Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Взаємодопомога, демократія та мир
Взаємодопомога, демократія та мир
Вісті Роменщини
Понеділок, 09 липня 2012, 20:18      Ромни, Сумська область

У квітні 1922 року Міжнародний кооперативний альянс ухвалив постанову про Міжнародний день кооперативів, який відтоді святкується щороку першої суботи липня. Нинішнє свято – особливе, бо 2012 рік Організація Об’єднаних Націй оголосила Міжнародним роком кооперативів, що вкотре підкреслює: майбутнє світу нерозривно пов’язане з поширенням кооперативних принципів та цінностей, розвитком кооперативного руху.

В Україні Міжнародний день кооперативів відзначається досить широко, адже за роки незалежності, окрім споживчої кооперації, відновили свою діяльність кредитні спіл­ки, сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи та інші види спілчанства. Най­більш структуризованою була і залишається споживча кооперація, що об’єднує більш як пів­міль­йона членів споживчих товариств.

Роменська райспоживспілка, як і вся споживча кооперація, має понадсторічну історію. Перше споживче товариство було створене в 1903 році, а в 1911 в Роменському повіті офіційно зареєстровані 4 кооперативи. Вони займалися не лише торгівлею, а й мали свої молочарні, олійниці, каси взаємодопомоги, організовували хати-читальні. В 1918 році почала свою діяльність Роменська райспоживспілка. Вона поступово міцніла і розширювалася. До 1940 року це вже була солідна організація зі стабільним прибутком. Але війна, фашистсько-німецька окупація майже вщент зруйнували все створене за десятки років. Кооператорам довелося розпочинати все спочатку. Як у післявоєнні, так і в 60-ті – 70-ті роки минулого сторіччя значну допомогу споживчій кооперації надала держава.

Безперечно, дуже багато залежало від керівників рай­споживспілки, організаторські здібності яких впливали позитивно на успіх всього колективу. Нинішнє покоління роменських кооператорів із великою вдячністю згадує колишніх голів правління, котрі не шкодували сил, знань і досвіду для зміцнення та розвитку кооперації. Це – голови правління Михайло Скляров, Василь Тим­ків, Іван Лихіцький, Олексій Ющенко, Дмитро Котляревський, заступник голови правлін­ня Іван Пугач, голови правлінь споживчих товариств Володимир Цис, Андрій Зінченко, Петро Сухенко, Марія Сулим, Анас­тасія Шелудько та багато інших. Вони завжди були попереду, надихали особистим прикладом, вважаючи споживчу кооперацію своїм життям. Це завдяки їхньому досвіду, життєвій мудрості, вмінню згур­тувати і надихнути всіх спіль­ною ідеєю, а також величезній любові до своєї праці кожне нове покоління кооператорів району послідовно продовжувало справу, розпочату попередниками.

Саме завдяки ветеранам споживчої кооперації Роменська райспоживспілка нині є однією з найбільших в області. Щомісяця жителі нашого ра­йону купують у кооперативній торговельній мережі різноманітних товарів більш ніж на 2,5 млн. грн. Понад 10% цього обороту складають товари, вироблені на власних виробничих підприємствах (хліб, булочки, кондитерські вироби, рибна продукція).

Кооперативні організації в районі залишаються не просто гарними платниками податків, а навіть надміру. За минулий рік сплачено понад 2,5 млн. грн. До того ж кожна перевірка контролюючих органів закінчується такими сумами штрафних санкцій, сплата яких призведе до краху організацій. Хто ж тоді податки платитиме? Таке враження, що чиновників це питання мало обходить.

Та попри все кооперативні організації району розвиваються, модернізуються. В цьо­му році для розширення асортименту, покращення якос­ті продукції та економії газу на підприємстві „Андріяшівський хлібозавод” встановлено дві сучасні ротаційні печі «MIWE» і тістомісильну машину.

У день свята прийнято згадувати людей, завдяки яким кооперація сьогодні існує й виконує свої статутні завдання. Кращим працівникам системи буде вручено почесні грамоти обласної ради, правлінь Укоопспілки, облспоживспілки та райспоживспілки. Урочисті збо­ри відбудуться як на обласному рівні, так і в райспожив­спілці, первинних кооперативних організаціях.

Я ж від імені правління райспоживспілки, районної профспілкової організації, від себе особисто вітаю всіх причетних до кооперації: і сьогоднішніх працівників, і ветеранів, і па­йовиків із 90-м Міжнародним днем кооперації. Всім бажаю щастя. А це і здоров’я, і благополуччя в родині, і коли на роботі все ладиться. Нехай у кожного буде мета – і ця мета досягається. Нехай буде мрія – і ця мрія збувається.

Юрій ТЕСЛЕНКО,

голова правління

Роменської райспоживспілки.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Мітинг
Мітинг