались в окремій кімнаті для  підрахунків балів та підведення підсумків , адже потрібно вибрати самих здібних, самих спритних  та самих розумних серед учасників випробувань.

 

Скориставшись вільним часом я звернулась до старшого інструктора  Божка Олега с проханням розповісти про вихованців кіно логічного центру. Олег погодився і ми пішли повз вольєри, де знаходяться пошукові собаки. Олег с захопленням розповідав про кожного мешканця вольєру, з гордістю повідомляв про участь собак в рятувальних акціях. Ось німецька овчарка Лютий,  йому довелось 22 кілометри йти по сліду людини, яку розшукували, і все ж знайшов; німецька овчарка Басар, брала участь в Новобогдановських подіях, виявила неабиякі здібності при відшукуванні  вибухових приладів; Бельгійська овчарка Кита, згідно статистичним даним ця порода собак в пошукових роботах випереджає німецьку овчарку, планується збільшити численність цієї породи. Ось пошукова овчарка Зима, яка  була задіяна міліцією., а цього лабрадора з добрими очима вже готують на відправку до Київа, до центру реабілітації дітей з порушеною психікою, де доброзичливий пес буде дарувати хворим дітям купу добрих емоцій. З гордістю Олег показав мені собаку породи бордер-коллі, виявляється ці собаки мають надзвичайні пошукові здібності, в Україні таких собак лише 3, дві з них знаходяться в нашому кіно логічному центрі.. Лабрадор Ричард зустрів нас підкреслено спокійно, він відпочивав після участі в іспитах і не проявив до мене інтересу. А  от на майданчику під час виконання завдань він виявив неабиякі здібності, і неможливо було відвести від нього погляд.

 

Окрім дорослих собак я побачила в кіно логічному центрі САРЗу  чимало зовсім молодих собак. Біля їх вольєрів юрбилась дітвора , намагаючись погладить жвавих кумедних песиків. Вихованці центру брали неодноразово  участь у світових змаганнях спорту з собаками, були неодноразово чемпіонами Росії та України. Доказом тому є нескінченний ряд кубків, безліч медалей та призів, що розташувались на полицях в одній з кімнат кіно логічного центру , та як я не намагалась, але вмістити всі нагороди в один кадр мені не вдалося.

 

З розмови з заступником начальника кінологічного центру САРЗ Ігорем Заповітряним дізнались, що в центрі працюють люди, які мають міжнародну категорію FCI (міжнародна  кіно логічна  федерація), а на базі кінологічного центру планується  організувати учбовий центр по підготовці кінологів як для  потреб МНС так і для бажаючих, необхідні для цього документи вже маються.

 

І ось настав момент нагороди  кращих учасників іспитів. Першим до присутніх звернувся начальник САРЗу МНС, полковник служби цівільного захисту Сергій Бєляєв.

 

 

Він зазначив, що випробування собаки пройшли в умовах, максимально наближених до реальних, а погодні умови не стали завадою для собак при виконанні поставлених завдань, потім щиро поздоровив всіх учасників з досягнутими результатами,  висловив подяку всім за нелегку але дуже потрібну роботу. Також виступили члени су дійства, які дали високу оцінку підготовці  рятувальних собак, розповіли про  свої враження від побаченого, відмітили значний рух вперед в підготовці чотирилапих рятувальників, висловили подяку особисто Сергію Біляєву  за складені умови для розвитку кінологічного центру. Прозвучали привітання від президента Української федерації спорту з собаками Беньковського Костянтина та начальника кіно логічної служби МНС України Олега Чернова.

 

 

З цікавістю спостерігали глядачі за врученням нагород, та коли 1, 2 та 3 місця на п’єдесталі  посіли кінологи з Ромен, над майданчиком залунали оплески та вигуки радості.

 

 

Судді довго тисли руки Мартинюк В.В.(3 місце), Фроловій Л.В. (2 місце) та Лозовському С.Д. (1місце) , бажаючи успіхів нашим переможцям. На згадку про події цих днів Начальник САРЗу Сергій Бєляєв подарував членам судійства українські сувеніри з символами нашого міста та  справжній роменський мед.

 

 

Під оплески присутніх кінологи разом зі своїми вихованцями залишили майданчик,  розходились глядачі, до полковника служби цівільного захисту Сергія Біляєва підійшли судді змагань, начальник кінологічного центру, підполковник Валерій Гомзар, начальник кіно логічної служби МНС підполковник служби цівільного захисту Олег Чернов. Вони ще довго розмовляли, обмінювались своїми враженнями, відчувалось, що їм не хочеться розставатись, адже це спілкуються однодумці  в своїй справі і їм є про що поговорити. 

 

 

Наталя Жмурко
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

044
044