Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Жучок маленький, а шкода велика
Жучок маленький, а шкода велика
Вісті Роменщини
П'ятниця, 29 травня 2009, 10:35      Ромни, Сумська область

Несприятливі агрокліматичні умови протягом останніх років, виведення значної кількості земель з обробітку, впровадження поверхневого обробітку ґрунту, інтенсифікація виробничих процесів та інші фактори привели до загострення фітосанітарної ситуації на сільськогосподарських угід­дях.

 

 

Літо - пора догляду за посівами сільськогосподарських культур. Землероби докладають всіх зусиль, щоб отримати хороший урожай. Але повсюди на полях спеціалісти виявляють вогнища різноманітних шкідників та хвороб, від яких істотно потерпають культурні рослини. На засмічених бур'­янами площах врожаї знижуються на 20 і більше процентів. Тому систематично слід проводити боротьбу з шкідниками та хворобами, тобто за­стосовувати пестициди, при цьому не забувати про охорону праці та техніку безпеки.

 

 

Всі роботи з хімічного захисту рослин у господарствах проводяться під керівництвом дипломованих спеціалістів із захисту рослин. Особи, що залучаються до роботи з пестицидами та агрохімікатами, щороку в обов'язковому порядку проходять медичний огляд та інструктаж із техніки безпеки. Вони реєструються в спеці­альному журналі та отримують посвідчення (допуск) про прохо­дження підготовки з питань безпечного проведення робіт з пестицидами та агрохімікатами, яке видається державною інспекцією захисту рослин.

 

 

Не допускаються до роботи з пестицидами особи до 18 років, вагітні жінки й ті, які годують немовлят. Всі, хто має контакт із пестицидами, обов'язково повинні користуватися засобами індивідуального захисту.

 

 

Керівництво сільськогосподарського підприємства за два дні до початку проведення захисних заходів на полі повинно письмово повідомити сільську раду та пасічників.

 

 

Важливим заходом профілактики отруєння є дотримання строків безпечного виходу на оброблені агрохімікатами площі для проведення ручних та механізованих робіт.  Вони регламентовані Переліком  пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні. Цей термін залежно від препарату знаходиться в межах від 1 до 20 діб.

 

 

На при­са­дибних ділянках  перед обприскуванням дерев і кущів  потрібно накрити плівкою всі овочеві та інші культури, які не підлягають обробці. Забороняється обробляти хімічними препаратами кріп, петрушку, цибулю на зелень, салат.

 

 

Не купуйте засоби захисту рослин у сумнівних постачальників, які не мають ліцензії на право торгівлі пестицидами, вимагайте сертифікат якості на куплений препарат. Не використовуйте  препарати, у яких закінчився термін придатності, та тих, які не зареєстровані до використання в Україні.

 

 

Бажаю гарних врожаїв!

 

 

Любов СИЗА,
   
начальник  державної інспекції  захисту  рослин.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

19
19