Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Ромни Данкор Сюрпризи від депутатів
Сюрпризи від депутатів
Ромни Данкор
Неділя, 03 травня 2009, 11:16      Ромни, Сумська область
Іноді сесія депутатів міської ради приносить приємні сюрпризи. Хоча частіше – неприємні.

За 5 з половиною годин роботи наші місцеві обранці встигли розглянути всі питання, які стояли на порядку денному. Це стало приємним фактом. Але назвати їх діяльність результативною не можна. Єдність вони проявляють лише при розгляді земельних питань, а коли мова заходить про соціальні проблеми, їх активність різко зменшується.

 

Техніку – нам!

 

На 33 засідання депутатів у гості завітав керівник проекту ТАСІС Бернар Фролішер. Його поява була пов’язана з  розглядом питання про прийняття в комунальну власність та постановку на баланс ГУМГу техніки від проекту ТАСІС. Микола Андрусенко із БЮТ категорично не погодився підтримувати це питання до створення комунального підприємства. Треба відмітити, вже не вперше на сесії зайшла мова про необхідність створення комунального підприємство по наданню послуг водопостачання замість нині існуючого приватного монополіста «Еліпс».

 

Юрій Литвиненко як профільний заступник розповів, що техніку з Європейського союзу отримали не всю, ще чекають сміттєзбиральні машини і котли для котелень. Помітивши, що депутати не надто поспішають приймати рішення про взяття техніки, француз сказав: «Для Євросоюзу немає різниці – комунальному чи приватному підприємству передавати техніку. Але ваша сьогоднішня позиція відрізняється від домовленостей, які були два роки тому. Якщо Ромни не мають можливості виконати умови договору, ми віддамо техніку безплатно іншому місту, яке швидше зможе визначитися зі своєю позицією». Обранці зрозуміли, що можуть втратити ласий шматок пирога і тому швиденько вирішили дане питання позитивно, а вже потім будуть вирішувати, як саме використовувати отримане обладнання. Ось так, за помахом руки гостя з-за кордону депутати змінили гнів на милість і хоч трохи активізувалися для прийняття рішення.

 

Мер задовольнив

 

Звіт міського голови про соціально-економічний розвиток за 2008 рік проходив із бурхливим обговоренням. Думки присутніх кардинально розділилися: одні захищали мера, запевняючи, що критикувати легше, ніж щось зробити самим. Інші стверджували, що міський голова більше уваги приділяє приватному підприємництву, ніж проблемам більшості мешканців міста. Павло Іванович вже не раз завіряв, що любить критику і погодився, стан доріг у Ромнах жахливий. Але податок з транспорту набагато менший за вартість ремонтних робіт на найбільш проблемних ділянках доріг. І завершив з тріумфальною посмішкою: «Маючи такий депутатський корпус, розслабитися не вдається. І за це я вам вдячний». Голова бюджетної комісії обласної ради Валерій Кіржаков став на захист нашого мера: «Вас поважає голова обласної ради В’ячеслав Шапошник. У вас гарний депутатський корпус, бо ви маєте єдність. Якщо хтось вбачає порушення у діях міського голови, їх можна оскаржувати у прокуратурі. Але в цілому я вважаю, що Павло Помаран багато зробив на посаді міського голови». Категорично налаштовані Микола Андрусенко та Андрій Жарий покинули залу засідання, бо вважали роботу мера незадовільною. Їх позицію не підтримала депутатська більшість, і в цілому звіт міського голови влаштував присутніх.

 

То де ж каток?

 

З потугами і з традиційним перевищенням регламенту (25 хв. на розгляд одного питання) пройшов розгляд об’ємне питання було зведене до катка. Нагадаємо, колись із балансу ГУМГу зник каток, і правоохоронні органи не змогли виявити, хто ж став його новим власником. Найбільше депутатів непокоїло те, що комусь вдалося за безцінь завести каток – потрібну у хазяйстві річ. І хоч як сильно вони не здіймали галас, дива не сталося – пропажа не з’явилася.  Вартістю катка обранці переймалися значно більше, ніж розглядом соціальних питань. Нам би тішитися, що наш депутатський орган такий хазяйновитий, хоче щоб все залишалося на своїх місцях: і каток, і дитяча поліклініка. Бо далі мова пішла саме про неї.

 

Всі мешканці міста погодяться, дитячий лікувальний заклад зараз знаходиться у тісному приміщенні  потребує скорішого перенесення у просторіше. Архітектор Віктор Шахов розповідав депутатам про плани на спорудження поліклініки на території ЦРЛ. Але депутатам не вдалося проявити тактовність до поважного спеціаліста і вони засипали його питаннями. Наприклад Андрій Жарий від НУНС цікавився, якою буде площа будівлі і скільки коштуватиме. Пан Шахов пояснив, що спочатку треба зробити проект і тільки тоді можна вирахувати вартість будівництва. Головний лікар Валентина Гунькова нагадала, що рішення про будівництво поліклініки є, але фінансування не передбачено. «З мене вимагають виконання рішення виконавчого комітету, але я не маю жодної копійки ні на проектну документацію, ні на будівельні роботи». На такій невтішній ноті завершився розгляд даного питання. Після 5-годинної роботи наші обранці швиденько розійшлися. А дітям з батьками і далі доведеться тулитися у тісній поліклініці і чекати нових обіцянок напередодні виборів про швидке вирішення їх проблеми. Потерпіть, залишилося зовсім трохи.

 

Іванна Соловей

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Пам'ятники Кавалеридзе
Пам'ятники Кавалеридзе