Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Права дітей захищає світова спільнота
Права дітей захищає світова спільнота
Вісті Роменщини
П'ятниця, 27 листопада 2009, 08:56      Ромни, Сумська область

У цьому році світова спіль­нота відзначає 20-річчя Конвенції ООН про права дитини, яка стала першим міжнародним договором, що встановлює стандарти захисту прав та інтересів дітей.

 

20 листопада 2009 року оголошено Всесвітнім днем дитини. Конвенція про права дитини, прийнята резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року,  ратифікована Україною (в числі 193 держав світу) постановою Верховної Ради України від 27.02.1991 р. № 789 та набрала чинності для України 27.09.1991 року.

 

Стаття 19 Конвенції ООН про права дитини зобов'язує держави, які прийняли цей документ, створювати необхідні умови та вживати заходи для охорони дітей від усіх форм фізичного та психологічного насилля, образ, брутального поводження з боку батьків, опі­кунів чи інших осіб, які повинні піклуватися про дитину. Та, на жаль, роль сім'ї у вихованні дітей дедалі зменшується.

 

Загальна декларація прав людини проголосила, що діти мають право на особливе піклування і допомогу. Для сім'ї - основного осередку суспільства і природного середовища - зрос­тання і благополуччя всіх її членів, особливо дітей, мають бути забезпечені необхідні захист і сприяння, щоб вона могла повністю покласти на себе зобов'язання в рамках суспільства. Дитині для повного і гармонійного розвитку треба зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння.

 

Але якою б не була соціально-економічна ситуація, за негаразди в державі не повинні розплачуватися діти, адже, як зазначено в Декларації ООН про права дитини, "дитина внаслідок її фізичної і розумової незрілості потребує спеці­альної охорони й піклування, включаючи належний правовий захист як до, так і після народження".

 

Оксана КВАША, 

головний спеціаліст

Роменського міськрайонного

управління юстиції.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop32
konotop32