Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Доглянутий сон
Вісті Роменщини
Середа, 19 серпня 2009, 15:34      Ромни, Сумська область

"Смерть у люльці" - так називають синдром раптової смерті практично здорової дитини під час сну. Лихо найчастіше трапляється у віці 2-4 місяці, причому в холодну пору року через 4-7 днів після похолодання вночі або зранку. У середньому це трапляється раз на п'ятсот новонароджених і у півтора раза частіше у хлопчиків. Такі випадки реєструються і в нашій області.

 

Раптовим синдром називається тому, що жодних попереджуючих симптомів немає. Найчастіше до трагедії призводять такі умови: сон на животі, перегрівання, неправильно підібраний одяг для сну, надмірно м'яка постіль, погані житлово-побутові умови, недостатня увага до дитини, низький рівень освіти батьків, незареє­стровані шлюби, куріння матері або сон у накуреному приміщенні тощо.

 

Варто пам'ятати, що оптимальний сон дитини - у провітреному приміщенні при температурі плюс 20-22 градуси, на спині, без тугого закутування, в одязі, що не здавлює та не викликає перегрівання, на жорсткому рівному матраці, що щільно прилягає до бортів ліжка. Ліжко має бути справним, встановленим так, щоб було зручно слідкувати за дитиною, з нього виймаються іграшки, туди не допускаються домашні тварини. Не можна накривати обличчя ковдрою або пелюшкою.

 

Небезпечно годувати груддю лежачи, можна, заснувши, задушити немовля. Не слід брати його до себе в постіль після вживання алкогольних напоїв чи препаратів, які викликають сонливість, коли батьки хворі або втомлені, якщо дитина хвора або недоношена. Не можна залишати маля без нагляду в дорослому ліжку, якщо воно м'яке або там спить ще одна дитина. Найкращий варіант - зняти боковий бортик з люльки й щільно притиснути її до батьківського ліжка.

Грудне вигодовування дуже корисне і для малюка, і для матері. До шести місяців нічого більше й не потрібно для нормального розвитку. За штучного вигодовування ризик виникнення синдрому раптової смерті дитини значно зростає.

 

Доглянута дитина, як правило, виростає здоровою і їй нічого не загрожує.

 

Тетяна ПОПОВИЧ,

завідуюча педіатричним відділенням дитячої поліклініки.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Псел
Псел