Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

ЛІКУЮТЬ ДУШЕЮ
Вісті Роменщини
Середа, 15 лютого 2012, 21:34      Ромни, Сумська область
Допомагати людям - таким життєвим кредо розпочинають трудову діяльність більшість випускників медичних училищ. А в лікарні завжди чекають тепла, співчуття, ласкавих слів передусім від медсестри. Адже вона проводить із хворими більше часу, ніж лікар. І нерідко тільки їй вдається втішити хворого. Душевність, емоційна культура, дар сприймати переживання ближнього, а також вихованість, відповідальність, щире розуміння свого обов'язку допомогти хворій людині повернути повноцінне життя, стати здоровим - ось моральні показники, необхідні для такої професії. 

Медсестра завжди на півкроку поодаль від лікаря, але саме ця дистанція скорочує відстань між нею і хворим. У справі догляду за пацієнтом вона головна. Якщо раніше її вважали помічником лікаря, то зараз це грамотний, самостійний спеціаліст, який чітко слідкує за лікуванням. Ефективність роботи лікарів багато в чому залежить від кваліфікації та правильної організації роботи медичних сестер, від їх моторності, добросовісності, акуратності, душевної теплоти. На щастя, в нашій лікарні немало гарних медсестер, справжніх подвижниць професії, які лікують теплом своєї душі, щирим словом і лагідною посмішкою. Приклад колегам подають Л.І. Гирич, Л.І. Науменко, Н.М. Баланда, Н.В. Самандрула.

Справжні спеціалісти, окрім фахового навчання, пройшли життєву школу самовиховання, в бурях переживань зберегли людяність, стали впевненішими, навчилися самодисципліні. Натомість гуманізм професії захищає й допомагає медсестрам, нерідко в неналежних фінансових і побутових умовах доводить, наскільки вона потрібна, важлива і прекрасна.

Праця медичних сестер - невидимий щоденний подвиг. Фізіологічна та емоційна підтримка пацієнтів, особливо тяжкохворих, гармонійне поєднання творчого й наукового підходів рятує хворих передусім від негативних думок і почуттів, що суттєво сприяє видужанню. Зворотній бік - наслідки праці в травмуючих психіку обставинах. У таких умовах медична сестра набуває синдрому емоційного дефіциту й вигорання, коли вже не вистачає сил співчувати. Але стимул залишається - любов до професії. Тож скажемо за це їм велике людське спасибі.

Алла МАКСЮРА,

старша медсестра Першої обласної

спеціалізованої лікарні.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Народні гуляння
Народні гуляння