Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

З буремного 1648-го
Вісті Роменщини
Середа, 28 жовтня 2009, 10:51      Ромни, Сумська область

Роменська козацька сотня, заснована в буремному 1648 р., стала однією з найчисельніших на Гетьманщині, брала активну участь у визвольних походах Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, відважно захищаючи право українського народу на власну державу, віру, мову, традиції.

 

Хоча московським загарбникам у 1781 р. вдалося знищити сотенний устрій на Україні, козацтво як стан зберегло своє панівне становище і завжди кількісно переважало інші  категорії населення України, а в 1918 р. відродило другий гетьманат на чолі з Павлом Скоропадським.

 

Розвиток молодої козацької держави був підступно перерваний вторгненням більшовицьких військ, які за наказом ке­рівника Росії В. Леніна потопили в крові українську незалежність.

 

Більше 70 років розпинали комуністичні кати нашу Батьківщину, винищуючи в першу чергу свободолюбивий козацький стан духовно і тілесно. Козаки як могли, боронилися, нищили окупантів та їх наймитів. Найбільше піднесення повстанської боротьби припадає на 40-50-ті роки ХХ ст., коли Україна створила власні збройні сили - Українську Повстанську Армію, героїчно воювала з комуністичними і фашистськими загарбниками, продовжуючи визвольні традиції козацтва ХVІІ-ХVІІІ ст.

 

З відродженням Української держави в 1991 р. відродилось і Українське козацтво та його структурний підрозділ Роменська козацька сотня, яка пропагує кращі традиції наших мужніх пращурів, виховує молодь у дусі козацького лицарства, готує юнаків до майбутньої служби в армії.

 

Тісна співпраця з органами місцевого самоврядування дозволяє козакам краще служити своїй Батьківщині, брати безпосередню участь у розбудові громадського і культурного життя на Роменщині. Сотня зростає якісно як міська органі­зація, а нещодавно зареєстроване і Роменське районне козацьке товариство, з яким тепер разом відроджуємо козацький дух на селі.

 

Козацтво завжди сприймалось як символ боротьби україн­ської нації за незалежність. Відродження України розглядається нині як відродження козацтва - людей, вільних духовно, справжніх українців у власній заможній державі. Лише спільними зусиллями зможемо розбудувати і вже будуємо свою Україну, і лише від нашої громади, від результатів загальної праці залежить процвітання багатостраждальної і воскреслої Вітчизни. Наше майбутнє в наших руках. Українська держава - козацька держава, а козацькому роду нема переводу.

 

Козацтво Роменщини щиро вітає всіх зі Святою Покровою і Днем Українського козацтва! Це свято для нас ще більш вагоме, бо є днем і святого Петра Калнишевського - нашого ідейного і духовного наставника, мученика за козацькі вольності, канонізованого на соборі УПЦ КП в липні 2008 року.

 

Слава Україні! Слава Україн­ському козацтву!

 

Олександр ІВАЩЕНКО,

отаман сотні, полковник Українського козацтва.

Віктор МОСКАЛЕНКО,

писар сотні, курінний Українського козацтва.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

36
36