Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Економіка та малий бізнес нероздільні
Економіка та малий бізнес нероздільні
Вісті Роменщини
П'ятниця, 06 листопада 2009, 11:14      Ромни, Сумська область

Відбулося засідання колегії, яку провів голова районної державної адміні­страції П.М. Кривогуз. По першому питанню "Про виконання програми економічного і соціального розвитку ра­йону та місцевих бюджетів за 9 місяців 2009 року" доповів заступник голови РДА В.В. Гальченко.

 

Він, зокрема, наголосив, що робота РДА, органів місцевого самоврядування була спрямована на виконання програми, але кризові явища в економіці не могли не позначитися на результатах. Так, промислові підприємства працювали нестабільно. Внаслідок чого вироблено продукції на 21% менше, ніж за відповідний період минулого року. На 52% скоротили виробництво ЗАТ "Слобожанська будівельна кераміка", на 19 - Андріяшівський хлібозавод, на 17 - Роменський молочний комбінат ПП "Рось". Зросло виробництво продукції тільки у ВАТ "Біловодський комбінат хлібопродуктів".

 

Сільськогосподарські під­приємства працювали не лише в економічній скруті, а й за несприятливих погодних умов. Та все ж результати отримали порівняно добрі. Валовий збір зерна (без кукурудзи) склав 119 тис. тонн, що на 10 тис. тонн менше, ніж торік, врожайність становить 28 ц з га (мінус проти попереднього року 2,4 ц з га). Хлібороби надійний заділ зробили на майбутній рік. Озимі культури посіяли на площі 30,8 тис. га, що на 7 тис. га більше, ніж торік.

 

Позитивні зрушення маємо в тваринницькій галузі. Молока вироблено 11188 тонн, що на 1291 тонну біль­ше, ніж на цю дату торік. Вироблено 930 тонн м'яса (плюс 33 тонни). Зросло поголів'я свиней. Але над збереженням поголів'я ВРХ потрібно працювати. Корів зменшилося на 130 голів. У цьому є об'єктивні причини - вибракувані лейкозні корови у ЗАТ "Україна". Результати по деяких показниках знизилися ще й тому, що держава скоротила асигнування на під­тримку підприємств АПК. То­рік за дев'ять місяців господарства одержали 5,9 млн. грн., а в нинішньому - лише 346 тис. грн.

 

За вказаний період введено в експлуатацію 4 житлових будинки та 17,8 кілометра газопроводу в селах Хмелів, Заклимок, Миколаївка. Газифіковано 226 квартир, встановлено 234 лічильники.

 

Рі­вень життя мешканців району найбільшою мірою характеризується заробітною платою. У середньому за місяць по району вона становила 1190 грн. (плюс проти попереднього року 125 грн.). Проте в сільськогосподарському виробництві зарплати невеликі - в середньому 944 грн. за місяць. Найвища вона у ЗАТ ім. Тельмана (1538 грн.), ТОВ "Агрофірма "Лан" (1252), найнижча - у ПП "Шля­ховик" (441 грн.). На промислових підприємствах середня заробітна плата складає 1564 грн.

 

Проводиться робота щодо соціального захисту найбідні­ших верств населення. Протягом поточного року із міс­цевого бюджету профінансовано видатків (виплата пільг, субсидій та інших соціальних послуг) на суму 12861 тис. грн. Надано матеріальну допомогу одиноким громадянам на суму 18,5 тис. грн.

 

Важливим завданням РДА є організація роботи медичних закладів. Видатки на охорону здоров'я в останні роки зростають. Так, у 2008 році було виділено 12,7 млн. грн., у 2009 - 13,5, а на 2010 рік передбачено надати 16,7 млн. грн. За 9 місяців нинішнього року в центральній ра­йонній лікарні на стаціонарі поправило здоров'я 4359 осіб сільського населення, здій­снено 1774 виїзди швидкої допомоги.

 

Найбільше коштів у соці­альній сфері спрямовується на освітні заклади. У школах нині навчається 3400 дітей (торік - 4032), у дошкільних закладах виховується 701 дитина. Протягом звітного періоду реорганізовано Гришинську та Кашпурівську школи І-ІІ ступенів у навчально-виховні комплекси. За кошти районного бюджету придбано шкільний автобус, поповнено фонди бібліотек, прикуплено спортінвентар. Збережено мережу шкільних їдалень, різними видами харчування охоплено 3356 школярів, оздоровлено в таборах праці та відпочинку 2009 діток (60%).

 

Не додає оптимізму демографічна ситуація. В ра­йоні народилася за вказаний період 191 дитина, померло 537 осіб, мігрувало з району 147 людей.

Попри всі негаразди в кра­ї­ні бюджет району виконується, працівники соціальної сфери отримують заробітну плату, вчасно виплачуються пенсії, об'­єкти соцкультпобуту підготовлені до роботи взимку. Однак ще широке коло питань життєдіяльності району потребує вирішення. Особливо ж важливо, щоб запрацювали промислові підприємства, саме над вирі­шенням важливої цієї проблеми і працює РДА.

 

По другому питанню "Про стан виконання програми підтримки малого підприємництва в Роменському районі на 2009-2010 роки" інформувала начальник управління економіки РДА Н.О. Дем'яненко.

 

Виступаюча відзначила, що малий бізнес є пріоритетним у розвитку економіки району, він постійно розвивається.

 

Станом на 1.10.2009 року налічувалося 419 об'єктів підприємницької діяльності. Протягом 9 місяців поточного року зареєстровано 84 суб'єкти малого підприємництва, на них трудиться 611 чоловік. Підприємствами малого бізнесу торік реалізовано продукції, робіт та послуг на суму 24,6 млн. грн. За поточний рік загальна сума надходжень до місцевих бю­джетів від підприємців склала 3043 тис. грн., що на 381 тис. грн. більше проти відповідного періоду 2008 року. Питома вага платежів у загальному обсязі надхо­джень до бюджету становить 22%. Ці дані говорять про те, що малий бізнес потрібно розвивати.

 

Тому в бюджеті для під­тримки малого підприємництва на нинішній рік закладено 40 тис. грн. Вживаються також заходи щодо передачі бізнесменам в оренду нерухомого майна, земельних ділянок.

 

В обговоренні вищеназваних питань виступили начальник фінансового управління райдержадміністрації М.В. Анісімова, директор ТОВ "Агрофірма "Лан" С.М. Шевченко, голова правління Роменської райспоживспілки Ю.О.Тесленко, голови галузевої ради підприємців з питань торгівлі, побутового обслуговування населення та транспорту Л.М. Тіхонова, Л.В. Руденко.

 

По обговорюваних питаннях прийнято відповідні розпорядження.

 

Микола ГНАТЕНКО.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Атракціон
Атракціон