Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Автограф року, що минає
Вісті Роменщини
Субота, 09 лютого 2013, 21:35      Ромни, Сумська область
Щедро обдарувавши спогадами, досвідом, а також перспективними задумами, минає 2012 рік. Автографи на згадку про те, як роменці прожили ці дванадцять сповнених працею та сподіваннями місяців, залишили для наших читачів на останньому аркуші календаря люди, справами яких і запам’ятався рік.

Олександр Іващенко, директор Роменської філії ПрАТ “Райз-Максимко”:

– Головне, щедро вродила земля. А вже ходити біля неї селяни вміють і люблять. Здавалося, що цьогорічна літня спека все висушить. Але в природи свої закони: про­йшов один дощик, другий – і рослини піднялися, восени поля заврожаїлися.

Обробляємо 3500 гектарів землі. В основному вирощуємо цукрові буряки, кукуру­дзу, кормові культури. Дотримуємося основ землеробства. Розробили власну систему підживлення, боротьби зі шкідниками та хворобами рослин. Завдяки цьому отримуємо високі врожаї сільгоспкультур. От і нинішнього літа ячмінь дав по 45 ц з гектара, кукурудза – 80.

Нинішнього року зібрали 145 тис. тонн цукрових буряків. Урожай становив 450 ц з гектара. Про такі результати мріяли навіть у часи розвинутого соціалізму. Складовою успіху стала науково розроблена й випробувана агротехніка вирощування сіль­госп­культур. Добрива, мікроелементи закладаються в ґрунт із точ­ністю до грама. Реалізовуємо солодкі корені на вигідних умовах через власні цукрові заводи агрохолдингу.

У тваринництві ж усе залежить від того, як господарювати. Одержали в середньому 5900 кілограмів молока від корови. Щодня влітку продавали його 15 тонн. За такі великі партії продукції й ціна вища. Загалом протягом одинадцяти місяців реалізували 3647 тонн молока, 329 – м’яса.

Плануємо наростити поголів’я дійного стада з 662 голів до тисячі. Залучили 8 мільйонів гривень для реконструкції тваринницьких ферм. Збудували новий корівник у Погожій Криниці, переобладнуємо приміщення в Біловоді: металеві двері, євровікна, побутові кімнати, де працівники можуть скористатися душем, пральною машиною, відпочити перед телевізором.

Звичайно, ставлення до людей, кадрова політика важать більше за сучасні технології господарювання. Підбираємо досвідчених спеці­алістів, керівників середньої ланки. Намагаємося забезпечити працівників порівняно достойною заробітною платою. Ну, і питаємо за зроблене. Механізатори, тваринники, наприклад, проходять своєрідний конкурс. Адже заробляти “вдома” по 3-6 тис. гривень за місяць бажають усі.

Багаторічна віддана праця в галузі непохитно утвердила авторитет керуючого Коржівським від­діленням І.Ф. Сухаря. Багатьох він поставив на крило, дав путівку в трудове життя. Днями Іван Федорович попросився на відпочинок. Довгенько вмовляли його залишитися працювати, але відмовився. У свої 64 роки твердо вирішив обмежитися домашніми справами.

Досвідченими спеціалістами зарекомендували себе агроном Роменської філії О.М. Шелудько, головний інженер сільгосппід­приємства М.П. Олексієнко, головний зоотехнік Погожокриницького відділення Л.В. Ногіна. Особливої похвали заслуговують рядові трудівники: механізатори Микола Носенко, Сергій Яценко, Віктор Семенець, доярки Любов Малюк, Тетяна Бердник, Валентина Багнюк та інші.

У Новому році бажаю колективу трудових успіхів, здоров’я, добра, щастя в родині.

 

Віталій Лях, Рогинський сільсь­кий голова:

– Кожному хочеться отримати багато та ще й відразу. Але ж це нереально. Всяке діло робиться поступово. От і в Рогинській сільраді поетапно втілюємо програму соціально-економічного розвитку населених пунктів.

Багато скарг отримує влада на бездоріжжя. Для покращення шляхів потрібні великі кошти, але по можливості щось-таки робимо. Відремонтували вул. Центральну в Рогинцях, витративши 22 тис. грн із державного бюджету та 16 тис. грн із місцевого. Зайнялися також прочисткою водогону, заразом відремонтували й електродвигуни мережі, виділивши 20 тис. грн. На вулицях сіл уже горять електроліхтарі, але їх замало. Тому витратили ще 20 тис. грн для виготовлення проектно-кошторисної документації для облаштування вуличного освітлення.

Багато зроблено в попередні роки з упорядкування, покращення матеріально-технічної бази дитячого садка. У 2012 році в закладі, наприклад, замінили вікна та двері, розробили проектно-кошторисну документацію для встановлення твердопаливного котла. 60 тис. грн виділили для цього з ра­йонного бюджету. Також відремонтували Рогинський сільський клуб і приміщення сільської ради. Придбали компресор для стоматологічної установки в лікарській амбулаторії, облаштували теплі санвузли в дитсадку, відремонтували дах Ведмежівського будинку культури, подарували самодіяльним артистам музичну апаратуру. Центральну територію Рогинець облаштували огорожею за 32 тис. грн.

Загалом зробили багато. Приємно, що розвивати соціальну сферу допомагають інвестори – приватне сільськогосподарське підприємство “Слобожанщина-Агро”, спонсори. Для прикладу, гроші на придбання та встановлення електрообладнання в сільському храмі виділив депутат обласної ради О.І. Саєнко. Він також відчутно допомагає школі й дошкільному навчальному закладу.

Усі питання життєдіяльності сіл вирішуємо громадою. Особливою активністю відзначаються депутати Віталій Цюпка, Валерій Лазоренко, Олексій Гирич, члени виконкому Ігор Глазько, Микола Сірий.

Так уже ведеться поміж людей, що в новому році всі чекають змін на краще. Нехай же вони не забаряться прийти в трудові колективи, родини, школи, дитячі садки.

З Новим роком та Різдвом Хрис­товим, дорогі мої земляки!

 

Василь Манько, викладач Роменської дитячої музичної школи, композитор, лауреат премії ім. Пилипа Рудя (2012 р.):

– Хотілося б, щоб у новому 2013 році наша держава більше уваги приділяла розвитку та популяризації через телебачення хорового мистецтва, класичної музики. На жаль, такі передачі майже зникли з голубих екранів.

Разом із моїми учнями-баяніс­тами ми неодноразово брали участь у всеукраїнських конкурсах у містах Кіровоград, Дніпропетровськ. Представляли Сумщину й серед музикантів десяти країн світу на міжнародному мистецькому змаганні в Запоріжжі. Гала-концерти таких заходів проходять на найвищому рівні, але ні концертів, ні навіть згадки про них не побачиш і не почуєш на центральних телеканалах.

Підбиваючи підсумки року, передусім дякую громаді за високу оцінку моєї творчості. Від щирого серця бажаю роменцям міцного здоров’я, всіляких гараздів, приємних сюрпризів, незгасної любові, в тому числі й до мистецтва. Високі почуття допоможуть пережити всі “кінці світу”, а також тих, хто їх “призначає”.

З Новим роком!

 

Олексій Пасюков, приватний підприємець, директор ТОВ “Синергія-техно”:

– Наше підприємство протягом чотирьох останніх років налагодило випуск незвичайних твердопаливних котлів. 2012-го з цією продукцією ознайомили масового споживача.

Найперша установка, на якій випробували піролізний принцип горіння, донині опалює наші офіс і майстерні. Ноу-хау насправді широко використовували ще під час Великої Вітчизняної війни. Згораючи, будь-який матеріал разом із димом, як відомо, виділяє кілька горючих газів. Використати їх, запаливши, не так і складно. Достатньо високої температури, яку забезпечує тверде паливо, та вторинного (підігрітого) повітря. Саме на такому альтернативному газові їздили автомашини в часи війни, коли всі основні ресурси йшли виключно на фронт.

Нині альтернативні джерела енергії теж набувають актуальності. Достатньо згадати вартість газу. Та, як виявляється, добувати й використовувати його можна прямо вдома за допомогою наших котлів. У такому випадку для опалення приміщення площею до 100 кв. м на зиму достатньо в середньому однієї машини дров.

Запускаємо в серійне виробництво й малогабаритні туристичні та господарчі печі. Роменці вже могли бачити їх на виставці з нагоди Дня міста. В них теж за­стосували принцип раціонального використання палива. Лише одного поліна достатньо для того, щоб двічі зварити по чавуну кулешу, чи кількох гілочок (200 грамів), щоб закип’ятити чотири літри води за 10-15 хвилин.

До речі, в Липовій Долині наш піролізний котел опалює примі­щен­ня районної ради, в Гадяцькому ра­йоні наші вироби обігрівають відділок міліції, школи й дитсадки. Сподіваємося, переваги альтернативного джерела теплової енергії оцінять наступного року й на Роменщині.

Нехай усім щастить у новому році, буде тепло на душі та в до­мівках!

 

Ганна Кунічик, начальник кінологічного відділення, викладач Другого спеціального регіонального центру швидкого реагування МНС України, капітан служби цивільного захисту:

– 2012 рік прославив українську землю двома турнірами світового значення: футбольним і кінологічним. Чемпіонат світу серед собак-рятувальників пройшов у Ромнах.

Це важлива подія не тільки для всієї країни. Дуже багато людей брали участь і доклали немало зусиль, щоб кінологічний центр МНС України вразив своїми успіхами світову спільноту. Зарубіжні експерти Міжнародної організації рятувальних собак (IRO) відзначили не тільки високий рівень підготовки українських собак. Тренувальний полігон МНС України на Роменщині вони визнали сучасним центром підготовки рятувальників європейського рівня.

Наша українська земля вкотре довела всьому світу, що є житницею сильних і цілеспрямованих людей, здатних на досягнення високих результатів.

 

Едуард Логвінов, завідуючий рентгенологічним відділенням Роменської центральної районної лікарні:

– Для працівників галузі охорони здоров’я рік минув у клопотах. Немало турбот завдали медична реформа та пошук ресурсів для її втілення.

Колектив лікарні, головний лікар Валентина Гунькова доклали надзвичайно багато зусиль, щоб розгалужену структуру Роменської ЦРЛ нарешті визнали достатньою для створення тут госпітального округу. Це прагнення підтримав голова Сумської облдержадміні­страції Юрій Чмирь. Суттєву фі­нансову допомогу надали, зокрема, Г.А. Свірський, О.І. Саєнко, М.І. Шевченко, І.М. Кривозуб, В.В. Тернов, А.М. Рішняк, В.О. Лаврик, А.В. Козій, Д.Є. Кірюхін, І.Л. Чубенко, О.Г. Бадін, В.В. Москаленко, Е.В. Середа, а також ТОВ “Роменський завод “Тракторозапчастина”, “Урожайна країна”, «Оазис-центр», супермаркет «Смак», кафе «Шатри», місцеве відділення “Укргазбанку”.

Значним стимулом для персоналу стала заміна морально та фізично застарілих апаратів  сучасним обладнанням. Новий рентгенодіагностичний комплекс дозволить призначати якісніше та ефективніше лікування. За нинішніх технологій і напрацьованої методичної бази одужання пацієнта в першу чергу залежить від постановки правильного діагнозу. Саме тому акцентуються відповідні напрямки охорони здоров’я. На старій апаратурі просто неможливо було провести деякі види діагностики, доступні нинішнім технологіям.

Значно розширять можливості виявлення різних патологій комп’ютерний томограф і цифровий мамограф. Таке обладнання доступне мешканцям лише кількох районних центрів області. Незабаром його можливостями зможуть скористатися й жителі Роменщини, яким для цього доводилося відвідувати Суми чи Полтаву. Мамограф, наприклад, дозволить вчасно розпізнати онкологічні за­грози в жінок, що останнім часом все частіше нагадують про себе. Крім того, цифрова обробка ін­формації дозволяє вдосконалити весь процес лікування.

Для потреб району варто було б встановити ще один рентгенодіагностичний комплекс. Сподіваємося, зі створенням госпітального округу вирішиться не тільки це, а й багато інших проблемних питань галузі. Цього й бажаю колегам і пацієнтам у новому 2013 році.

 

Володимир Литовка, вчитель біології ЗОШ № 5, краєзнавець, дослідник:

– 2012 рік минув для мене під гаслом “Зберегти збережене, пізнати непізнане”.

Протягом року тривала проектна робота з розширення заповідних територій Роменщини. Разом із крає­знавцем Григорієм Степановичем Стрельченком дослідили та підготували документацію щодо оголошення територіями природно-заповідного фонду трьох ландшафтних заказників і стільки ж пам’яток природи – криниць – місцевого значення.

Протягом року здійснював моніторинг і діючих заповідних об’єктів. Так, у балці за с. Косарівщина на досить невеликій території виявив аж десять ботанічних видів, занесених до списків Червоної книги України. Один сумський науковець назвав цю ділянку ботанічним раєм Сумщини. Незабаром тут створять ботанічний заказник.

Не залишилися поза увагою таєм­ниці та загадки природи Роменщини, аномальні об’єкти і явища. Науково-дослідницька пошукова група “Ромни-Космопошук” вивчала аномальну зону “Мала Бугайка”, феномен “чупакабри”. В ЗОШ № 5 почав діяти ексклюзивний музейний комплекс “Загадкова планета”, в експозиції якого розділи: “криптозоологіч­ний”, “космонавтики”, “НЛО та аномальні явища”.

До речі, такі дослідження викликали певний інтерес центральних засобів масової інформації, привернули суспільну увагу до краси й таємниць природи нашого краю. Результати напрацювань висвітлювали вісім російських і українських телевізійних каналів. На основі моїх досліджень і матеріалів сумські журналісти зняли документальний фільм “Феномен “чупакабри”. Не відставали від телевізійників і друковані видання.

Планів на 2013 рік дуже багато. Тому для мене “кінець світу” не на часі, думати про нього немає часу. Треба готуватися до нових експедицій, продовжувати розпочате, завершувати незавершене.

Оксана Андрущенко, директор Роменської міської малої академії наук учнівської молоді:

– Відкриття в Ромнах малої академії наук учнівської молоді стало знаковою подією минулого року. Доки триває ремонт приміщення освітньої установи – з обласного бю­джету вже виділили 150 тис. грн для капітального відновлення даху – 22 наукові секції працюють на базі кращих навчальних закладів міста.

313 школярів уже трудяться над науково-дослідницькими, експериментальними, конструкторськими та винахідницькими роботами в різних галузях науки, техніки, культури та мистецтва на базі спеціалізованих загальноосвітніх шкіл № 1 ім. П.І. Калнишевського, № 2 ім. Академіка А.Ф. Йоффе, ЗОШ №№ 3, 4, 5, 11, навчальні кабінети яких забезпечені необхідним обладнанням.

Плануємо розширювати діяль­ність, залучати викладачів вузів. Реалізуємо обласну програму “Дійти до кожного, зацікавити всіх”, розробляємо системи ширшого охоплення молоді позашкільною освітою, залучення учнів сільських шкіл, відкриття заочних груп. Розробляємо власний сайт, вдосконалюємо навчально-методичну базу, плануємо створити інформаційно-методичний центр.

Сподіваємося, наступного року Роменська міська мала академія наук учнівської молоді стане закладом освіти, де талановита, енергійна, творча юнь зможе вповні реалізувати свій науково-дослідницький потенціал.

Сергій Гаврась, майстер спорту міжнародного класу з метання списа:

– 2012 року на змаганнях у Німеччині я став п’ятикратним чемпіоном Європи серед майстрів. Це одне з найбільших моїх досягнень за все життя. Та зупинятися не збираюся.

У березні 2013 планую повторити успіх – стати чемпіоном Європи на турнірі в Іспанії. В серпні готуюся стати трикратним чемпіоном Олімпійських ігор серед ветеранів у Лондоні. У вересні – піднятися на найвищу сходинку п’єдесталу в Бразилії й стати чотирикратним чемпіоном світу.

Бажаю роменським спортсменам успіхів у новому році, віри в перемогу.

 

Владислав Батіжевський, учень СЗОШ № 1, вихованець спортклубу “Юність” коледжу СНАУ, срібний призер чемпіонату Європи з боксу серед юнаків, член юнацької збірної команди України з боксу:

– Найяскравіші спогади 2012 року в мене залишили навчально-тренувальні збори юнацької збірної команди України в Чернівцях, Конче Заспі та Києві. Цього року вперше взяв участь у міжнародному турнірі, зу­стрівся з суперниками з інших країн – Німеччини, Ірландії, Ізраїлю та Росії. Дуже здружилися з товаришами по команді, маємо спільні інтереси.

Кожен день сповнений напруженими тренуваннями, та спорт – це моє життя. Без адреналіну, постійних випробувань і фізичних навантажень себе не уявляю. Відпочиваю теж у спорті. Взимку захоплююся хокеєм, влітку – велосипедом, плаванням, рибалкою.

Першочергова задача наступного року – перемога на чемпіонаті України, яка дозволить знову увійти до складу збірної України, але вже старшої вікової категорії.

Бажаю одноліткам повірити в себе, не зупинятися на досягнутому, завжди йти вперед!

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Засулля
Засулля