Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Мер звітував
Ромни Данкор
Понеділок, 01 червня 2009, 09:08      Ромни, Сумська область

Мер міста Павло Помаран скликав журналістів аби підвести підсумки роботи міста за 4 місяці.

 

 

Спади і підйоми

 

Наприклад промисловість почала працювати з підвищеними темпами випуску та реалізації продукції. У цифрах це виглядає так: 88 млн. грн. за перший квартал 2009 року проти 60 млн. у 2008.  А от будівництво скоротило обсяги через відсутність контрактів. Відомо, що дана галузь залежить від кредитно-фінансової системи, тому через світову кризу тут і намітився певний спад.

 

 

Заробітна плата за січень-березень склала 1288 грн., або на 102% більше минулого року.  Павло Іванович резонно зазначив, що такий ріст ще не значить покращення стану з доходами, адже ціни ростуть навіть швидше за зарплату. Розповів він приємну новину для бюджетних працівників: у них немає затримок із виплати зарплати.

 

 

Норми по бюджету виконані на 85%. Спад в першу чергу пов’язаний зі зменшенням надходжень від податків фізичних осіб. Їх питома вага  у податковому кошику – 70%. Зміна юридичної адреси заводу «Продтоварів» сильно вдарила по обсягу надходжень. «Зараз ведуться переговори з керівництвом заводу про можливість повернення податку в Ромни», - поділився проблемою міський голова. Не менш болючим ударом по бюджету став спад виробництва на заводі «Тракторозапчастина». У цьому році там звільнилося 162 чоловіки, а розмір середньої зарплати зменшився з 1800 до 870 грн. У НГРЕ теж пройшло масове скорочення – понад 100 людей опинилися без роботи.

 

 

Дорога дорога

 

 

Вічним болем нашого міста є погані дороги. Жодного фінансування з державного бюджету немає, іноді викручуються завдяки спонсорам, які дають гроші на незначний ремонт. З минулої п’ятниці почався ямковий ремонт дорожнього покриття на Засуллі. «На обласній сесії на наші дороги виділили 750 тис грн., цієї суми вистачить на 2 км покриття. Уявіть собі, що транспортний податок становить 700 тис. грн. Ось такий парадокс – транспорту у місті більшає, а податок – ні», - знизав плечима мер.

 

 

Квіти і діти

 

 

Вже не один раз звучало питання квітів. Мається на увазі ситуація, коли одні люди квіти та дерева садять, а інші їх безпардонно виривають. Аби методи боротьби з такими схибленими любителями флори були максимально дієвими, планують відновити сумісні рейди працівників виконкому, міліції та ЗМІ. Так до свідомості порушників достукатися простіше, ніж розвішуванням транспарантів. Певні результати дає залучення маленьких дітей до озеленення міста. Навряд чи дитині захочеться знищувати дерево, яке вона сама садила. А коли будуть виховані діти, то суспільство буде більш свідомим та культурним. «Окремо міліція чи влада не може щось змінити, треба міняти свідомість та суспільну мораль», - каже Павло Помаран.

 

 

Іванна Соловей

 

 

Досвід інших міст 

 

У Конотопі депутати затвердили рішення, завдяки якому працівники міліції можуть самі накладати штрафи на порушників. На найближчій сесії планують таку практику запровадити і в Ромнах.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Виставка народної творчості
Виставка народної творчості