Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Вистачило б запалу
Вісті Роменщини
Четвер, 17 листопада 2011, 20:48      Ромни, Сумська область
Нещодавно  громада с. Хоминці мала змогу поспілкуватися з очільниками райдержадміністрації та районної ради В.П. Сєріком і С.В. Хороньком. Мова йшла про соціально-економічний розвиток території. Тема виявилася найболючішою для мешкан­ців глибинки.

Лише наприкінці зустрічі від вигуків “навіщо це нам потрібно”, “тут аби грошей на хліб вистачило”, “не треба нам нічого” пере­йшли до конкретної розмови. Переконати, що селяни самі творці свого майбутнього, було нелегко. Віктор Петрович розпочав із того, що назвав суму залишків на рахунку сільради – 108 тисяч гривень. Сільський голова Анатолій Скиба, щоправда, не вселив оптимізму доповіддю про виконання плану дій, пункти якого зде­більшого виконані неповністю. Здавалося, присутні іншого й не очікували. А тому й подальші свої дії вбачали тільки у зверненнях до влади з проханнями про допомогу.

- Так і треба робити, але цього замало, – наголошував Віктор Сєрік. - Нині влада зобов’язана підтримувати ініціативу людей, а не нав’язувати свої рішення. Якщо цього немає, напевно, немає довіри до влади, – припустив він. - А дарма, райдержадміністрація, районна рада не дають марних обіцянок. Громади, які поклалися на порядність самоврядних і державних органів, вже користуються газом чи водопроводом. Звичайно, на умовах співфінансування.

У Хоминцях назріла проблема розрахунків із пайовиками, хоча той же орендар в інших селах пов­ністю виконав свої зобов’язання. З цього приводу люди нарікали на недостатню активність депутатів сільради та представника громади в райраді. На що В.П. Сєрік порадив шанувати народних обранців за діла, а не за полі­тичні лозунги. І наприкінці листопада пообіцяв організувати аналогічну зустріч, але вже за участю представників інвестора та інших організацій, з допомогою яких можна вирішити проблеми громади. Серед них: пасажирські перевезення, ремонт доріг, очищення їх від снігу, виділення паїв працівникам соцсфери, а також заготівля молока. Щодо остан­ньої, то пропозиція створити молочний кооператив знову наштовхнулася на камінь недовіри та невпевненості.

Здавалося, з таким настроєм приречений і газовий кооператив, створений нещодавно. Та представникам влади все-таки вдалося запалити той вогник в очах мешканців, з якого починаються великі зміни. Першим кроком і стане газопровід. Віктор Сєрік назвав приблизну суму, що необхідно зібрати з кожного двору (близько 6 тис. грн.), та пообіцяв бюджетну підтримку проекту, завдяки якій нинішнього року в районі газифіковано рекордну кількість населених пунктів. А надалі вистачило б запалу.

Денис МЯГКОВИЧ.

 

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Результати
Результати