Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Підпільна самостійність України
Підпільна самостійність України
Вісті Роменщини
П'ятниця, 27 листопада 2009, 08:40      Ромни, Сумська область

Цього року минула 65-та річниця створення Укра­їнської Головної Визвольної Ради (УГВР) - підпільного парламенту та уряду України. УГВР була створена для об'єднання всіх національно-визвольних сил українського народу, щоб з одного центру керувати визвольною боротьбою за самостійну соборну Українську державу та репрезентувати перед зовнішнім світом волю українського народу.

 

На Першому Великому З'їзді УГВР 11-15 липня 1944 року було прийнято Універсал УГВР, Платформу і Устрій УГВР - прообраз конституції УГВР та програму Парламенту, затверджено текст присяги вояків УПА. Тоді ж Президентом УГВР було обрано Кирила Осьмака. Українська Пов­станська Армія перебувала у повному підпорядкуванні УГВР, командувач УПА Роман Шухевич став головою Генерального Секретаріату УГВР. Рада мала власні друковані видання "Само­стій­ність" і "Вісник". У них публікувалися постанови УГВР, звернення до народу, ідеологічно-програмові, політичні статті та матеріали на актуальні теми.

 

УГВР була непартійною організацією, свого роду підпільним всеукраїнським парламентом, а її Секретаріат - підпільним українським урядом. Національно-визвольна боротьба під керівництвом УГВР тривала до середини 50-х років. Вона завершилася з арештом Василя Кука, останнього командира УПА та Генерального секретаря УГВР.

 

За матеріалами

Українського інституту

національної пам'яті.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Круг біля Ленкому
Круг біля Ленкому