Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Зустріч з батьком через 65 років
Зустріч з батьком через 65 років
Вісті Роменщини
Четвер, 17 вересня 2009, 13:39      Ромни, Сумська область

Учні Глинського професійного аграрного ліцею беруть активну участь в історико-крає­знавчій акції "Шляхами подвигу і слави", присвяченій 65-й річниці звільнення України від фашистських загарбників та Перемозі у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років.

 

За участь в обласному конкурсі пошукових загонів "Подвиг" ліцей одержав диплом ІІ ступеня й цінний подарунок від голови обласної державної адміністрації М.І. Лаврика. Зібрані матеріали доповнили й експозиції музею навчального закладу, оновленого й відкритого 26 червня нинішнього року.

 

На території освітньої установи є братська могила, в якій покояться лейтенант Микола Лобанов, червоноармійці Василь Лобзов, Мартірос Мартирхян. Нам пощастило відшукати свідків загибелі цих воїнів, які звільняли наш край у 1943 році, а також сина лейтенанта Лобанова.

Про баталії середини вересня 1943-го, що відбувалися поблизу Сурмачівки, добре пам'ятають місцеві жителі Ганна Павлівна Підгайна (Дорогокупля), 1920 р.н., та Наталія Ларіонівна Карнаушенко (Худолій), 1925 р.н.

 

"Я жила у свекрухи на краю села, - згадує Ганна Павлівна. - серед городу були окопи, в яких ми ховалися від німців, бо все було зруйновано, вікна побиті. Інші люди ховалися в погребах. Німці через стріху в даху хліва стріляли з кулемета в наших солдатів. Їх було десятків зо два, йшли від Перекопівки через кладку на Сурмачівку. Вкрай знесилені, стомлені, змучені й голодні. Солдати попросили поїсти. Я саме доїла корову й варила картоплю на вечерю. Віддала їм усе молоко. Пили хто з чого: з пілоток, пригорщі, відра, миски. На ходу доїдали недоварену картоплю. Дуже поспішали".

 

Розповідь доповнює Наталія Ларіонівна:

 

"Трьох воїнів фашисти вбили 14 вересня. Їх прикопали в канаві. На третій день перепоховали на сільському кладовищі. У 1944 році їм поставили пам'ятник, а згодом останки перевезли до Глинська. При них були якісь папірці. Я бачила, як загиблих відкопували Василь Рожнов і Андрій Момот. Під час перестрілки також загинув німець".

 

16 вересня 2008 року на могилу батька вкотре приїздив син лейтенанта Лобанова, якому в 1943-му було чотири роки. Він привіз і повідомлення про смерть батька, але в ньому неправильно вказали місце загибелі (переплутали населений пункт і область).

 

9 травня 2009 року Леонід Миколайович Лобанов також приїздив на могилу батька, взяв із неї жменю землі. Пам'ятник реконструювали, настоятель Миколаївської церкви с. Глинськ о. Віктор освятив цю подію.

 

Біля пам'ятника завжди живі квіти. Тут проходять урочисті лінійки. Пошуки рідних В.Я. Лобзова і М. Мартирхяна тривають...

 

Валентина КИСЛОВА, 

викладач ліцею.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Церква
Церква