Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Підпільна самостійність України
Підпільна самостійність України
Вісті Роменщини
П'ятниця, 27 листопада 2009, 08:40      Ромни, Сумська область

Цього року минула 65-та річниця створення Укра­їнської Головної Визвольної Ради (УГВР) - підпільного парламенту та уряду України. УГВР була створена для об'єднання всіх національно-визвольних сил українського народу, щоб з одного центру керувати визвольною боротьбою за самостійну соборну Українську державу та репрезентувати перед зовнішнім світом волю українського народу.

 

На Першому Великому З'їзді УГВР 11-15 липня 1944 року було прийнято Універсал УГВР, Платформу і Устрій УГВР - прообраз конституції УГВР та програму Парламенту, затверджено текст присяги вояків УПА. Тоді ж Президентом УГВР було обрано Кирила Осьмака. Українська Пов­станська Армія перебувала у повному підпорядкуванні УГВР, командувач УПА Роман Шухевич став головою Генерального Секретаріату УГВР. Рада мала власні друковані видання "Само­стій­ність" і "Вісник". У них публікувалися постанови УГВР, звернення до народу, ідеологічно-програмові, політичні статті та матеріали на актуальні теми.

 

УГВР була непартійною організацією, свого роду підпільним всеукраїнським парламентом, а її Секретаріат - підпільним українським урядом. Національно-визвольна боротьба під керівництвом УГВР тривала до середини 50-х років. Вона завершилася з арештом Василя Кука, останнього командира УПА та Генерального секретаря УГВР.

 

За матеріалами

Українського інституту

національної пам'яті.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

9 травня 2009
9 травня 2009