Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Листоноші Пєчкіну і не снилося
Листоноші Пєчкіну і не снилося
Вісті Роменщини
Четвер, 17 листопада 2011, 21:08      Ромни, Сумська область
Наш співрозмовник – начальник ЦПЗ № 3 у м. Ромни Петро Кривогуз 

– Отже, Петре Миколайовичу, вам слово…

– Свято – це завжди приємно, а коли ще й професійне, то вдвічі. Працівники Українського державного під­при­ємства поштового зв’язку „Укр­пошта”, національного оператора поштового зв’язку, як і решта національних поштових операторів світу, надзвичайно чутливі до будь-яких політичних, економічних, со­ці­альних, культурних, навіть світоглядних змін, що відбуваються у країні та за її межами. Тож мають оперативно реагувати на них. Це необхідно в умовах лібералізації ринку, постійного зростання вимог споживачів до асортименту і якості послуг.

Основним завданням „Укр­пошти” на найближче майбут­нє є розвиток наявних і впровадження нових послуг пош­то­вого зв’язку на основі мо­дер­­нізації інформаційної ін­фраструктури й автоматизації управлінських і виробничих процесів підприємства, а також підвищення рівня якості, схоронності та скорочення тер­мі­нів доставки поштових від­правлень.

Одним із найпопулярніших видів послуг залишається передплата на періодичні видання. У нинішньому році населенню доставляється майже 92 тисячі примірників газет і журналів України та країн СНД. Але хотілося б нагадати, що зараз триває передплатна кампанія на 2012 рік. Завжди телефоном 2-12-57 у вас є можливість отримати потрібну інформацію щодо порядку оформлення та умов перед­плати. Ми пропонуємо широкий вибір видань за уподобаннями та запрошуємо до співпраці з нами як індивідуальних передплатників, так і підприємства й організації. Кожен може підібрати для себе та своєї родини ці­каві й доступні видання, оформити передплату як подарунок рідним чи близьким у будь-який населений пункт України, що стане приємним сюрпризом.

– Які видання сьогодні користуються попитом?

– Однією з най­популярніших газет у населення міста і району залишається „Вісті Роменщини”, яка найбільш якісно та об’єктивно висвітлює соціальне і економічне життя регіону. У 2011 ро­ці було передплачено більш ніж 5600 примірників цього видання. Перевагу міськ­ра­йонці надають передплатники сіл Ро­гинці, Бобрик, Андріяшівка, Перекопівка, Хме­лів, Пустовійтівка та ін­ших. Щоб передплатити видання, треба звернутися безпосередньо до листоноші або в своє відділення поштового зв’язку.

Також у кожному відділенні поштового зв’язку можна зробити замовлення на товари народного споживання за каталогом „Товари пош­тою ТОВ „Укркаталог”, ліки чи товари медичного призначення за каталогом „Здоров’я вашої родини”, а також проявити плівку, на­друкувати фотокартки.

– До речі, все частіше споживачі розраховуються за отримані комунальні послуги саме на під­приємстві поштового зв’язку.

– Дійсно, набуває все біль­шого значення послуга з приймання комунальних платежів. Сьогодні заплатити за них можна як у кожному відділенні поштового зв’язку, так і вдома. Для цього варто лише повідомити про це  листоношу. Адже всі відділення поштового зв’язку Сумщини мають можливість приймати комунальні платежі за домашньою адресою.

– А як щодо сплати комі­сійних?

– Наприклад, за газ, телефон, радіо, за кредитні зобов’я­зання за договорами „Альфа-банку”, „Промінвестбанку”, „Банку Русский Стандарт” та „Дельта Банку” вони не беруться, бо ці затрати взяли на себе надавачі комунальних послуг. А за електроенергію, місцеві податки, державне мито, різні види штрафів, тех­огляди тощо стягується комі­сія в розмірі 1,5% суми платежу, але не менше ніж 1,8 грн. за кожну квитанцію. Ця система сплати комісійних існує і для особистих розрахунків у відділеннях поштового зв’язку, і для оплати за домашньою адресою.

Користується популярніс­тю серед споживачів і відносна нова послуга – терміновий переказ грошей. Всього за 15 хвилин у відділеннях поштового зв’язку, що обладнані автоматизованими робочими місцями з використанням комп’ютерних програм приймання та передачі електронних пе­реказів, можна здійснити тер­мі­новий переказ грошей у межах України. Такі можливості є в кожному районному центрі Сумщини. Після відправки термінового переказу відправник грошей самостійно інформує адресата про відіслані йому кошти. Він називає контроль­ний номер, вислану суму та назву поштового відділення, де можна отримати кошти. Всі ці дані від­правник отримує під час оформлення термінового переказу. Відповідно для одержання висланих коштів адресат має повідомити оператору контроль­ний номер, суму і заповнити бланк. Про перелік об’­єктів, що здійснюють прий­мання та виплату термінових поштових переказів, мож­­на дізнатись у будь-якому поштовому відді­лен­ні (телефон служби інформаційної підтримки „Укрпошти” 0-800-502-005).

– Мабуть, справедливо кажуть, що пенсіонер лідер-читач нації?

– Саме так. Статистика стверджує: це найбільш читаюча аудиторія.

– Упродовж багатьох десятиліть пошта як державне підприємство соціальної спрямованості здійснює виплату пенсій та допомог громадянам. Так триватиме й надалі?

– Безумовно. Адже „Укрпошта” як національний оператор прагне допомогти пенсі­онерам та дає їм можливість обрати найбільш зручний спо­сіб отримання пенсій: у від­ді­леннях поштового зв’язку або безпосередньо вдома.

Дбаючи про пенсіонерів, листоноші щомісяця здій­сню­ють доставку пенсій до кожної домівки. Це най­зручніший спо­сіб отримання грошей. Він позбавляє необхідності ходити до банку чи банкомату та сто­яти в черзі. За будь-яких погодних умов листоноші доставлять пенсії, періодичні друковані видання, листи, ліки, товари повсякденного вжитку, при­й­муть платежі, передплату.

Оформити доставку додому пен­сії, грошової допомоги  досить легко: необхідно лише подати заяву до Пен­сійного фонду за місцем проживання. Вже наступного місяця чекайте листоношу.

Працівники поштового зв’язку завжди раді споживачам різноманітних послуг і докладають всі сили й енергію для найповнішого задоволення населення послугами зв’язку, покращення якості роботи.

– Петре Миколайовичу, сьогодні можна почути, що до середини нинішнього століття друковані ЗМІ зникнуть. Мабуть, поштовому зв’язку загрожують такі ж невеселі перспективи?

– Вже не вперше з’явля­ють­ся такі чутки. Але, на мою думку, пошта як один із шля­хів розповсюдження інформації не зникне ніколи.

– І на завершення розмови ваші побажання колегам-зв’язківцям з нагоди професійного свята.

– Від імені адміністрації та профспілкового комітету ЦПЗ № 3 у м. Ромни вітаю всіх працівників та пенсіонерів галузі з Днем працівників радіо, теле­бачення і зв’язку. Зичу міцного здоров’я, щастя, родинного за­тишку, миру і злагоди у житі. Нехай кожний новий день при­носить радість, дарує творчу наснагу й удачу! Надійних партнерів і вірних друзів, процвітання та добробуту вам і вашим родинам!

Спілкувався

Андрій ЯКОВЛЄВ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Вітання
Вітання