Ромны. Romny. Ромни. інфо

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Ромни.інфо Новини міста Вісті Роменщини Професіоналізм плюс співпраця
Професіоналізм плюс співпраця
Вісті Роменщини
Середа, 06 липня 2011, 13:20      Ромни, Сумська область

Про результати та основні напрямки роботи Роменської міжрайонної державної податкової інспекції з початку року йшла мова на прес-конференції, яку днями для місцевих ЗМІ провів начальник МДПІ О.В. Полив’яний.

– Я в органах державної податкової служби з 2007 року, обій­мав різні посади. Пропозицію очолити у листопаді минулого року Роменську МДПІ прийняв з упевненістю, що колектив інспекції – фаховий, працьовитий. І не помилився, – зазначив Олексій Полив’яний.

– Відтоді минуло сім мі­сяців. На чому зосередили увагу?

– Стан справ у кінці минулого року був доволі непростим. Хоча доходи держбюджету забезпечено в сумі 1447,8 млн. грн., але відставання від розрахункової бази з початку року складало 46,7 млн. грн. Це вимагало рішучих дій та злагодженої роботи усіх підрозділів податкової інспекції. Перед моїми колегами були поставлені серйозні завдання, зокрема перш за все налагодження партнерських стосунків з платниками податків, вивчення умов їх діяльності та фінансового стану. Поряд з тим, доки сплата податків у нашому сус­піль­стві не стала усвідомленим обов’язком кожного громадянина, надходження до державної скарбниці залежатимуть не лише від темпів економічного зростання та рівня співпраці з платниками, а й від роботи, що проводиться податківцями з несумлінними платниками. Тому велику увагу приділили роботі зі „спритниками”, які вишукували різноманітні схеми незаконного ухилення від сплати податків, виведення в тіньовий сектор економі­ки грошових коштів. Успішні дії в ході перевірок та заходи примусового стягнення податків лише за перше півріччя  ц. р. до­зволили повернути в бюджет 3,5 млн. грн.

– Чи виконуються планові  показники на сьогодні?

– У цьому році платниками, які зареєстровані в інспекції, до державного бюджету сплачено 1,3 млрд. грн., що на 505,7 млн. грн. більше показників відповідного періоду минулого року. Ріст обсягів виробництва, що спостерігався в більшості платників, та зміна ставок платежів за видобуті на території Роменського й Липоводолинського районів наф­ту, газ, газовий конденсат сприяли виконанню поставлених завдань. Доведені показники з наповнення державного бюджету інспекція виконує на рівні 105%.

Також особлива увага приділяється збору місцевих податків, які залишаються в районах для їх благоустрою та вирішення соціально-економічних питань. До бюджетів міста Ромни та Роменського району мобілізовано 58 млн. грн., до бю­джетів Липоводолинського та Недригайлівського районів – 8,7 млн. грн. та 7,9 млн. грн. відпо­відно. В цілому нам вдалося забезпечити ріст надходжень до місцевих бюджетів у середньому на рівні 113% та досягти виконання планових показників.

– Нашим читачам буде цікаво почути про підприємства, що вносять найбільший вклад у наповнення державної скарбниці.

– Найбільші суми платежів, а саме: 1 млрд. 188 млн. грн. на­дійшли від нафтогазовидобувних підприємств, що працюють на території Роменського та Липоводолинського районів. І завдяки значним надходженням по рентних платежах Роменська МДПІ з 8 інспекцій області займає 2 місце за обсягами податкових надходжень. Серед платників, яких ми цінуємо за вклад у державний бюджет, хотів би відзначити ПАТ „Роменський завод „Тракторозапчастина” (2 млн. 625 тис. грн.), ТОВ „Таланпром” (1 млн. 881 тис. грн.), ВАТ „Біловодський комбінат хлібопродук­тів (1 млн. 588 тис. грн.). Важливо, що названі мною платники є виробниками реального продукту і забезпечують зайнятість значної кількості населення.

Як я вже говорив, збір місцевих податків – одне з пріоритетних завдань для працівників інспекції, оскільки ми розуміємо, що від рівня наповнення бю­джетів міста, селищних та сільсь­ких рад залежить благоустрій населених пунктів, якість більшості соціальних послуг. Тому з початку року за ініціативи й підтримки обласного керівництва податкової служби проводилася робота щодо збільшення надходжень місцевих податків як за рахунок покращення податкової дисципліни, так і за рахунок зростання кількості платників. Завдяки налагодженим партнерським стосункам з 19.01.2011 р. до бюджету Ромен перереєструвалося платником податку з доходів фізичних осіб з м. Дніпропетровська та почало сплачувати податок на доходи найманих працівників ТОВ „Роменський завод продовольчих товарів”. На сьогодні від даного підприємства бюджет міста поповнився на 1,4 млн. грн. До речі, кондитерський цех товариства нещодавно від­відав голова Державної податкової служби України Віталій Захарченко. Він позитивно оцінив роботу інспекції та відзначив вагомий вклад даного підприємства у наповнення бюджету.

– Олексію Вікторовичу, до запровадження Податкового кодексу платниками досить неоднозначно сприймалися очі­кувані зміни. На ваш погляд, чи виправдалися страхи платників?

– Судіть самі: окремі платники висловлювали побоювання, що прийняття Податкового кодексу спричинить додатковий тиск на їх діяльність у вигляді штрафів та перевірок. Що сьогодні маємо? Завдяки нормам кодексу щодо відбору платників для перевірок за критеріями ризику кількість документальних перевірок по Роменській інспекції скоротилася з 167 до 146. Критики кодексу говорили: скоротиться кількість платників та працівників у роботодавців. Сьогодні кількість зареєстрованих юридичних осіб зросла з 1628 до 1646. Кількість фізичних осіб традиційно коливається в межах 5200-5100. При цьому аналіз по­казує, що припиняють діяльність у більшості випадків підприємці, задіяні в схемах мінімізації сплати податків. Головне, кількість підприємців, які використовують найману працю, зросла з 663 до 688. Відповідно кількість працевлаштованих громадян у підпри­ємців зросла з 1794 до 1891. Тож, безперечно, Податковий ко­декс – надзвичайно важливий для країни документ, від якого залежить подальший розвиток держави, який  створить належний інвестиційний клімат та забезпечить поступове виведення економіки з тіні. А завдання податкової служби - роз’яснювати та доносити його норми до платників на належному рівні.

– Електронна звітність, цифровий підпис… У сучасному світі це звичні речі. Як місцеві платники податків сприймають запровадження нових технологій?

– Так, електронне звітування – вже реальність. Платники податків, як і всі, з певною пересторогою сприймають новації. Зі свого боку ми намагаємося донести до платника не тільки вимоги Податкового кодексу щодо обов’язкового електронного подання ряду документів, а й пояснюємо, що електронне звітування зменшує витрату часу на подачу звітності, дозволяє уникнути похибок під час заповнення та не потребує подання паперових звітів. На сьогодні маємо результат: із числа платників податку на додану вартість кількість електронних звітувальників зросла з 113 до 161. Хочу сказати, що жоден платник, який спробував звітувати через Інтернет, у подальшому від цього не відмовлявся.

– Останнім часом, наскіль­ки відомо, Роменською ін­спек­цією проводяться перевірки дотримання порядку торгівлі горілкою та  тютюном. З чим це пов’язано?

– Таку роботу ми проводимо постійно – це наш обов’язок. Проте з настанням літа пожвавилася торгівля і даною групою товарів. Для реалізації алкогольної продукції та тютюну законом передбачено придбання ліцензії й наявність касового апарата. Безумовна більшість платників дотримуються цих вимог, сплачують податки з доходів. Ті ж, що працюють без ліцензії, реалізуючи необлікований товар (в деяких випадках сумнівної якості), порушують вимоги закону, не сплачують податки та створюють нездорову конкуренцію добросовісним платникам. З початку року проведено 75 перевірок, за результатами яких застосовано фінансових санкцій на 246 тис. грн. У трьох випадках з обігу вилучено алкогольних товарів на 23,5 тис. грн.

– Кілька слів про колектив, який очолюєте, та побажання колегам у переддень профе­сій­ного свята.

– Колектив Роменської податкової інспекції складається з 102 працівників, з яких  18 працюють у Недригайлівському та Липоводолинському відділеннях. Мої колеги відповідальні та професійні. Якщо порахувати, то один працівник ін­спекції забезпечує збір 2 млн. 234 тис. грн. податків і зборів за місяць.

У переддень професійного свята зичу колегам та ветеранам-пенсіонерам міцного здоров’я, невичерпної енергії у виконанні почесного й відповідального професійного обов’язку. Одночасно висловлюю щирі слова подяки платникам Роменської інспекції, які своєю працею поліпшують економіку нашого регіону та наповнюють державний і місцеві бюджети.

Павло КЛЮЧНИК
 
Вісті Роменщини
Тандем прес

Погода. Ромни

Календар

Випадкове фото

Ромни - цекви
Ромни - цекви