Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Ромни Данкор Відстань дружбі не завадить…
Відстань дружбі не завадить…
Ромни Данкор
Вівторок, 05 травня 2009, 09:48      Ромни, Сумська область
В цей день на подвір’ї міської школи №2 було занадто гомінливо. Ще б пак, адже школярі приймали гостей з Польщі. 25 школярів з міста Радзінь Подляскі ( Польща), що завітали до старовинних Ромен у супроводі 5  вчителів та директора 1-го ліцею м. Радзінь  Подляскі вже встигли відвідати м. Київ,  ознайомитись з його історією та архітектурою. А  тепер старий Ромен відкрив свої обійми польській  дітворі. На юних туристів чекала насичена, цікава програма      заходів,   море вражень та емоцій. Школярів привітала директор школи Скрипка Л.О., вчителі та учні.

 

Польські школярі  відвідали заняття у школі№2, спілкувались з вчителями, спостерігали за своїми українськими однолітками під час навчання та веселих  перерв.

 

А коли учні школи  та їхні польські друзі садили «Алею Дружби», то виявилось, що незнання мови не стало перегородою у взаєморозумінні. Діти працювали весело, та злагоджено, а молоді саджанці будуть приємною згадкою про сьогоденні події. Цього ж дня польські школярі зустрілися з головою міської адміністрації, про що були зроблені пам’ятні фотографії, відвідали завод СБК, місцевий парк культури та відпочинку.

 

 

Ввечері польські друзі розійшлися по оселям своїх нових українських друзів, адже гостювали вони в нашому місті 4 дні. За цей короткий час вони дізнались про історію нашого міста, ознайомились з його архітектурою, відвідали с. Хоружівку-Батьківщину нашого Президента, с Кулішівку, де побачили пам’ятник мамонтові, с. Пустовійтівку-де оглянули церкву П.І. Калнишевського та пам’ятник останньому отаману Запоріжської Січі, прогулялись вулицями міста, ознайомились з величними церквами, взяли участь у святкуванні великого свята всіх християн – Пасxи.

 

Ми спитали директора 1-го загальноосвітнього ліцею, про перші враження, від екскурсії по місту.

 

- Пане Тадеуш, чи хотіли б Ви жити в нашому місті?

- Хотів би частіше приїздити, тому що, тут дуже приємні і симпатичні люди, та я занадто старий, щоб змінювати своє місце проживання, але Ромни мені дуже подобаються.

- Що Вам сподобалось, а, може, вразило?

В вашому місті дуже багато пам’ятників. Особливо запам’ятались: пам’ятник жертвам Чорнобилю, воїнам-інтернаціоналістам, музей, де зберігається безліч цікавих експонатів і чудова картинна галерея. Трохи розсмішив пам’ятник свині, здивували побілені дерева. Особливе враження залишив концерт за участю учнів школи. Всі природжені актори, і я пророкую, що вони стануть всесвітньо відомими.

- Чи на те ви очікували, приїздивши в наше місто?

- Це перебільшує мої очікування,  чудово запланована програма, цікаві знайомства з доброзичливими людьми. Жителі вашого міста дуже відкриті та привітні.

Чим сподобалась Вам школа де ви гостювали?

- Великою кількістю експозицій,  чистотою, доглянутістю стін, добре обладнаними, учбовими кабінетами, особливо для фізики та історії. І, звичайно, не можу не відзначити артистичний, музичний, вокальний талант молоді.

- Чи доводилось Вам десь ще саджати «Алею Дружби»?

- Так, у Франції і Польщі.

- А чим найбільш захоплюються Ваші школярі?

- В основному це - спорт, шахи, туризм, історія, перегляд фільмів…

- Чого б Ви хотіли побажати нашому місту?

- Ваше місто старовинне, багате історичними місцями, красиве. Хотілось би побажати, щоб пам’ятники архітектури і скульптури були оновлені, щоб зникли з ваших вулиць старі автобуси, щоб люди вашого міста мали змогу  часто приїздити в Польщу, щоб була всенародна дружба.

 

Ось такими були перші враження  візиту польських школярів до нашого міста. Попереду нові знайомства та  нові враження.

 

Ірина Болик
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Сейм
Сейм