Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Широкозахватно, швидко, якісно
Широкозахватно, швидко, якісно
Вісті Роменщини
Субота, 16 березня 2013, 07:00      Ромни, Сумська область
Було це осіннього дня. Іван Федорович Сердюк гомонів на свіжоскошеному соняшниковому полі Пустовійтівського підрозділу ТОВ «Урожайна країна».

– І треба ж так оперативно та якісно скосити, – чувся його голос. – Жодної шапки олійної культури не залишилося. Оце техніка!

А перед цим уночі на стогектарному лані господарювали механізатори. Потужні ліхтарі висвічували навіть потік жнива, що сипалося в кузови вантажівок. Господарювали тут «олійники» декілька годин. Хто міцно спав, не чув і не бачив соняшникового збирання…

Невдовзі поле знову наповнилося гулом техніки. Потужний трактор тягнув за собою агрегат, «нашпигований» гострими дисками плоскоріза, які відшліфовано виблискували. Невдовзі екіпаж непомітно зник, залишивши після себе добре оброблений ґрунт. Соняшникових стовбурів наче й не було. Пухкенько, чисто, гладенько. А вечірньої пори в загінку стала посівна техніка – широкозахватна сівалка, на якій «гніздилася» багатотонна  цистерна. Машина прудко бігала, залишаючи за собою засіяне озиминою поле з одночасним внесенням мінеральних добрив. Навколо ні душі. А машинерія так майстерно виконувала всі операції, що аж підійти ближче вирішив. Згодом різнобарвний посівний агрегат наблизився і зупинився на краю поля. З кабіни, що нагадувала робоче місце пілота, вистрибнув молодий чоловік із короткою зачіскою, чепурненько, по-сучасному зодягнений і попрямував до мене – єдиного глядача даного дійства.

– Доброго дня, – мовив, – водички б холодненької.

– Будь ласка, ходімо до колодязя.

Тим часом молодик розповів, що він із Донецька, працює в ТОВ «Урожайна країна», а далі якось розмова зав’язалася про сучасну сільгосптехніку, яка й справді працює нині на межі фантастики.

– Цей трактор, – мовив він, – упакований електронікою, завдяки якій виконуються багатофункціональні операції без участі людини. Комп’ютеризований тягач за заданою програмою працює з будь-яким причіпним знаряддям сам.

– А звороти як вирівнює? – цікавлюся.

– Все продумано, – похвалився співрозмовник, – він і звороти сам обробляє. Циві­лізація!..

– Так мені здається, що й коштує високоефективна техніка чималих грошей, – продовжую розмову.

– Логічно, – відповів донецький хлопець. – але ж вона швидко себе окуповує. Пам’ятаєте відоме прислів’я: «Ми не такі багаті, щоб купувати дешеві речі». Ви, певне, були свідком жнивної кампанії років 20 тому. Армада так званої техніки, але її коефіцієнт корисної дії був дуже низьким, а затрат багато.

– Правильно мислить молода генерація, економічними критеріями, – відзначив мимоволі. – Отже, Україна має майбутнє.

До нашого гурту неквапом наблизився теж порівняно молодий чоловік приємної зовніш­ності, ретельно поголений, у свіженькій вдяганці.

– Це Сергій Кузнєцов, – представив механізатор, – він ваш, місцевий.

– Смачна джерельна водичка. У нас у Вощилисі така самісінька. А я вас знаю, – звернувся до мене Сергій. – Бували частенько у Басівці та інших тракторних бригадах.

– Було, – відповідаю, – служба.

– У нас теж своя служба, пробачте, часу для розмови бракує, – мовив старший. І побігли рядки за сівалкою.

...Пригадав я все це, стоячи на тому ж полі, але засніженому. Дрімає під білою ковдрою озимина, що добре розкущилася. Їй морози не страшні. Є всі передумови для високого врожаю головного хліба в нинішньому році.

А сьогодні хлібороби та фахівці міцного і масштабного підприємства підбивають підсумки сільськогосподарської діяльності за минулий рік. ТОВ «Урожайна країна» обробляє частину орних земель у чотирьох районах області: Білопільському, Недригайлівському, Липоводолинському і Роменському, загальна площа яких складає 24 тисячі гектарів. У кожному регіоні є підрозділи. У Роменському їх п’ять: Галківський (керівник Володимир Зінченко), Глинський (Олександр Будний), Хоминцівський (Віктор Кваша), Смілівський (Віктор Коломієць), Пустовій­тівський (Олександр Обідейко). Генеральний директор товариства Андрій Гнелицький.

Про торішні надбання розповідає головний економіст ТОВ «Урожайна країна» Руслан Мужайло.

– Спільними зусиллями одержано майже 20000 тонн озимої пшениці, середня врожайність її склала 44 центнери з гектара, – говорить Руслан Володимирович. – Порадував також соняшник, якого відвантажили близько 10 тисяч тонн, із гектара зняли по 26 центнерів. Найбільший вал дала, звичайно, кукурудза. Майже 76 тисяч тонн, ріпаку – 1137 тонн, сої – 2175 тонн, гороху – 2381 тонна.

У щоденнику головного технолога поля значаться й такі культури, як гірчиця, редька, але вони в більшості експериментальні. Врожаїлося поле головним чином тому, що суворо дотримувалися всіх агротехнічних термінів протягом літа та під час збирання, а ще – вдосталь добрив. Фахівці добре знають, що землю не обдуриш, а тому не пошкодували комплексної поживи. Внесли її по 100-120 центнерів на гектар залежно від якості ґрунтів та по 300-500 центнерів на гектар азотних. Швидко й оперативно виконувалися сільгоспроботи завдяки суперсучасному машинно-тракторному парку. Скажімо, глибокорозпушувачі «Хорш Тайгер», культиватори «Гектодор», плуги «Ламкон», сівалки «Хорш Пронто». Всього й не перелічити, не кажучи про трактори і комбайни.

Зрозуміло, на високому рівні використовували техніку трактористи-машиністи та комбайнери. Сезонно на виробництві зайнято до 300 людей. Працюють вони, можна сказати, цілодобово. За що й платню мають відповідну. Адміністрація товариства виявилася скупою на похвалу. Та все ж начальник відділу кадрів Марина Демченко назвала двох. Це Олег Маляренко, механізатор із Галків­ського підрозділу, Олександр Левчишин зі Смілого.

– Таких, що погано працюють, у нас немає, – зізналася Марина Григорівна.

На досягнутому «Урожайна країна» не збирається зупинятися. Нові плани, ідеї, напрацювання. Свідченням цього є й той факт, що споруджують елеватор в Андріяшівці потужністю 80 тисяч тонн обробки зерна за рік.

На завершення хочеться побажати, щоб у нинішньому році «Урожайна країна» стала ще урожайнішою.

Олег НЕБЕСНИЙ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

38
38