Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

«За базар ответили»
Ромни Данкор
П'ятниця, 22 травня 2009, 11:51      Ромни, Сумська область

Ромни. РинокРоменський ринок часто стає причиною для суперечок. А на позачерговому засіданні виконкому взагалі, говорили тільки про нього.

 

Спочатку змалюю ситуацію. Роменському ринку на 18 років передали в оренду  земельну ділянку. Сесія міськради визначила, що за неї комунальне підприємство сплачуватиме 1% від вартості, тобто 3,6 тис. грн. за рік за землю під ділянки і 34,6 тис. грн. під торгові павільйони. Таке рішення прийняли у 2006 році. А минулого року розмір оренди депутати вирішили збільшити до 5%. Таким чином виник борг – 151 тис. грн. Інша проблема – розміщення базару впритул до архітектурної пам’ятки. Попри те, що ширина проїзду дозволяє безперешкодно дістатися до Святодухівського собору, для туристів знаходження церкви біля базару виглядає дещо дивно.

 

 

От тому члени виконкому викликали директора ринку «на килим», щоб він допоміг розібратися в ситуації. Микола Муха в першу чергу поскаржився на зростання податків, вартості вивозу сміття, через що торгівля іде ледь не збиткова. Дивно було це чути хоча б тому, що ціни на базарі часто є вищими за магазинні. І хочеться нагадати керівнику ринку, останнім часом витрати зросли не лише в нього, а і в решти жителів міста. Ще він образився на депутатів, які не запросили їх на сесію, а поставили перед фактом, що оренда становитиме 5%. Захищав його директор обласної споживчої спілки Магомет Галаєв: «Є прохання, щоб сесія прийняла рішення про встановлення орендної плати на рівні 3%. Саме стільки сплачуть всі ринки області». І подивував усіх.  Виявляється, наш ринок вважається кращим в області.

 

 

Секретар міської ради Леонід Набойченко підтримав їх: «Треба щоб сесія переглянула рішення і встановила ринку 3%». Олександр Шовкун тривожився за туалет, стан якого взагалі під жодні рамки і норми не підпадає. Інший представник обласного депутатського корпусу Віталій Моісеєнко хотів також взяти участь в обговоренні. Але Павло Помаран заявив:

 

- Ви не акредитовані, і тому не маєте право на виступ.

 

На що фаховий юрист відреагував:

 

- Я не журналіст і мені не потрібна акредитація.

 

Тому меру довелося змінити гнів на милість і пан Моісеєнко таки виступив. А згодом навіть надав фахову консультацію, коли допомоги юриста виконкому виявилося замало.

 

 

Магомет Галаєв, відчуваючи негативний настрой деяких членів виконкому, запитав:

 

- Чому ви як депутати обласної ради ніяк не реагуєте на стихійні ринки? На центральному хоч щось робиться, а ви нас все одно критикуєте.

 

 

Остаточної крапки ще не поставили, зате вирішили звернутися до сесії щодо розміру орендної плати, привести у відповідність до законодавства майнові відносини, і якщо не досягнуть узгодженого рішення щодо сплати оренди, то розірвуть цей договір.

 

 

Далі мова зайшла про КП «Торговий ряд». Представник відділу торгівлі розповіла, що ринок має кращий вигляд, територія прибрана. На що начальник управління міського господарства Михайло Кочерга зауважив:

 

- Це не правда! Там всюди гори сміття, ніде не прибирають, туалет та прилегла територія знаходяться в плачевному стані.

 

 

Дійсно, важко заперечити очевидне. Працівники ринку і мешканці міста з однаковою мірою невихованості викидають сміття просто під ноги. І всі пам’ятають часи, коли на відстані 40 м від громадського туалету за запахом навіть гість з іншого міста міг безпомилково визначити де саме він знаходиться. Тому міський голова підсумував:

- Хоч підприємство і комунальне, але його робота незадовільна.

 

 

З цим погодились усі, тож директору Андрію Капшатну є над чим замислитися. В іншому випадку на його місце знайдуть кращого господаря.

 

 

Іванна Соловей

 

 

Ромни. Ринок

 

 

Врізка-цифра

 

275 тис. грн. сплатив Роменський ринок у міський бюджет за 4 місяці 2009 року

 

Врізка-зірочка

 

На роменському ринку діє близько тисячі підприємців. Якщо підвищиться розмір орендної плати, в першу чергу це ляже на їх плечі.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Алея героїв
Алея героїв