Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

За заповітом кошового
Вісті Роменщини
П'ятниця, 21 жовтня 2011, 07:38      Ромни, Сумська область
Шкільні свята загальноосвітньої школи № 10 вже за традицією нерідко відзначає увесь мікрорайон Процівка. Так про­йшов і Покровський квест - пригодницька гра на тему іс­торії та звичаїв козацтва, - присвячений Дню україн­ського козацтва.

На подвір'ї навчального закладу загомонів різноголоссям театралізований Іллінський ярмарок. Вбраних у вишиті сорочки, шаровари було більше, ніж у сучасний одяг, що виглядав тут уже дещо неприродно. Серед розмаїття народних костюмів гості свята почувалися ніяково - настільки всіх переймав дух національних традицій. Тому нікого не здивувала поява вершника на вороному коні, який гучно привітав зібрання з козацьким святом. За ним ступив на майдан і Петро Калнишевський. Останній кошовий отаман Запорозької Січі наказав школярським козацьким куреням продемонструвати, як нащадки славного степового лицарства бережуть родові традиції, а також надав слово міському голові Миколі Калашнику.

Змагання виявили сильніших і слабших. А спритність і кмітливість, проявлені учасниками, не залишили сумнівів, що на Січ забрали б усіх. Кожен проявив якості, необхідні справжнім джурам. Хлопці довели, що добре знають гетьманів України під час історичного екскурсу в минуле. Тісне знайомство з козацькими звичаями розкрили у вікторині "Що, де і як знає кожен козак". А навички майбутніх воїнів - у козацькій естафеті "Не побігаєш - не пообідаєш". Набралися сил у конкурсі "Де кисіль - там і сів, де пиріг - там і ліг" на найшвидше знищення провіанту - пирогів з капустою. А вже після цього взялися за мішки з соломою, намагаючись збити суперників з колоди в конкурсі "Козолуп". Потім віднайшли найцінніший скарб Калниша - його заповіт нащадкам, в якому видатний земляк наказав свято берегти надбання нашої свободолюбної нації.

Допомогли повністю зануритися в світ народних традицій виступи духового ор­кест­ру, "Посульських козаків", вихованців та викладачів дитячої музичної школи, рукопашників Центру МНС, інсценізації діалогів баби Параски та баби Палажки, "Сватання на Гончарівці" та "Козаки пишуть листа турецькому султанові".

Усіх частували національними стравами, припрошували до танцю, а пісня, здавалося, зароджувалася сама в гущавині народних гулянь.

Денис МЯГКОВИЧ.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

56
56