Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Одне діло хотіти, інше – могти, а третє – зробити
Одне діло хотіти, інше – могти, а третє – зробити
Вісті Роменщини
Субота, 16 березня 2013, 06:59      Ромни, Сумська область
Такого девізу дотримується у своєму житті мистецтвознавець, художниця, журналіст, заслужений працівник культури України Валентина Олексіївна Єфремова. Нещодавно вона відзначила своє плідне творчою діяльністю 65-річчя 

Родовідне дерево Валентини Єфремової пов’язане з Сумщиною, козаками Смілівської сотні Роменського повіту Полтавської губернії. Вона народилася в 1947 році в славетному, сповненому історичних віх місті Ромни в сім’ї службовця. Її мама Раїса Степанівна помітила в дитини потяг до мистецтва, і зав­дяки саме її наполегливості Валентина здобула мистецьку освіту. З вдячністю згадує вона свою першу вчительку з малювання Ліну Семенівну Бреус, яка не тільки відкрила їй красу живопису, а й прищепила любов до прекрасного на все життя. Потім було навчання в Київському державному художньому інституті (нині Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури), який успіш­но закінчила у 1974 році. Це була висока професійна школа, де викладали педагоги, провідні мистецтвознавці України.

Після здобуття вищої осві­ти Валентина Олексіївна чимало попрацювала на адміністративних посадах і педаго­гічній роботі. Перенесла тяжку хворобу. Дотримуючись свого принципу «Незважаючи ні на які випробовування, треба нести позитив і рухатися вперед до мети», вона зосередилася на творчій діяльності. Мистецькі проекти почала здійснювати в Республіканському будинку художників, коли працювала там на посаді завідуючої культвідділом. Це були творчі заходи в рамках авторської панорами «Культура проти варварства».

Валентина Єфремова відома як куратор та режисер масштабних проектів, серед яких мистецькі виставки, міжнародні пленери: «Міст дружби» (2006), «Рідна хата» (2006), «Пленер у тональності Ван Гога» (2007), «Історія та сучасність» (2008), «Повернення» (2009-2010), «Мандри у просторі та часі» (2011-2012). Вона діє масштабно, залучає як українських, так і зарубіж­них художників із метою по­ширення українського мистецтва в багатьох країнах світу. Підтримує нові імена, молоді таланти. В. Єфремова – автор телепроекту «Скільки в Слобожанському світі дорогих імен», до якого залучили понад 100 сумчан.

Вона є ініціатором створення творчої секції художників «Мистецька світлиця», яка успішно діє при громад­ській організації «Сумське земляцтво в місті Києві». За останні роки музеям Сум­ської області було подаровано понад 150 творів. Зокрема, за ініціативою Єфремової від­крита художня галерея ім. І. Кавалерідзе в Ромнах, для якої вона подарувала 15 картин із власного зібрання. Чимало заходів вона організовує як голова Роменського від­ділення і член правління Українського фонду культури. Завдяки її організаторській активності юні обдарування Сумщини, особливо рідної Роменщини, беруть постійну участь у всеукраїнських оглядах-конкурсах за програмою «Нові імена України». Єфремова – ініціатор і куратор мистецької премії живопису «Сумщино, любове моя!» ім. М.О. Макаренка, яка втілю­ється в життя з 2005 року. Виставки проходять у Києві, пересувні – в містах і селах Сумщини.

Друковані праці В. Єфремової висвітлені у провідних газетах та журналах України, а їх понад 300. Нещодавно вийшла її книга «Разом по життю», в якій розповідається про 60 художників, з якими працювала, та здійснені творчі проекти. Серед героїв уміщених у книзі нарисів є митці з Сумщини: народні художники України М. Надеждін, М. Строженко, за­служені художники України Г. Ягодкін, О. Чередниченко, В. Михайліченко, М. Лебідь; художники І. Цюпка, М. Троценко, І. Кавалерідзе, В. Масик, С. Кривенко, О. Полі­щук, О. Масик, М. Нечво­глод, Ю. Мануйлович, Г. Носенко, Г. Бодякова, Л. Логвин, Г. Сергеєв, Т. Мельнічук та інші.

Як художник, Єфремова працює здебільшого в техніці акварелі та акрилу. Вона – ав­тор дитячих оповідань, пише вірші, літературні замальовки під псевдонімом Роменська.

Плідна творча та активна громадська діяльність Валентини Єфремової пошанована багатьма відзнаками. Їй присвоєне почесне звання “За­служений працівник культури України”, присуджена премія ім. Платона Білецького, вона – член Національних спілок журналістів і художників України. Серед численних відзнак – почесна грамота Сумської обласної ра­ди (2006), медаль «За заслуги перед містом» (2006), відзнака та медаль Святої Марії (за сприяння розвитку благодійництва в Україні, 2009), відзнака «Хрест П. Калнишевського» (2009), почесна медаль «За подвижництво в Україні» (2012).

Життєвий шлях Валентини Єфремової спрямований на досягнення духовного згуртування людей навколо прекрасного, сповнений оптимізму, краси і добра, засвід­чує життєву позицію мистецтвознавця, є переконливим доказом того, що вона не тіль­ки мріє, а й на практиці успішно втілює свою визначену мету. Тож нехай їй щастить на цьому благородному шляху.

Дмитро ЯНКО,

заслужений діяч мистецтв України, член-кореспондент Української академії архітектури, перший заступник голови правління Українського фонду

культури.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

30
30