Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Від розмов до конкретних дій
Від розмов до конкретних дій
Вісті Роменщини
Понеділок, 01 червня 2009, 08:24      Ромни, Сумська область
У розширеному засіданні міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва, яке провів її голова Олександр Левицький, взяли участь, зокрема, міський голова Павло Помаран і експерт програми ТАСІS Галина Васильченко. Обговорювалися перспективи партнерства влади і бізнесу. Один з позитивних прикладів продемонструвала презентація громадської організації "Ділова агенція розвитку", створеної небайдужими до суспільного життя підприємцями.

 

На початку зустрічі мер наголосив, що шкодує щодо нечисленності зібрання, адже запрошувалося більше підприємців.

 

- Можливо, їх ще не переконала ефективність такої співпраці, - зауважив мер і додав, що тандем самоврядування-бізнес дуже вигідний для кожної сторони. Докладніше про це розповіли заступник міського голови Олександр Левицький та начальник відділу стратегії розвитку, інвестицій та підприємництва Тетяна Головко.

 

Передусім такий підхід допомагає підприємцям ефективніше залучати можливості профільних державних органів до вирішення власних проблем, які нерідко є загальноміськими. Координаційна рада взагалі уповноважена заслуховувати керівників підприємств, установ, органі­зацій (міськради, МДПІ, райСЕС та ін.). Вже під час зустрічі бізнесменам запропонували ознайомитися з новинками законодавства, що стосуються транспортної, ринкової, фармацевтичної галузей, а також реєстрації платників ПДВ та ін. Це за­свідчило, що відповідні структури готові співпрацювати вже зараз, що й не дивно, адже стабільний бізнес означає і стабільність надходжень до бюджету.

 

Та не лише ці питання цікавлять представників ділових кіл міста. Голова профспілки працівників кооперації та інших форм підприємництва, директор бізнес-центру Н.П. Козаченко наголосила на резонансі, викликаному роботою групи з перевірки дотримання трудового законодавства. Підприємці скаржаться, що її члени втручаються у господарську діяльність. Крім того, рішення про створення відповідної групи носить ознаки регуляторного акта. Павло Помаран запевнив, що будь-які недоліки нескладно виправити, можна також розглянути інші способи перевірки дотримання трудового законодавства.

 

Найболючішими для приватників залишаються терміни дозвільних процедур. Деякі з них вдається скоротити завдяки відпо­від­ним рішенням міської ради (наприклад, спору­дження окремого входу та сходів у приватній установі). Знову ж таки спільні, а не поодинокі звернення (від імені громадської організації), звичайно, мають більший вплив на рішення міськради. Особливо зважаючи на те, що, за словами Галини Васильченко, "депутати перетворилися на чемних виконавців вказівок лідерів своїх партій". До речі, вона також оприлюднила дані про те, що 22 міста світу мають більший бюджет, ніж Україна. При цьому наше законодавство максимально відповідає умовам вступу до ЄС, однак виконується не повністю. Щодо Ромен, то вона підкреслила, що не відчула особливої ролі громадських організацій у житті міста.

 

Проте останній думці все-таки суперечить діяль­ність громадської організації "Ділова агенція розвитку". Її голова Микола Лаврик сказав, що основна мета організації - допомагати своїм членам та громадянам міста, об'єднуючи їх навколо вирішення нагальних проблем.

 

Історія виникнення цієї громадської організації почалася завдяки численним "круглим столам" та іншим зустрічам підприємців, що проходили у нашому місті. На перший погляд, найчастіше все закінчувалося розмовами або, в кращому випадку, своєрідною "декларацією про наміри". Однак саме там декілька бізнесменів, які прагнули конкретних дій, все-таки знайшли спільну мову. Наразі зовсім молода громадська організація вже посприяла відновленню пам'ятника Богдану Хмельницькому. В найближчих планах - спорудження безкоштовного дитячого майданчика в центрі міста.

 

Отже, перспективи спів­пра­ці бізнесу і влади є.

 

Денис МЯГКОВИЧ.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Масляня
Масляня