Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини стратегія розвитку успішно виконується
стратегія розвитку успішно виконується
Вісті Роменщини
Середа, 31 серпня 2011, 14:09      Ромни, Сумська область

Наш співрозмовник - голова райдержадміністрації В.П. СЄРІК 

- Вікторе Петровичу, ніби й незчулися, як Україна стала на порозі ювілейної дати - 20-річчя Незалежності. Напередодні свят прийнято підбивати підсумки роботи, будувати плани на майбутнє. З якими здобутками підійшов район до цієї дати?

- Зробленим завжди не бувають задоволені. Так і має бути. Є зрушення на краще і в промисловості, і в сільськогосподарському виробництві, розвивається, як планувалося, со­­ці­альна сфера. Інформація про те, як спрацював за шість місяців район, вже була опублікована на шпальтах газети. Скажу загалом, що Стратегія розвитку "Нова Сумщина - 2015", започаткована головою облдержадміністрації Юрієм Чмирем, успішно виконується. Область за основними показниками стоїть на 12 місці в країні, Роменський район - на першому в області. Але ця оцін­ка, на мою думку, завищена. Рейтинг рейтингом, а працювати потрібно. Приємно вже те, що поступово повертаємо довіру людей до влади. Недавно я відвідав с. Посад. Якось так сталося, що зустріч із громадою у цьому селі відбувалася вперше. Люди засипали запитаннями, але дріб'язковими, які можна вирішити за декілька днів. Відчувалася якась недовіра в розмові. Висновок однозначний: і мені, і де­путатам усіх рівнів потрібно частіше бувати у віддалених селах. Так само сталося і в с. Ярошівка. Ніхто не вірив, що будуть у населеному пункті обі­цяні нами побутові зручності. Але справа з мертвої точки зрушилась. Уже виготовлена проектна документація на газ, проводяться роботи з водопостачання. Люди так пройнялися вирішенням цих питань, що на­віть ті, хто має в дворі воду, вступають до кооперативу, вносять гроші. А вже в тих селах, де бував неодноразово, зовсім інший тон розмови. Вловлю­ються приязнь, доброта. Це тому, що щось уже вдалося зробити. Так тут інша є сторона. Пересвід­чившись, що влада слів на ві­тер не кидає, люди масово пішли зі зверненнями, заявами. Усі ці прохання на 90 відсотків можна виконати на місцях.

- За підсумками роботи в першому півріччі визначено рейтинг сільських рад. Окремі з них (Смілівська, Перехрестівська, Зарудянська) займають перші місця, інші (Басівська, Рогинська, Андріяшівська), так би мовити, пасуть задніх. У чому причина?

- Усе залежить від очільника села, депутатського корпусу. Сьогодні добре йдуть справи в Смілівській сільській раді. Для прикладу, для школи отримали опалювальний котел. Він стояв без діла протягом трьох років. Прийшла нова вла­да, і вже минулого року його встановили. Сьогодні в нав­чаль­ному закладі тепло, затишно. Це можна було зробити й раніше, але в колишньої команди до цього не доходили руки.

Старанно, з відповідальністю працюють голови Галківської, Бобрицької, Зарудянської сільських рад. Я б сказав, що 90 відсотків очільників громад трудяться на совість. Сільським радам нині виявляється більше довіри. Сільські голови разом із депутатами, жителями сіл розробляють соціально-економічні програми розвитку територій. Керівники села звітують перед людьми про зроблене. Повірте, стояти перед односельцями і виправдовуватися, що такий-то пункт програми невиконаний - нелегко. Усе це проводиться публічно. Люди знають, скільки грошей надійде до сільського бюджету, як вони витрачаються. А сіль­ські ради зараз стали багатшими. В окремих надходження складають 300-600 тис. грн. За такі кошти немало можна зробити.

- На нарадах доводилося чу­ти, що сільські ради передають субвенції в районний бюджет.

- Такі починання ми перші запровадили в області, нас під­тримали сільські голови, депутати. Сільські ради передають кошти на утримання територі­ального центру реабілітації дітей-інвалідів, фінансування інших програм. Уже перераховано 700 тис. грн.

- Які проблемні питання потребують негайного вирішення?

- Це, насамперед, ремонт доріг. Тут ми акумулюємо кошти обласного, районного, сільських бюджетів, сільгосппідприємств. Поступово дорожнє полотно ремонтуємо.

Другим невідкладним завданням є газифікація населених пунктів. Роботи в цьому напрямку постійно ведуться і продовжуватимуться.

- Наближаються вибори до Верховної Ради. Обговорюється проект нового Закону України "Про вибори народних депутатів України". Чи сприятиме він демократичності вибору, покращенню роботи головного законодавчого органу?

- Безсумнівно, закон позитивно вплине на стабілізацію політичного та соціального стану в країні. Він, насамперед, потрібний для того, щоб сформувати дієздатний, ефективний парламент, який не займатиметься суперечками, а працюватиме на покращення життя громадян. Законопроектом пропонується підвищити прохід­ний бар'єр до п'яти відсотків. Це, на мою думку, правильно, бо якщо в парламент пройде багато малочисельних політичних сил, ускладниться його робота, знову почнеться безлад. Хочеться, щоб депутати Верховної Ради більше працювали в округах. Бо ж у ра­йо­ні немало проблем, які потрібно вирішувати за допомогою верхніх ешелонів влади.

- Вікторе Петровичу, ви очолюєте піклувальну раду з реставрації Святодухівського собору. Як проходять роботи з відновлення храму?

- Відродити знану на Роменщині святиню - це почесний обов'язок громад і міста, і сіл. Я запропонував не створювати різних фондів, щоб не було зловживань, а зареєструвати церковну громаду і їй перераховувати кошти. Наші спеціалісти здешевили проектно-кошторисну документацію - більшість робіт плануємо виконати методом народної будови. До речі, благочинний району, протоієрей о. Микола (Бойко) організував бригаду добровольців, яка застеклює вікна. На відновлення храму, за розрахунками проекту, потрібно близько 7,5 мільйона гривень, але плануємо здешевити хоча б наполовину. Очіль­ник області Юрій Чмирь попросив виділити йому певний обсяг робіт, які він виконає за власні кошти.

- Землі окремі інвестори, м'яко кажучи, використовують не по-господарськи. З року в рік висівають кукурудзу, соняшник. Чи зупинить їх від такого дійства закон про ринок землі, проект якого обговорюється?

- У цьому документі якраз і є стаття, в якій райдержадміні­страції наділені правом контролювати дотримання сівозмін, взагалі раціональне використання землі. Є й ще один пункт, виграшний для власників земельних паїв. Вони мають право розірвати договір оренди після закінчення сільсь­когосподарського ро­ку. Це ду­же важливо, тому що є угоди, в яких землю закладено в оренду на 49 років. І якщо такий пункт буде в за­твердженому Президентом законі, орендарі старатимуться у всьому догоджати власникам землі. А не нехтувати їхніми вигодами, як це інколи має місце сьогодні.

- Що потрібно для того, щоб у країні й надалі утверджувалася демократія?

- Потрібно вірити у майбутнє своєї Батьківщини, гордитися нею, все робити для покращення добробуту людей. Підростаючому поколінню, не заангажованому старими традиціями, це, впевнений, вдасть­ся зробити краще за нас, старших.

Вітаю жителів Роменського краю з найбільшим національним святом - Днем Незалежності. Бажаю здоров'я, добра та злагоди в родинах. Хай щастить!

Розмову записав  Микола ЛАВРИК.

 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Жюрі
Жюрі