Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Планують і господарюють
Планують і господарюють
Вісті Роменщини
Четвер, 02 серпня 2012, 20:47      Ромни, Сумська область

Непросто планувати бю­джет сільської ради відколи основні надходження, оминаючи районну, надходять відразу в міс­цеві скарбниці. Не завжди можна й повністю реалізувати за­плановане. Та сільським головам здебільшого це вдається. Про що й звітували очільники сільських громад у райдержадміністрації.

Вони також інформували про рівень наповнення бюджетів протягом першого півріччя, роль у цьому процесі інвесторів. Крім того, під час зустрічі разом із представниками органів державної влади окреслено перспективи та недоліки річних програм соціально-економічного розвитку територій, обговорено шляхи співпраці щодо втілення кращих напрацювань самоврядування.

Основні статті витрат стосувалися соціальної сфери. Та не лише вона стала ключовим пунктом програм Артюхівської, Галківської, Ріпчанської сіль­ських рад, де передусім виконали поточний ремонт комунальних доріг. Для цього використали відповідно 74, 30 і 50 тис. грн. державних субвенцій. Крім того, в Артюхівці відремонтували місточки (25 тис. грн.), меморіал Слави (10 тис. грн.), виготовили проектно-кошторисну документацію для встановлення вуличного освітлення (40 тис. грн.), а також облаштували кладовище (2 тис. грн.) і придбали більярдний столик для будинку культури (15,4 тис. грн.).

Виконали ряд важливих робіт у Гришинській сільраді: відремонтували будинок культури в Гришиному (200 тис. грн.), шкільну їдальню (90 тис. грн.), встановили паркани (14 тис. грн.), замінили електро­проводку в клубах Гришиного та Салогубівки (50 тис. грн.), виготовили техумови для освіт­лення вулиць (2 тис. грн.), придбали предмети, матеріали, обладнання, інвентар (30 тис. грн.).

Громади врахували важливість газифікації та якісного водопостачання. В Хмелові, наприклад, проклали 16 км водопроводу (839,3 тис. грн.), а також оновили пам’ятник загиблим воїнам (6,5 тис. грн.), відремонтували будинок культури (10 тис. грн.).

В Овлашах Довгополівської сільради теж збудували водогін (116 тис. грн.), частково впровадили вуличне освітлення (24,4 тис. грн.), відремонтували дах (35 тис. грн.) і котельню Овлашівської ЗОШ (70 тис. грн.), виготовили проектну документацію для реконструкції артсвердловин і заміни обладнання на енергозберігаюче в Довгополівці та Овлашах (30,2 тис. грн.).

Сулимівська сільрада може пишатися будівництвом підвід­ного (134 тис. грн.) та розподільчого (260 тис. грн.) газопроводів у Коновалах. Як і Басівська – у Великих Будках (210 тис. грн.). Тут також відремонтували пам’ятник загиблим воїнам (11 тис. грн.), оновили килимове покриття в Гаївському дитсадочку, поповнили музичними інструментами заклади культури (2,5 тис. грн.).

У Смілому продовжують прокладати водопровід (345 тис. грн.), придбали пожежний автомобіль (30 тис. грн.), капітально відремонтували пожежне депо й приміщення сільради (250 тис. грн.), встановили зупинку (10 тис. грн.), огородили меморіал Слави (15 тис. грн.).

Сподіватимемося, зуміє розрахувати сили Великобубнівська сільська рада. Адже для передбаченого на рік громаді може не вистачити прогнозованих надходжень. Перше півріччя “присвятили” покращенню умов для виховання і перебування хлопчиків та дівчаток у дитячих садках і музичній школі. На все витратили більше 100 тис. грн., із них лише 8,97 тис. грн. – на поточний ремонт дороги.

Новогребельська громада замінила вісім вікон у Голінському дитсадку та встигла замовити проектну документацію для підвідних газопроводів до Нової Греблі та Голінки (195 тис. грн.). Ярошівська вже виготовила її для центральної садиби (підвідний і розподільчий – 35 тис. грн.). Та поки що надходжень для початку цих робіт не передбачається.

Посередньо впоралася із завданнями й Андріяшівська сільська рада. Використавши 123 тис. грн. на виготовлення технічної документації з нормативно-грошової оцінки земель, благоустрій населених пунктів і ДНЗ. Із них на 50 тис. грн. замінили вікна й збудували внутрішній санвузол в Андріяшівській ЗОШ, на 9,9 тис. грн. – встановили два вікна у Гудимівській ЗОШ.

Порівняно менше встигли зробити в Біловодській, Миколаївській, Андріївській, Василівській, Рогинській сільрадах. Сільські голови запевняють, що основні роботи заплановано на друге півріччя. Та ризиковано приступати до них напередодні холодів. Так, у Біловодах тільки виготовлено проектно-кошторисну документацію на відновлення вуличного освітлення (30 тис. грн.). Лише 27,5 тис. грн. освоїли в селах Миколаївської сільради: відремонтували гримувальню Миколаївського БК, замінили вікна в Миколаївській ЗОШ, придбали холодильник для Калинівського фельдшерського пункту, замінили лінолеум у Миколаївському ФАПі. Андріївська сільрада зуміла освоїти теж небагато – 35 тис. грн., відремонтувавши лікарську амбулаторію, вуличне освітлення та навчально-виховний комплекс. У Васи­лівці найбільш відчутне капі­таловкладення – придбано комп’ютер для сільської ради (3,6 тис. грн.). У Рогин­ській  тільки відремонтували дороги (18,8 тис. грн.), при­дбали комп’ютерну техніку (16 тис. грн.) для Рогинського ДНЗ і Ведмежівської бібліотеки.

* * *

Звісно, при плануванні багато залежить від інвестицій. Однією з головних статей цих надходжень, окрім державних, стали соціально-економічні угоди з орендарями земель. При цьому ініціативу плідно перехоплюють ті сільські голови, які тісніше контактують з інвесторами. Не останню роль відіграє й площа землі, що обробляється.

У 2012 році укладено соці­ально-економічних угод на су­му 3 млн. грн. Станом на 1 липня їх виконання складає 43% (1,3 млн. грн.). Найкраще спрацювали ТОВ “Урожайна країна” (62%), СФГ “Урожай” (56%), ПрАТ “Райз-Максимко” (45%), ТОВ “Ромни-інвест” (44%), СТОВ “Дружба-Нова” (42%), ТОВ “Лотуре-Агро” (37%), “Українські аграрні інвестиції” (35%).

Поряд із великими господарствами помітний вклад у виконання соціально-економіч­них угод роблять ВСК “Зоря”, ФГ “Лєонов”, ТОВ “Олава”, “Лан”, ДП “ДГ “Надія”, ДГ “Іскра”, ПСП “Шляховик”.

Володимир ТАТАРІНОВ,

перший заступник голови райдержадміністрації.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Парк
Парк