Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

ЛІКУЮТЬ ДУШЕЮ
Вісті Роменщини
Середа, 15 лютого 2012, 21:34      Ромни, Сумська область
Допомагати людям - таким життєвим кредо розпочинають трудову діяльність більшість випускників медичних училищ. А в лікарні завжди чекають тепла, співчуття, ласкавих слів передусім від медсестри. Адже вона проводить із хворими більше часу, ніж лікар. І нерідко тільки їй вдається втішити хворого. Душевність, емоційна культура, дар сприймати переживання ближнього, а також вихованість, відповідальність, щире розуміння свого обов'язку допомогти хворій людині повернути повноцінне життя, стати здоровим - ось моральні показники, необхідні для такої професії. 

Медсестра завжди на півкроку поодаль від лікаря, але саме ця дистанція скорочує відстань між нею і хворим. У справі догляду за пацієнтом вона головна. Якщо раніше її вважали помічником лікаря, то зараз це грамотний, самостійний спеціаліст, який чітко слідкує за лікуванням. Ефективність роботи лікарів багато в чому залежить від кваліфікації та правильної організації роботи медичних сестер, від їх моторності, добросовісності, акуратності, душевної теплоти. На щастя, в нашій лікарні немало гарних медсестер, справжніх подвижниць професії, які лікують теплом своєї душі, щирим словом і лагідною посмішкою. Приклад колегам подають Л.І. Гирич, Л.І. Науменко, Н.М. Баланда, Н.В. Самандрула.

Справжні спеціалісти, окрім фахового навчання, пройшли життєву школу самовиховання, в бурях переживань зберегли людяність, стали впевненішими, навчилися самодисципліні. Натомість гуманізм професії захищає й допомагає медсестрам, нерідко в неналежних фінансових і побутових умовах доводить, наскільки вона потрібна, важлива і прекрасна.

Праця медичних сестер - невидимий щоденний подвиг. Фізіологічна та емоційна підтримка пацієнтів, особливо тяжкохворих, гармонійне поєднання творчого й наукового підходів рятує хворих передусім від негативних думок і почуттів, що суттєво сприяє видужанню. Зворотній бік - наслідки праці в травмуючих психіку обставинах. У таких умовах медична сестра набуває синдрому емоційного дефіциту й вигорання, коли вже не вистачає сил співчувати. Але стимул залишається - любов до професії. Тож скажемо за це їм велике людське спасибі.

Алла МАКСЮРА,

старша медсестра Першої обласної

спеціалізованої лікарні.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Сейм
Сейм