Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Мотоциклістом не стала…
Мотоциклістом не стала…
Вісті Роменщини
Понеділок, 09 липня 2012, 20:19      Ромни, Сумська область
Пригадуєте слова з відомого свого часу вірша Павла Тичини про трактористку «Дим димок від машин…» Багато молодих людей, особливо дівчат, мріяли освоїти справжню чоловічу професію. Хоч і не знали вислову – гендерна політика, тобто рівність чоловіків і жінок у всіх галузях. Жінки прагнули стати капітанами далекого плавання, шахтарями, ливарниками та ін. 

Ніні теж подобалося починання тих років, вона хотіла бачити себе в сфері діяльності, властивої чоловікам. А коли переглянула кінострічку «Нічні мотоциклісти», де в ролі байкерів були й дівчата, захотілося й самій вести двоколісного моторизованого коня. Одержавши атестат про середню освіту у Вовківській середній школі, вступила до Роменського сільськогосподарського технікуму. Серед «техніків-механіків» була єдиною дівчиною на курсі. Та цим не переймалася. Головне –  освоїти фах, а ще за нагоди «втерти носа чоловікам», які, маючи власну техніку, не вміють із нею вправлятися. Та, як не прикро, не судилося Ніні стати «технарем».

– Мабуть, Бог мене жорстоко покарав за мої мрії, – ділиться думкою Ніна Правдюк. – Під час екзаменів на водійське посвідчення виявилося, що не розрізняю кольори у тесті. І все. Крапка.

Та життя продовжувалося. Довелося Ніні Антонівні бути й в інших іпостасях, про які й гадки не мала. Наділена твер­дістю характеру, неординарною кмітливістю вона на всіх роботах мала позитивний залік. А ще згодилися їй літературні напрацювання, потяг до книгочитання. Пригадує, як у технікумі тодішній викладач фізкультури Сергій Гобов за­пропонував написати вірша про спортивні досягнення навчального закладу, який і досі ними славиться. Написала. Сподобалося. Публічно прозвучало.

На філологічному факультеті Сумського педінституту Ніна теж вирізнялася ерудицією серед студентів. Потім працювала викладачем україн­ської мови й літератури у ВПУ-14 та інших навчальних закладах міста. А тим часом стелилися поетичні рядки, назрівала їх збірка. І збулося. Вийшли у світ «Видноколи». Поезія не рядова, насичена філософією, любов’ю до рідного краю, його трударів, творців сьогодення. Особливо проникливі рядки про малу батьківщину – село Правдюки побіля гомінкої автомагістралі Ромни-Суми.

Нещодавно автору цих ряд­ків довелося зустрітися з поетесою, людиною незвичайної долі. Вона захоплено розповіла про свій життєвий путівець, про 45-річчя зустрічі з однокурсниками-випускниками технікуму.

– Юнаки стали дідами, скроні вкрила сивина. Сфото­графувалися. І я серед них одна, – говорить Ніна Антонівна, – але почуття студентської дружби, порядності, доброзичливості не згасли й понині, за що я їм щиро вдячна, – такими словами завершила свою розповідь Ніна Правдюк.

Олег НЕБЕСНИЙ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

konotop17
konotop17