Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

КАС – це врожай
Вісті Роменщини
Субота, 11 квітня 2009, 09:18      Ромни, Сумська область
Хоминцівські поля такого ще не бачили і в думці не мали, що їх борознитиме така красива, могутня, зручна техніка. Якщо трактор раніше мав потужність 40 кінських сил, то зараз роз’їжджають полями машини, запряжені в 500 і більше конячок.

 

 

Приємно здивований і місцевий механізатор А.П. Давиденко.

 

 

 – На таких тракторах працювати – одне задоволення, – ділиться думкою Анатолій Петрович. – У кабіні – кондиціонер, є автоматичне керування. Але ж виникають і труднощі. Чим “розумніша” машина, тим складніша вона в експлуатації, ремонті. Техніка потребує бережливого ставлення, адже один трактор коштує 2 міль­йони гривень.

 

 

Сьогодні у Анатолія Давиденка відповідальна робота – він підживлює пшеницю мінеральним добривом КАС (карбомітно-аміачна суміш). Тут же біля агрегата порядкує й молодий чоловік, як згодом з’ясувалося, агроном В.Г. Гунін.

 

 

 – Дещо припізнилися з цим агрозаходом, – говорить Віктор Геннадійович, – тому на обприскувачі довелося замінити колеса, щоб менше вгру­зали в землю. Ширина захвату агрегату майже 28 метрів, отож продуктивність праці висока. За добу механізатор впорує близько 300 гектарів. Роз­почали вже сівбу ярих, які зай­муть десь 4000 гектарів. Будемо вирощувати ячмінь (2000 га), яру пшеницю (760 га), горох. Плануємо посіяти за 15 робочих днів. На підготовці техніки до весняних робіт добре потрудилися механізатори І.М. Ковшик, В.І. Баклан, В.А. Стеценко, зварювальник В.О. Романченко.

 

 

Нові потужні сільгоспмашини, прогресивні технології вирощування сільгоспкультур самі  собою не запрацюють. Слід задіяти, як говорилося за комуністичної системи, людський фактор. Тільки молодим, не заангажованим спеціалістам під силу освоїти сьогоднішнє сільгоспвиробництво. Саме таким і є виконавчий директор ДП “Інтерагротрейд” О.Б. Приходько. Олег Борисович ознайомлений з роботою фермерів США, Данії. Тому все позитивне, що там бачив, сміливо запрова­джує на наших українських землях.

 

 

Пересідаємо з іномарки в на­шу трудягу “Ниву”, але й вона, з двома ведучими мостами, новою гумою ледве просувається по бездоріжжю.

 

 

Саме з цієї болючої теми розпочинає розмову Олег Борисович:

 

 

 – Польові шляхи нікуди не годяться. Тому придбали грейдер, відремонтуємо його і тільки до­зво­лить погода – займемось доро­гами. Революцію робимо і в ор­ганізації виробництва. Головне – якість продукції. Не будемо гнатися за валом, а працюватимемо над зниженням собівартості зерна. Провели хімічне обстеження земельних ділянок, тепер добрива вноситимемо диференційовано, в залежності від того, скільки потребує та чи інша ділянка.

 

 

Нині обробляємо 9560 га ріл­лі, на виробництві в середньому зайнято 105 осіб. Спеці­алістів, рядових тру­дівників зацікавлюємо матеріальними стимулами. У селі придбали два будинки, відремонтуємо і буде житло для наших працівників.

 

 

У ДП “Інтерагротрейд” вмі­ють трудитися, це підтверджують і результати господарювання. Торік, для прикладу, тут одержали в середньому по 65,7 центнера зерна з гектара,  найвищий у районі показник.

 

Микола ЛАВРИК.
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

4
4