Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини «ХОЛМЕРИ» збирають буряки
«ХОЛМЕРИ» збирають буряки
Вісті Роменщини
Середа, 26 жовтня 2011, 20:15      Ромни, Сумська область

Якщо провести екскурс у бурякові жнива радянських часів, то згадується не вельми приємна картина. Натужно ревуть мотори маленьких тракторів “Бєларусь”, першою проходить гичкозбиральна машина, за нею  – мітла знімає ботвиння з рядків. Потім уже йде комбайн, який викопує корені та завантажує їх у причіп.

Техніка постійно ламалася, на ходу ремонтувалася, механізатори нервували… Нині всі ці операції виконує один комбайн “HOLMER” , який за прохід захвачує 9 рядків. А ще полем курсують великовагові автомобілі, кузови їх наповнюють потужні навантажувачі. Враження від техніки таке, ніби перебуваєш не на полі, а в цеху гігантського заводу-комбінату. Таку машинерію довелося побачити на полях Роменського відділення ПрАТ “Райз-Максимко”. Машинам та знаряддям є де розігнатися, бо вирощують буряки працівники акціонерного товариства на 4690 гектарах. Директор Роменської філії підпри­ємства О.І. Іващенко із задоволенням спостерігає за робочим процесом, охоче розповідає:

– На такі кагати приємно дивитися. Відчуваєш, що труд колективу не пропав даремно. Отримаємо близько 450 центнерів коренів з гектара. Це на 30 центнерів більше, ніж мали в минулому році. Вивезення сировини проходить теж організовано, за добу відправляємо на Лохвицький цукровий завод біля 5 тисяч тонн. А навантажувачі які! Кузов автомобіля (30 тонн) заповнюється за 5 хвилин. Механізатори всі старанні, дисципліновані. Будь-кому техніку довіряти не можна, бо один комбайн коштує 600 тис. євро.

– І виручка буде добра, – підходить до гурту керуючий Коржівським відділенням І.Ф. Сухарь. - Якщо в минулі роки (до вхо­­дження в ПрАТ “Райз-Максимко”) ми реалізовували буряків на 4 мільйони гривень, то нині за вирощену продукцію (50 тис. тонн) отримаємо близько 50 млн. грн.

Роботи на полі проходять, як за помахом чарівної палички. Техніки вистачає, працює вона на­дійно. Але ж керують нею люди. Більшість механізаторів мають вищу інженерну освіту. Періодично проходять навчання. Знають роботу і дорожать нею. Коли автор цих рядків, знаючи колгоспну практику, наївно запитав: “А чи не можуть механізатори вночі, як мовиться, загнати машину коренів наліво?”, О.І. Іващенко посміхнувшись відповів:

– Ми вже давно забули про крадіжки. Люди дорожать роботою. За сезон збирання коренів механізатор навантажувача, наприклад, отримує декілька десятків тисяч гривень. То буде він ризикувати втратити роботу? До того ж і кадри підбираємо прискіпливо.

Нині бурякозбиральна техніка працює на полях Погожокриницького відділення. Його керуючий М.М. Яременко теж на передньому краї боротьби за врожай. Осіння погода нестійка, тож стараються вихопити корені із землі за погожої днини. Буряки теж не гірші за коржівські. Запитую у керівника, чому при Союзі не отримували таких високих врожаїв, адже у господарствах були і органічні добрива, і гроші?

– Тут є декілька причин, – говорить Микола Миколайович. – з’явилися нові гібридні сорти, науково розроблена агротехніка вирощування коренів. Великої шкоди тоді завдавали плантаціям бур’яни, хвороби та шкідники. Бо­ролися з ними сапкою та малоефективними препаратами. Нині ж прийшла на поле надійна, високопродуктивна техніка, тож роботи виконуються в оптимальні строки. Та головне – в інвестора є гроші, а спеціалісти грамотно, по-науковому вкладають їх у виробництво. До речі, і кукурудза в нас дає по 100 ц з га, силосна – по 500. Тут діє золоте правило: що вклав у землю – те й отримав.

Механізований загін працює цілодобово, для зайнятих у полі організовано гарячі обіди, відпочинок. Цукрові буряки станом на 21 жовтня були викопані на 90% усіх площ.

Микола ЛАВРИК.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Виступ хору
Виступ хору