Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини в глибинах народної душі
в глибинах народної душі
Вісті Роменщини
Середа, 31 серпня 2011, 14:10      Ромни, Сумська область

Вкраїно моя, ти багата й безмежна,
Ти - квітка троянди в строкатім вінку.
Сьогодні ти вільна, а ще - незалежна,
Хоч скільки було перепон на віку! 

Саме ці рядки зі збірки Тетяни Лісненко процитував міський голова Микола Калашник, торкнувшись теми 20-річчя Незалежності України в інтерв’ю газеті «Вісті Роменщини».

- Я - літня людина, багато чого бачив у житті. І добре розумію, що ідея незалежності народилася не в якомусь місті або окремому регіоні. Вона виникла в глибинах народної душі з прагнення до самозбереження та волі, - продовжив він.

- Зараз нелегко говорити про досягнення останніх двадцяти років в Україні. Однак загальні тенденції вогником надії свідчать, що дано початок великої доби в історії нової незалежної держави. Так, за­кріпити на Сумщині позитив­ні напрацювання двох десятиліть покликана Стратегія роз­витку "Нова Сумщина-2015", розроблена під керівництвом голови облдержадміністрації Юрія Чмиря. Від­повідні завдання поставила громада Ромен у Програмі со­ці­ально-економічного розвитку з метою втілення на рівні міста єдиної державної політики розвитку України, пріоритетами якої є ефективне використання природного, виробничого і трудового потенціалів, стабільне економічне піднесення.

Дечого вдалося досягти вже нинішнього року. Як уже повідомлялося, зріс обсяг реалізованої продукції, у розрахунку на одну особу він склав 5,67 тис. грн. Інвестиції в основний капітал підприємств склали більше 3 млн. грн. Підготовлено п'ять проектів зі створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та один - з покращення вуличного освітлення. Реалізовано проекти з очищення питної води в школах №№ 1 та 11. З провідними виробничими під­при­єм­ствами міста укладено освітні договори, що передбачають підготовку висококвалі­фікованих робітничих кадрів, дефіцит яких гостро відчува­ється на ринку праці. В Ромнах відкриваються нові установи роздрібної торгівлі, побутового та ресторанного обслуговування. Створено близько 500 робочих місць. Середньомісячна заробітна плата, як свідчить статистика, зросла на 16%. Проведена експертиза роз­відувально-експлуатаційної свердловини на Процівському водозаборі. Відновлюється робота ліфтів. На благоустрій міста витрачено 950 тис. грн. Триває капітальний ремонт клі­ніко-діагностичної лабораторії центральної районної лі­карні, виготовлено проектно-кошторисну документацію з капітального ремонту приміщення на вул. Київській, де розміститься амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Завершено ремонт ре­анімаційного відділення ЦРЛ. Проведено більше п'ят­де­сяти спортивних заходів. У школах №№ 2, 3 реконструйовано внутрішні санвузли. В навчальних закладах замінено на енергозберігаючі 56 вікон, такі ж роботи виконано в спорткомплексі. При­дбано освітлювальну та іншу апаратуру для міського Будинку культури, інструменти - для дитячої музичної школи. Розпочалася реконструкція пар­ку, де прокладено алею, відновлено роботу танцювального майданчика. Розпочато ремонт цент­ральної бібліотеки, її фонди поповнено 540 примірниками книг. Благоустрій табору "Вогник" дав змогу покращити умови оздоровлення біль­ше 300 дітей влітку. Роменська молодь здобула вагомий авторитет під час участі в обласних пересувних таборах наметового типу. Зареєстровано дев'ять громадських об'єд­нань, надано дозвіл на створення одного органу самоорганізації населення. З видаткової частини загального фонду бюджету, що зросла порівняно з відповідним періодом минулого року на 123%, спрямовано на галузі освіти - 18,1 млн. грн., охорони здоров'я - 16 млн. грн., соціального захисту - 19,3 млн. грн., культури - 1,5 млн. грн., ФК і спорту - 0,3 млн. грн.

В обставинах, що швидко змінюються, найближчу мету бачу в тому, щоб докласти всіх зусиль до вирішення найболючіших питань життєдіяльності Ромен. Зокрема, ремонт доріг, впровадження енерго­збе­рігаючих технологій та ін.

Втілити всі задуми, сподіваюся, допоможе громада. Вважаю, роменці володіють безмежним потенціалом, який потрібно тільки правильно використати. А віднайти для цього сили в безмежжі можливостей, які відкрила перед нами незалежність Батьківщини, просто. Варто тільки повернутися до витоків державності, проаналізувати помилки минулого й добросовісно працювати. І лише тоді досі нерозквітла квітка нашої прекрасної Вітчизни здивує світ своєю красою і життєдайною силою.

Спілкувався

Денис МЯГКОВИЧ.

 

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Святкова хода
Святкова хода