Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Сніп останній змолотили, людям премії вручили
Сніп останній змолотили, людям премії вручили
Вісті Роменщини
Вівторок, 18 серпня 2009, 13:16      Ромни, Сумська область

Телефоную директору ДГ "Агрофірма "Надія" П.О. Черненку і запитую:

 

- Як у вас із жнивами, хоч за половину вже перевалили?

 

- Таке скажете, щодо ранніх зернових, то вже й руки помили. Механізатори готують техніку до збирання кукурудзи на силос. Налаштовують комбайни молотити гречку, просо. Засипали в засіки 4366 тонн збіжжя, середня врожайність складає 34,8 цнт з гектара. На полях працювало 12 комбайнів, три жатки. Техніку підготували надійно, тож серйозних поломок не було. А вже трудилися хлопці, як мовиться, не покладаючи рук. Слів похвали заслуговують комбайнери та їх помічники В.М. Давиденко, О.І. Рибка, В.В. Олійник, М.О. Барановський, М.В. Чабаненко, жаткарі В.В. Перев'язко, М.О. Гладун, водії автомобілів Ю.Г. Марченко, О.В. Стеценко.

 

Прибувши в господарство, біля контори ми зустріли головного агронома М.М. Москаленка. Він по мобільному саме торгував зерном.

 

- По сімсот за тонну вже не буде, десь дев'ятсот-тисячу просимо, - закінчив розмову Микола Миколайович і пояснив:

 

- То про пшеницю запитували. Ціна нібито пішла вгору. Але ж зерно того варте, бо ж і затрати великі несемо, і ціна за буханець зростає щомісяця. Цього року, як ніколи, віджнивували дружно. Механізатори викладалися повністю тому, що була можливість найбільше заробити. Люди знали про стимули до праці, норми та розцінки в оплаті. Так, за зайняте перше місце екіпаж одержить 1500 грн., при виконанні нормативного завдання на збиранні ранніх та пізніх зернових безкоштовно видається 7 центнерів зерна. Діють й інші заохочення.

 

- У вас врожайність краща у районі. Завдяки яким факторам її досягли?

 

- Дотримуємося агротехніки вирощування, давно вже практикуємо поверхневий обробіток ґрунту. Окремі площі дають добрі врожаї. Для прикладу, пшениця сорту "фаворитка" на 20-гектарній площі "розщедрилася" на 60 центнерів з гектара, ярий ячмінь "командор" дав по 35 центнерів з гектара. Усі роботи стараємося провести вчасно. Тільки-но закінчилися жнива, а ми вже думаємо про майбутній урожай. На підготовці ґрунту під озимі сумлінно трудяться І.М. Скакун, В.І. Покосенко, С.В. Покосенко, які за день впорують по 30 гектарів поля. Підготовлено до сівби 400 тонн насіння озимих.

 

Нині тільки й чути: криза збанкрутувала банки, зупинила виробництво, спричинила дорожнечу. Хлібороби на це не зважають, а працюють. Бо ж не можна допустити, щоб осипалися в полі нескошені пшениці, а в сараях стояла негодована худоба. От тільки достойної винагороди селяни не мають.

 

Коли вже матеріал було під­готовлено до друку, з господарства повідомили, що минулої суботи хлібороби справили обжинки. Були привітання, концертна програма, обід за довгими, щедро накритими столами. Рідко випадають такі свята в селян, проте вони радісніше сприймаються, надовго запам'­ятовуються.

 

Микола ЛАВРИК.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Алея героїв
Алея героїв