Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Зі сподіваннями на краще
Зі сподіваннями на краще
Вісті Роменщини
Середа, 11 січня 2012, 21:34      Ромни, Сумська область

Про старий рік прий­нято говорити тіль­ки добре. Бо ж обов’язково в ньому були приємні події, щасливі епізоди як у громадському, так і особистому житті кожної людини. Добробут жителів ра­йону безпосередньо залежить від того, як пра­­цюють галузі ви­роб­ництва.

Тому всі сили, старання були спрямовані на виконання Стратегії розвитку Роменського району “Нова Роменщина-2015”. Відтак маємо зрушення на краще. Промисловими під­при­ємствами за одинадцять місяців вироблено продукції на 387 млн. грн., що на 60 млн. грн. більше, ніж за відповідний період 2010 року. Перед ведуть такі підприємства, як філія “Роменський молочний комбінат” ПП “Рось”, ПрАТ “Слобожанська будівельна кераміка”, підприємство Ромен­ської райспоживспілки “Анд­рі­яшівський хлібозавод”.

Добре спрацювали трудівники полів та ферм, намолочено 244515 тонн зерна. Середня врожайність складає 42,7 ц з га, що на 13,3 ц більше проти 2010 року. Такий ріст забезпечено завдяки збільшенню площ під кукурудзу, яка цього року вродила щедро. Продовжує зростати заробітна плата трудівників АПК. У таких сільгосппідприємствах, як ТОВ “Урожайна країна”, Агро­фір­ма “Біловоди”, “Ромни-Інвест”, вона становитиме 1900-2200 грн. за місяць. На розвиток підприємств агро­про­мислового комплексу залучено 21,6 млн. грн. З ініціативи голови облдержадміні­страції Юрія Чмиря запрацювали соціально-економічні угоди між сільськими радами та керівниками сільгосппідпри­ємств. Договори укладено на 4,3 млн. грн., що у 2,2 раза, більше, ніж у 2010 році.

Наповнення бюджету є не­від’­ємною складовою вико­нан­­ня намічених програм із розвитку регіону. За 11 місяців власних доходів отримано 27469,6 тис. гривень, що становить 30% надходжень загального фонду. В порівнянні з відповідним періодом минулого року їх отримано на 5614,2 тис. гривень більше. Помісячний розпис по власних доходах за січень-листопад 2011 року перевиконано на 2921, 3 тис. гривень, або на 11,9%.

Працюємо над розвитком соціальної сфери. Продовжу­ється газифікація семи населених пунктів. У цьо­му році побудовано 41,4 км газопроводів у селах Авраменкове, Володимирівка, Діброва, Су­лими, Дзер­­калька, газифі­ко­вано 202 садиби. Успішно працюємо над реалізацією Швей­­царсько-українського проекту DESP­RO. Ведеться бу­­дівництво водогонів у селах Бобрик, Сміле, Глинськ, Борозенка. А в Яро­шівці уже зробили пробний пуск водопровідної мережі.

Як і в усьому цивілізованому світі, велика увага приді­ляється дітям. Покращуються умови навчання, якість освітянських послуг. Так, Дібрів­ську і Хмелівську школи реорганізовано у навчально-виховні комплекси. За кош­ти об­ласної та районної державних адміні­cтрацій придбано 2 шкіль­­­ні автобуси.

У нинішньому році сталися суттєві зміни щодо планування місцевих бюджетів. Як заробити кошти та їх витратити, тепер вирішують за безпосередньої участі жителів сіл. Соціально-економічні програми є публічними. Во­ни широко обговорюються громадою. А сіль­­­ські голови, депута­ти періодично звітують (конкретно по пунктах) перед односельцями про їх виконання. І це відразу дало свої ре­зуль­­та­ти. Особливо там, де сільські голови мають організаторські здіб­ності, підприємницьку струнку, горять бажанням працювати. Це Ольга Рибалко (Хме­лів­ська сільська рада), Петро Панченко (Діб­рівська), Петро Пронь (Пустовійтівська), Любов Буша (Великобубнівська), Віталій Лях (Рогинська), Григорій Осташко (Смі­лівська).

До речі, приємною новиною є те, що районна та дві сіль­­ські ради (Великобубнівська і Пустовійтівська) нагоро­джені Почесними грамотами Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

Зроблене можна перерахо­ву­вати ще і ще. Але ж маємо і невирішені проблеми. Зокрема, будівництво та ремонт доріг, перевезення жителів ра­йону пасажирським автотранспортом, газифікація сіл Волошнівського напрямку. Над вирішенням цих та інших завдань успішно працює РДА з жи­теля­ми сіл. Рік, що минув, показав, що при об’єднанні зусиль влади та громади можна досягти значних успіхів. При утвердженні політичної стабільності, розвитку демо­кра­тії, розширенні місцевого самоврядування добробут населення надалі ще більше зростатиме.

Від щирого серця вітаю всіх жителів району з Новим роком і Різдвом Христовим. Бажаю здоров’я, добра, душевного тепла, оптимізму та віри в краще майбутнє України.

Віктор СЄРІК,

голова Роменської районної державної адміністрації.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

"Наші"