Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Ромни Данкор Ромни – місто для людини?
Ромни – місто для людини?
Ромни Данкор
Понеділок, 30 березня 2009, 13:06      Ромни, Сумська область
Можливо, але не для кожної. Наприклад, якщо ви хочете скористатися послугами Інтернету, а вдома не маєте до нього доступу, вам доведеться довго вишукувати спосіб проникнення у світову павутину.  

 

Наша місцева влада декларує, що Ромни – чудове місце для розвитку бізнесу і вкладення інвестицій. Однак часто трапляється, підприємці використовують наше місто як плацдарм для клонування:  з’являються нові магазини взуття, одягу, побутової хімії, меблів, мобільних телефонів тощо, банки та аптеки вже заполонили всю центральну частину міста. А от з розвитком послуг чомусь не складається.  

 

Наприклад, ви не знайдете жодного басейну чи кінотеатру. Навіть така послуга як громадський туалет на карті нашого міста є рідкісним явищем. Складається враження, що гральні автомати та банки нам усім потрібніші, ніж щоденне харчування і заняття спортом. Не може похвалитися наше місто і великою кількістю радіостанцій. Зараз можна послухати лише одну хвилю, та й та не задовольняє смаки всіх слухачів.  

 

Про клуби, де можна скористатися послугами Інтернету. Їх на наше 45-тисячне місто "аж" два. В обох відсутні вентиляція та сучасне комп’ютерне обладнання. Переважна більшість відвідувачів – хлопці віком від 10 років. Для них це місце схоже на рай, вони взувають навушники на вуха і поринають у казковий  світ стрілялок, бродилок і стратегій. Відірвати їх від цього захоплюючого процесу фактично не реально. А от бажаючим скористатися послугами електронної пошти тут зовсім не затишно… Але альтернативи немає. 

 

На багатотисячне населення міста маємо дуже мало місць для стоянок автомобілів. В основному їх функції виконують прибудинкові території. Офісних приміщень у нас теж  обмаль. Переважно всі приватні підприємства туляться на територіях нині недіючих заводів або у напівпідвальних приміщеннях. Знову ж таки тому, що не мають альтернативи. Єдина більш менш поширена послуга – це таксі.  

 

 

Іванна Соловей  

 

По темі

 

За даними роменської статистики, у розрізі видів економічної діяльності малі підприємства міста віддають перевагу торгівельному бізнесу, яким займаються 35,2% від загальної кількості малих підприємств, та здійсненню операцій з нерухомим майном, орендою, інжинірингом та наданням послуг підприємцям 23,4% (у 2006р. - 18,0%).

 

Найбільший внесок в обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг) малих підприємств міста та району зробила торгівля, ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку (відповідно 40,3% та 44,4%)

 

Ще по темі

 

Підприємствами міста за 6 місяців 2008 року надано послуг на загальну суму 16928.3 тис. грн. Порівняно з попереднім роком реалізація послуг збільшилась на 37,5%. Серед видів економічної діяльності найбільший обсяг послуг надають: по місту – підприємства пошти та зв’язку – 32,2%, по району – діяльність транспорту – 69,8% від загального обсягу (дані управління статистики).

 

Коментарі

 

Юрій Вовченко, директор приватної фірми "Тандем":

 

У Ромнах немає сенсу впроваджувати такі послуги як, наприклад, спа-салони. Річ у тому, що роменський споживач не готовий тратити багато грошей на якісні і дорогі послуги. Заклади харчування працюють на споживача, задовольняють його вимоги, саме тому у нас більше барів з дешевою випивкою, а не сімейних кафе. Всі заклади харчування пропонують широкий асортимент алкогольної продукції і набагато скромніший – їжі. До того ж, у маленькому місті люди звикли їсти вдома, а не в ресторанах. Якщо говорити про кінотеатри, то в Ромнах він не рентабельний, адже витрати на його утримання завжди будуть перевищувати рівень прибутку від показу фільмів.

 

Зоя Галунко, начальник відділу економіки:

 

Насправді, ніхто не заважає підприємцям займатися саме наданням послуг, а не торгівлею. Це їх власний вибір. І вони враховують економічну доцільність, адже перепродати певну продукцію вигідніше, ніж її виробляти. Та й організувати послуги складніше. Часто люди надають перевагу не платити гроші комусь, а зробити все самотужки. Для полегшення умов розвитку малого підприємництва у нас зараз найнижчі ставки єдиного податку, тобто місцева влада намагається іти на зустріч бізнесу. Однак треба, щоб діяв зворотній зв’язок, ініціатива виходила саме від підприємців.

 

У місті у більш менш гарному стані розвиток перукарень. А от, наприклад, з ресторанами ситуація складніша: там низький рівень обслуговування клієнтів. Та й асортимент продукції частіше зосереджений на алкоголі, а не на їжі. Хоча, безумовно, ця прерогатива задовольняє попит споживача.  
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

9 травня 2009
9 травня 2009