Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

На ланах району
Вісті Роменщини
Середа, 07 жовтня 2009, 09:20      Ромни, Сумська область

Головний хліб «пухкішає»

Не тільки в хліборобській галузі, а й в інших на селі помітна тенденція до стабілізації й зростання виробництва. Радує, наприклад, той факт, що розширюються посівні площі і в основному озимої пшениці, яку в народі називають головним хлібом. Сіль­госп­підприємства усіх форм власності в районі поклали зерно озимини в ґрунт у кращі агротехнічні терміни на 25 тисячах гектарів, що на 3 тис. га перевищує заплановану кіль­кість поля.

 

Сміливцями стали керівники та спеціалісти ФГ "Урожай", ДП "Нафком-агро". Останнє вдвічі розширило поле озимої пшениці у порівнянні з минулим роком.

 

Роблять ставку на головний хліб у СЗАТ імені Тельмана, "Україна".

 

Качани й насіння чекають спасіння

Час збирати зернову кукурудзу. У районі вона дозріла на 16 тисячах гектарів. Золотозубі качани уже виблискують під сонцем на току коржівського сільгосппідприємства. Дбайливі господарі всюди встигають і утримують пер­шість на всіх ділянках осіннього поля. На жаль, досвід передовиків не став надбанням інших сільгосппідпри­ємств.

 

Прогнозована врожайність качанистої не менше 45 центнерів з гектара. Отже, слід поквапитися, щоб доладувати в оптимальні строки вирощений урожай.

 

Чекають жниварів і шапки соняшнику, які змінили свій яскравий колір на посірілий - то насіння олійної культури визубилося на всій площині "головного убору". Доки утриму­ється погожа днина, соняшникове поле, що займає 7 тисяч гектарів, має бути зачищеним.

 

Успішно справляються з обсягом робіт механізатори та транспортники ФГ "Урожай", ДП "Лан", ДГ "АФ "Надія", "Іскра".

 

Терміново слід завершити збирання гречки та проса.

 

«Максимко» буде з цукром

Солодкі корені на Роменщині дозрівають на 3700-гектарній площі, що на 2 тис. га більше, ніж минулорічного сезону. Хороший урожай цукрової сировини обіцяє бути на бобрицьких та біловодських землях, які обробляє ДП "Максимко". За попередніми підрахунками кожен гектар поля дасть по півтисячі центнерів коренів. А це й цукор, і меляса, і жом, і гичка для годівлі худоби.

 

До речі, про кормозаготівлю. У районі до сховищ за­кладено 28500 тонн силосу з кукурудзи при плані 26975. Вдосталь надбали кормодобувники й іншого фуражу, що забезпечить ситу зимівлю худоби.

 

Плугатарів кличе зяб

У комплексі осінньо-польових робіт обов'язково є оранка ґрунту на зяб. Під ярий клин планується покласти його у ріллю на 35 тисячах гектарів. Підготовка ведеться поверхневим методом - плоскорізами.

 

Микола ЗАДЕРЕЙ, 

головний агроном управління  агропромислового  розвитку РДА.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Світковий ріжок
Світковий ріжок