Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини З газом, але без автобусного сполучення
З газом, але без автобусного сполучення
Вісті Роменщини
Середа, 21 грудня 2011, 21:04      Ромни, Сумська область

Жителі Червоного позапланово, зі своєї ініціативи газифікували село. Хоча й довелося викласти з кожного двору по 11 тисяч гривень. Такий добрий порив селян підтримала районна влада, виділивши з бюджету 300 тис. грн. Нині до 12 дворів підведений газ.

Саме за це жителі села і по­дякували районній владі в осо­бі першого заступника голови райдержадміністрації В.М. Татарінову, який прибув на зустріч із громадою.

Смілів­сь­кий сільський голова Г.А. Осташко коротенько поінформував присутніх про зроблене. Зокрема, відновили міс­ток, виготовили в’їзний знак, планується встановлення вуличного освітлення та ін. Зроблене заслуговує похвали, але ж багато питань ще не ви­рі­шено. У населеному пункті немає ні клубу, ні школи, ли­ше магазин є тим публічним місцем, де збираються люди. Тут вони обмінюються новинами, розмовляють про наболіле. Зустріч із представниками влади відбулася теж у торговому закладі.

Нерозв’язаним питанням залишається автобусне сполучення.

– Пенсіонерам, а таких тут 80 відсотків, щоб добратися до сільської ради, аптеки чи в міс­то виїхати, доводиться долати до Смілого 9 кілометрів, – го­во­рить Григорій Осташко. – Автобус потрібний як повітря. Хоча б декілька разів на тиждень здійснювалися перевезення.

– Така проблема спільна для всіх сіл району, – пояснив ситуацію В.М. Татарінов. – Приватні перевізники відмовляються обслуговувати малонаселені пункти, а власного комунального підприємства в районі немає. Є думка витратити “нафтові кошти” на при­дбання нових автобусів і за­кри­ти цю проблему. Є й інший шлях. У Діброві, наприклад, СТОВ “Дружба-Нова” купило нового ПАЗика, який перевозить жителів цього села і сусідніх.

– Не всі інвестори такі щед­рі, – підтримав розмову ветеран місцевого сільгосппідпри­ємства Петро Білогай. – Наш, наприклад, в особі підприємства ”Альфа-Галка” (керівник Л.І. Скакун) не те що своїм поділиться, а й завдані громаді збитки не відшкодує. Маю на увазі ремонт доріг, які вони розбили важкою технікою. Ми написали офіційного листа керівництву названого сільгосп­під­приємства. Невдовзі на сіль­ську раду прийшла відпо­відь. У ній зазначено, що ми, мовляв, державі платимо податки, нехай вона вам і ремонтує шляхи...

– Тут слід сільській раді, де­путатам проявити більше ви­могл­ивості до керівників під­приємства, – виклав своє бачення вирішення проблеми Володимир Миколайович. – Районна влада підключилася до цього питання. В нас уперше запрацювали соціально-еко­номічні угоди, за якими під­приємства згідно з встановленими нормативами відраховують кошти в сільські бюдже­ти. І дороги повинні ремонтувати, бо ж техніка інвесторів їздить ними.

Зайшла мова і про магазин, де проходила зустріч. Примі­щення, м’яко кажучи, неза­тиш­не (господар - райспоживспілка), з тріщинами на стінах. (На момент виходу номера в магазині вже зробили косметичний ремонт). Продавець скаржилася на малу заробітну плату. Тут же визріла думка взяти приміщення в оренду і торгувати як приватна особа. Це сприятиме розширенню асортименту, підвищенню якос­ті товарів. Бо лише за таких умов у магазині зросте чис­ло покупців і збільшиться виторг.

Скаржилися жителі села й на те, що під гучні гасла перебудови спритники розібрали добротний клуб, фермівське приміщення. Але ж майном розпоряджалися спеціально ство­рені комісії з розпаювання майна. Їх членів і голову обирали на загальних зборах власників паїв. А вже діяли во­ни, як показало життя, за прин­ципом: своя сорочка ближче до тіла. Свідченням цьо­го є двометрові хащі бур’я­нів та купи битої цегли в тих місцях, де були раніше тва­рин­ницькі ферми. До речі, господарювали тут з великими прибутками.

Говорилося й про необ­хід­ність оновлення електромережі. Опори не витримують ні­якої критики. Тут уже не так хвилює те, що зникає струм, як можливі нещасні випадки.

Всі проблемні питання населеного пункту занотовували В.М. Татарінов та секретар Смі­лівської сільської ради Л.В. Балюра. Записи зробили не для галочки, а щоб їх вирішувати. Такий стиль роботи нинішньої влади.

Микола ГНАТЕНКО.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

"Наші"