Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Фірма "LTV" – компетентний партнер
Фірма "LTV" – компетентний партнер
Вісті Роменщини
Вівторок, 17 листопада 2009, 11:41      Ромни, Сумська область

Дослідне господарство "Агрофірма "Надія" завжди, як кажуть, на слуху. Вже тим, що у Перехрестівку їдуть за досвідом, постійно проводяться семінари районного, обласного, навіть всеукраїнського рівнів. Воно, з одного боку, клопітно приймати гостей, а з іншого - приємно мати таке визнання. Викликає задоволення й те, що вдалося чогось досягти в господарській діяльності.

 

Тут усе починається з дисципліни. Якщо сіють, то рів­ненько, без огріхів; коли жнивують, то комбайни герметизують, працюють на оптимальних швидкостях, щоб не допустити втрат зерна. На фермах теж дотримуються і розпорядку дня, і раціону годівлі, регулярно проводяться санітарні дні.

Нинішнього літа жнивувати в загінку стало 12 комбайнів. Механізатори знали норми виконуваних робіт, розцінки. Керів­ники середньої ланки, спеці­алісти теж працювали в посиленому режимі. Обмолот ранніх зернових перехрестівці завершили першими в районі, до того ж і з добрими результатами. Засипали в засіки 4550 тонн збіжжя, середня врожайність складає 28 ц з гектара. На окремих площах мали ще вищі врожаї. Для прикладу, пшениця сорту "фаворитка" на 20-гектарній площі "розщедрилася" на 60 ц з гектара, ярий ячмінь "командор" дав по 35 ц з гектара. Не покладаючи рук трудилися на хлібному полі комбайнери та їх помічники В.М. Давиденко, О.І. Рибка, В.В. Олій­ник, М.В. Чабаненко, жаткарі В.В. Перев'язко, М.О. Гладун, водії автомобілів Ю.Г. Марченко, О.В. Стеценко.

 

У більшості господарств району тваринницьку галузь "згорнули", фермівські приміщення розібрали. А в "Надії" навпаки - нарощують поголів'­я ВРХ та свиней. Лише корів нараховується 685 голів - найбільше в районі. За дев'ять місяців тут отримано 1730 тонн молока, влітку його реалізовують по 7-8 тонн за добу.

 

На досягнутому в господарстві не зупиняються. Виник задум мати цех з виробництва молока, поїхали за досвідом, розпитати "що" та "як". І вирішили будувати. Для цього переобладнали старе приміщення. Прикупили кормозмішувач іноземного виробництва, доїльну установку. При запрова­дженій нині новітній технології, молоко від вимені тварини надходить прямо в холодильник, відтак покращується його якість, зростає й ціна. На реконструкцію приміщення витратили 1 млн. 600 тис. грн. За розрахунками, витрати окупляться за два роки, до того ж суттєво полегшилася праця доярок.

 

Тут першими в районі за­провадили безприв'язне утримання телиць та корів, що теж сприяє підвищенню продуктивності. Свого час в пригоді стали переробні підрозділи: млин, крупорушка, хлібопекарня, кондитерський та ковбасний цехи. Адже продавати замість сировини товарну продукцію завжди вигідніше.

 

Насіннєве господарство підтримує зв'язки з фірмою "LTV" (Німеччина), закупило декілька машин для очистки та калібрування посівного матері­алу. А днями приїздила закордонна делегація з тим, щоб розширити співпрацю. Мова йшла про будівництво заводу в селі. Задуми добрі і прогресивні, як кажуть, дай Бог, щоб вони збулися.

 

Отак і господарюють у ДГ "Агрофірма "Надія". На рівні району нібито й непогано, але можна й краще. З цим пого­джу­ється і керівник сіль­госп­під­приємства, депутат обласної ради П.О. Черненко:

 

- Господарюємо, як мовиться, впритул. Для розширення виробництва, так як хотілося б, не вистачає коштів. Причина одна: здирницькі ціни на сільгосппродукцію. Не можемо прикупити новітнього комбайна, повної потреби мінеральних добрив, отрутохімікатів. Та й заробітної плати селяни за­слуговують вищої, бо ж трудяться під відкритим небом, у них ненормований робочий день. Всі ці проблемні питання ми піднімаємо на сесіях обласної, районної рад, але їх не вирішити на місцевому рівні. Потрібна допомога товаровиробникам від держави. Тільки не на словах, а на ділі.

 

Підходить до закінчення ще один сільськогосподарський рік. Був він для нас не гірший і не кращий, ніж попередні. Польові роботи закінчено, тваринницьку галузь зберегли, 280 селян мають роботу в господарстві, отож вони і їх сім'ї не турбуються, як прожити наступний день. За звичними щоденними турботами незчулися, як дожили до Дня праців­ників сільського господарства. Вітаю всіх трудівників, ветеранів виробництва зі святом. Бажаю щастя, здоров'я, злагоди в родинах. Хай щастить у всьому! - сказав на закінчення розмови П.О. Черненко.

 

Микола ГНАТЕНКО.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

20
20